arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, třebas i poradíte, třeba ne, každopádně za každou radu budu moc ráda..
Mám dotaz ohledně pojistky. V září min. roku se mi stal komplikovaný úraz nohy. Následovala operace a dlouhodobá rehabilitace.. Z toho důvodu jsem pořád v PN, ikdyž mi vlastně už smlouva vypršela (byla na dobu určitou a samozzřejmě mi ji z důvodu dlouhodobého marodění neprodloužili..).. Protože mě čeká asi za dva týdny další operace, chci se zeptat, jak je to s urazovou pojistkou.. Dozvěděla jsem se, že při uzavření pojistky Flexi u ČS hradí pojišťovna pojištěnci určitou částku za každý den pobytu v nemocnici+za pracovní neschopnost. Protože se mi úspory ztenčují bohužel, chtěla jsem se zeptat, jestli:
Jde tato pojistka uzavřít když jsem v PN, ale pracovní smlouva už mi skončila.

Teoreticky tě pojistí, ale musela by jsi lhát o svém zdravotním stavu a když bys pak chtěla vyplácet pojistné, zjistili by si, že jsi to už tehdy věděla a pojistné by ti nevyplatili

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Nelze - a věř, že by se na to přišlo, myslím ohledně té PN. Musela by si být v pracovní neschopnosti myslím, že víc jak 60 dnů a pak se to zpěntě proplácí.
Neviím, jak to mají jiné pojišťovny,ale teď jsem si třeba četla, že připojištění k mému úvěru od banky, kde mám právě pojišťěni i pro pracovní neschopnost. Tak po uzavření pojistky nesmím být nemocný, cca dva měsíce. Kdybych v té době onemocněla, tak mám smůlu.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

AdaZBrna
Tywee

Díky za odpovědi holky, já se to pokusím ještě nějak pozjišťovat, jak by to bylo konkrétně u toho pojištění Flexi.. Nechci být nějaká vyč*****, ale prostě mě tato momentální situace uvedla do tohoto uvažování..

Cituji tyweee: Nelze - a věř, že by se na to přišlo, myslím ohledně té PN. Musela by si být v pracovní neschopnosti myslím, že víc jak 60 dnů a pak se to zpěntě proplácí

Mohla bys mi to nějak přiblížit? Já totiž už v PN déle jak 60 dnů jsem.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Nicollette
Dynamik mám - kdysi jsem si ho sama dělala na sebe,ale pro nemocněni jsem se nepojišťovala.

Tohle umí třeba i www.cardif.cz - GE MONEY s nimi má právě smlouvu a dokonce i Sandater, co vím.

Tears

Když máš PN, tak ti nárok vzniká až, když jsi tedy víc jak 60 dnů marod. Po těch 60 dnech doneseš (koukala jsem, že u té mé pojišťovny to je i 3O, i 60 dnů. Rozdíl neznám. Naposled jsem byla doma 3 měsíce a vykašlala jsem se na nějaký obíhaní a tak. Každá pojišťovna má jiné podmínky.), či pošleš ofocenou neschopenku a možná i jiný dokumenty a pak ti pojišťovna proplatí peníze od začátku nemoci.

Fakt se na to raději vykašli - právě, že musíš dokazovat a donést PN a to nevím, jak by si chtěla obejít. Jsi vedená na sociálce, protože po 14 dnech přechází platba nemocenské na ně.
Neznám Flexi. Znám jen to, co jsem kdysi nabízel u ČP sama a to nevím, jaké změny proběhly + info od pojišťovny, kde mám takhle pojištění právě uvěr od banky a leasing. Obě jsou u té samé.

A určitě po uzavření takové pojistky je právě nějaké to období, kdy kdybys oněmocněla, tak ti nic nedají. Třeba u životky, takový příklad, nesmíš spáchat sebevraždu do dvou let od uzavření této pojistky. Ošklivý připad,ale jsou tací, co se snaží tak třeba vyřešit něco a přitom nevyřeší nic.

Nebo si někdo uzavře úrazovku na 5-ti násobek a pak si sám způsobí úraz. Lidi byli schopni si třeba useknout prst, či nějak jinak se poškodit.
Pojišťovny mají fakt vymakaný hlavičky, co zkoumají a řeší

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

avanta
Hlavně by šlo o pojistný podvod za pár tisíc a jak by na to přišli, tak by to byl ****** na dlouho - ale to si umí asi představit nejlépe lidi, co s pojišťovnami pracuji, či přimo v nich. jelikož znají to, co se prověřuje, jak se to děla, vid?

arrow
profile_image
Limetka 33
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tears Já sice nejsem odborník,ale myslím si, že pro uzavření pojistky nesmíš být v PN a hlavně by tam z toho musel být už vyčleněn ten uraz.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, máte zkušenosti s výše uvedenou pojišťovnou CARDIF? Mám tam nově pojistku, tak mě zajímají vaše zkušenosti

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené