arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte někdo chovatelskou zkušenost s miniprasátky? Bohužel, i na internetu je informací velmi málo. Prý jsou to velmi čistotní a inteligentní společníci.Uvítám jakýkoli poznatek.

po prasátku velmi toužím

Už jsem byla i na pár farmách a hodně čtu jak v knihách, tak vyzvídám zkušenosti chovatelů.

Hlavní můj poznatek - prasátko je sice velmi čistotné a stejně jako pes se naučí na krabici, nicméně je mnohem živější než pes a já osobně bych si ho do bytu nepořídila. Chce to zahradu na vylítání.

Jinak u nás se dá sehnat jako nejmenší prase jen prasátko Gottingenské. Pokud si vybereš malé selátko, nejlépe holčičku a nepřekrmuješ ji (to je fakt důležitý - necpat je, nesmí zbytky jako běžná prasata, měla by jíst ideálně hl vojtěškové granule či zeleninu apod...), tak se můžeš těšit i jen na 10 kg těžké prase v dospělosti. Pokud však stravou a piškoty nešetříš a prasátko je spíš větší a je to chlapeček, klidně ti může vyrůst 20kg pacholek.

Jako zakrslé prase lidi často nabízí i vietnamské prase či jeho křížence - tam bacha, vyroste ti klidně na 100 i více kg, i když pokud máš štěstí, může mít jen 30-40 kg.

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

našla jsem totot
www.miniprasatka.estranky.cz:

arrow
Neprodává v Bazaru

Viděla jsem je v jednom zverimexu. Jako malá byla velmi roztomilá a pan prodavač je vychvaloval a jak můžou být v bytě atd., ALE pak jsem tam znovu a prasátka už byla dospělá, pořád celkem hezká a roztomilá i když už rozhodně ne tak, jak když jsem je viděla poprvé, ale kolem nich lítalo nepsočet much a byl kolem nich docela dost slušný smrad, prase je prostě prase i když je menší, nejspíš kdybych je takto podruhé neviděla tak bych jimi byla také okouzlená.

to bych za bernou minci rozhodně nebrala, prase je čistotné a stejně inteligentní, jako pes, byť člověk rád používá rčení "jseš jako prase." Stejně tak se přece říká "moudrý jako sova" či se lidé domnívají, že hroch je mírumilovné a klidné zvíře....a ani jedno není moc pravda.

Ve zveráči jsem viděla mouchy i kolem morčat a potkanů...

arrow
Neprodává v Bazaru

I kdyby to s těma mouchama bylo tak, že prostě ve zverimexu jsou a doma by nebyly, tak 1. dost smrděly, 2. 7mi-kilové byly doopravdy velmi roztomilé, ale 15ti-kilové pro mně už ne.

Mně smrdí i nemytý pes A ano, tak každému se zdá roztomilého něco jiného. Ta selátka jsou asi nejkrásnější, ale mně se moc líbí i dospělá

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Mně smrdí i nemytý pes

to mě taky, a mám 2 doma . Každý zvířátko má nějaký svůj pach, stejně jako člověk. Ze zveráče bych to nebrala za bernou minci. Jednak záleží na tom, jak často jim čistí podestýlku a druhak je to stísněný prostor s mnoha zvířaty...

arrow
profile_image
oceán
od 17. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky,chtěla jsem se jen zeptat,staršně toužím po miniprasátku,je mi 11 chodím doškoly po prázdninách půjdu na gympl a prot bych na něj měla méně času mamka by s ním být mohla a le jen někdy protože má nepravidelnou pracovní dobu,mohlo by být prasátko v bytě samotné nebo by dělalo zmatek??nebo si mám pořídit dvě aby se zabavili??či si nemám prasátko raději pořizovat,předem děkuji za odpověd.

To jsou rozkošný zlatíčka, ale naštěstí bohužel, k nám do postele už by se nevešly , tam už jsme s pejskama čtyři

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ještě minikrávu byste si mohly pořídit ... ať náhodou ty zvířata netrápíme málo... pokavad miniprase jedine do chlívečku se zahradou - toť názor zpustlého zemědělce

arrow
profile_image
Mandžula
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc ráda bych si pořídila takové zakrslé prasátko, ale nemůžu nikde na internetu najít moc informací, raději bych se o nich nejdříve něco dozvěděla. Některé věci, které jste sem všichni už napsala mi opravdu přišli vhod, ale netušíte někdo na kolik takové prasátko přijde? Děkuji moc předem za případnou odpověď.

Ahoj, asi na 7 tisíc z nějaké menší chovky v Čr a nebo pak cca 30 tisíc ze zahraničí (? možná více) Teda pokud chceš opravdu zaručeně malinké prase do 8 kil.

Jinak do bytu nedoporučuji, zničí, na co přijdou. Nevyrostou z toho navíc na rozdíl od štěněte.

arrow
profile_image
wreven mojeid
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem z prasátek unešená, vkládám zahraniční odkaz http://www.royaldandie.com/index.php jsou božííí prostě, tyto Royal Dandie
Krásné, krásné, krásné...je to tak 2 roky, co si ho přeju, ale opravdu to malinké, né ty vietnamské obrovské, jak už někdo psal, klidně i stokilové

já jsem o nich četla nedávno v časopice, přímo rozhovor s holkou co si jednoho pašíka pořídila. Jsou to živá zvířata, která vyžadují pozornost a když se nudí, jsou schopna zničit celý byt - okousat nábytek atd. Taky na výživu je to složitější, musí mít vyváženou stravu.
No po přečtení jsem si pořízení rozmyslela... zlatý psy a kočky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené