arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj zajímalo by mě, zda se tu najde někdo, kdo má menší cestovní agenturu.

Zajímalo by mě, zda je vhodnější založit si s.r.očko nebo pracovat pouze na živnostenský list. Zvažujeme založení CA případně CK i když do té zatím nemám odvahu se pouštět.

Máte s tím někdo zkušenost? Zajímalo by mě, co je všechno potřeba a jak vlastně agentura na živnosťák funguje. Nemám s tím zkušenosti - zatím jsem byla vždy pouze zaměstnanec, takže by mě zajímalo, jak se pak agentura vede, jak se rozděluje zisk/plat (pokud nějaký je).

Co se týká webovek, všichni mi doporučují WhitneyTIS - pokud i s tím má někdo zkušenosti, každou radu uvítám.

Zatím nevím, zda do toho jít, ale čím dál více mě to láká, protože cestovní ruch je můj koníček i chlebodárce. Podle objednávek v loňském roce, bych řekla, že krize pominula a nemuselo by to být jen prodělečné, i když konkurence je veliká.

Rozhodně s.r.o. kvůli právní ochraně a důvěryhodnosti, hlavně v tomto oboru. ŽL je vhodnej tak pro švadlenu, instalatéra apod. ale pokud chceš budovat nějaký systém a nemá to fungovat jenom na tobě, tak s.r.o je rozhodně lepší. samozřejmě je třeba složitější účetnictví apod, ale je to rozhodně lepší, kord když začínáš, stane se nějaký problém a přišla bys o všechno.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také bych doporučila raději s.r.o. už jen kvůli tomu,že jako živonostník ručíš celým svým majetkem,kdežto u s.r.o. pouze do výše svého nesplaceného vkladu pokud jsi společník. Navíc založení CK není jen tak - potřebuješ koncesi a k tomuto typu živnosti bys musela dokládat i potřebné roky praxe. Pro Tebe bude jednodušší založit CA,ale i tak je vhodné si nastudovat co vše je k tomu potřeba. Zajímavý článek

http://www.podnikatel.cz/clanky/podnikani-v-cestov nim-ruchu/

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nepřijde mi zrovna moc rozumný si v dnešní době zakládat CA/CK, já bych do toho nešla. Konkurence je obrovská a lidi si hodně rozmýšlí, jestli vůbec na nějakou dovolenou pojedou. Pracuju v CK, takže vím, co říkám

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já právě pracuji v CA, takže mi příjde, že se situace zlepšila.

Jinak šla bych do toho s kamarádkou, ta má i vzdělání a roky praxe, takže koncesní listina by nebyla problém. Za mě by ani vedení účetnictví nebylo problém, protože mám ekonomické vzdělání.

Právě forma ručení mě od práce na živnosták odrazuje. Zvažuji, ale že bych to chtěla zkusit zpočátku formou pouze internetové agentury. A to pouze ve spolupráci s kamarádkou, protože upřímně myslím, že než člověk získá klienty a vybuduje si trochu povědomí, moc zaměstnanců neuživí. Na s.r.o. je zase potřeba základní kapitál 200000 Kč, což by šlo, protože stačí pouze kapitál upsaný - není nutné ho hned zplatit.

Opravdu nevím, ráda bych něco, co může člověk dělat z domu a má z toho radost. Jako zaměstnanec jsou sice větší jistoty, ale nedá se to dělat při studiu. Právě zvažuji navazující studium, ale ráda bych i pracovala a to v oblasti cestovního ruchu, který tak miluji a mám v něm už jistou praxi. Ale jestli by to bylo vyhozených několik stovek tisíc, to mě asi dost odrazuje :-/

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stále situace špatná? Nepociťujete změnu?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené