arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, prosím o radu. Už skoro týden mě tak nějak divně bolí žaludek. Dost mě v něm jakoby píchá a když se nadechnu nebo vyšpulím břicho, tak mě snad dost bolí. Mám i pocit na zvracení, ale takový ten začáteční, že prostě nevíte. Když se najím, tak se to trochu zlepší, ale problém je v tom, že sním půlku chleba a jsem plná. Více nesním, ale mám stále hlad. Mamka staší, že to jsou žaludeční vředy. Je to možné?

Budu moc ráda za radu

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

může to být cokoli, i ty vředy, ale taky ,,obyčejná" gastritida..., chtělo by to navštívit gastroenterologa, takto na dálku se vůbec nedá radit, a víceméně je i riziko se radami, které zde dostanete řídit, skutečně nejlépe navštívit odborníka...

arrow
profile_image
svarcovaeva
od 5. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to ti neporadím, ale já žaludeční vředy měla a bolest byla silná, jako by jsi měla hlad. Tak jsem se najedla a bolest přešla tak na 10 až 20 minut a pak ty křeče byly ještě silnější, že se to nedalo vydržet. Bolest byla intenzivní v křečích jako silná křeč a pak uvolnění. Mívala jsem to tak jednou za měsíc. Pak se intervaly stupňovaly. Pomohly až léky. Nejlépe zajít k lékaři

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na drazula: Děkuji, já se ptám samozřejmě jen orientačně Ale také jestli náhdou něko skutečně neví, co s tím.

Reaguji na svarcovaeva: No to mám taky, jako bych měla děsný hlad

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky občas mívám strašné bolesti žaludku. Vždycky jednou za pár minut mě chytne na několik vteřin strašná křeč, ale neustále mě v žaludku tlačí. Vředy to podle mě ale nebudou, protože s jídlem to souvislost nemá..
Nejlepší je asi opravdu zajít k odborníkovi, i když na to jsem taky líná )

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Markvitka: Já ani nevím, kam s tímhle jít Moje obvodní mi na všechno dá antibiotika

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S těmito obtížemi ti praktik napíše doporučení na gastroskopii, což je poměrně dost nepříjemné vyšetření - ovšem bez něj se stejně nedají vředy 100% vyloučit...ještě bych ale počkala, máš-li to teprve týden. Nezačala jsi brát novou antikoncepci nebo jakékoli nové prášky? Mohou to být klidně i jen vitamíny.

arrow
profile_image
Barbecue
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji svarcovaeva: ale já žaludeční vředy měla a bolest byla silná, jako by jsi měla hlad. Tak jsem se najedla a bolest přešla tak na 10 až 20 minut a pak ty křeče byly ještě silnější, že se to nedalo vydržet. Bolest byla intenzivní v křečích jako silná křeč a pak uvolnění

Taky jsem vředy měla a byla to úplně strašná bolest. Bolelo mě to ať jsem jedla, nejedla, ráno, přes den, večer, nemohla jsem ležet ani na břiše ani na zádech a vydržela jsem to asi 3 nebo 4 dny, ale vůbec to neustupovalo a ulevilo se mi až po lécích od doktora. Třeba můžeš mít jen nějakou lehčí formu, ale to, co jsem měla já, se fakt nedalo dlouhodobě vydržet. Bylo to hrozné.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jully: Já právě slyšela, že to tak hrozné není. A nevíš, jestli tam mohu jet hned nebo až na objednání? Nene, nic nového neberu.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji perfectland: Já právě slyšela, že to tak hrozné není. A nevíš, jestli tam mohu jet hned nebo až na objednání?

Záleží, jak to kdo snáší, já znám spíš lidi, pro které to byl hodně nepříjemný zážitek. Ale někteří doktoři dávají lehká sedativa, takže je pak člověk oblblý a snáší to líp.
Ačkoli v současné době doporučení nejsou povinná, řada specialistů je pořád vyžaduje - záleží, na koho natrefíš. Určitě je lepší řešit to přes praktického lékaře. A určitě je lepší se předem objednat. Dělá se nalačno, takže obvykle ráno a je dobré už ani večer předtím moc nejíst.

Být Tebou bych si zašla k lékaři,ten Ti to řekne 100% co Ti je Já jsem prožívala taky neuvěřitelnou bolest,pocit na zvracení,i zvracení.A nakonec se ukázalo,že mám zánět žaludku.Takže jak psala drazdula,může to být cokoli

Já bych to viděla spíš na akutní dyspepsii (někdo tu tvrdil gastritidu, ale pokud ji nemáš histologicky verifikovanou, tak o gastritidě mluvit nemůžeš). Příčina dyspepsie např: nevhodná strava-teplá, studená, kořeněná, přepalovaný tuky, alkohol... Pokud bys teoreticky měla vředovou chorobu žaludku, tak by se ti to spíš projevovalo bolestmi po jídle

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji perfectland: A nevíš, jestli tam mohu jet hned nebo až na objednání?

Samozřejmě se musíš objednat. A musíš na tohle vyšetření mít doporučení. A nijak hrozné GASTRO opravdu není. Je to nepříjemné, ale fakt to není nijak strašné. Odkud jsi?

Jak tu holka psaly může to být cokoliv. Určitě bych doktora neodkládala. Mě takle v červnu chytla v noci bolest žaludku vzbudila mě někdy ve 4 tak jsem tu funěla a modlila se nepřešlo v 5 jsem vzbudila manžela a když me viděl tak mi donesl smectu,že by se mi mohlo udělat líp ale to sem se hned poblila zrychlím to nepomohlo nic a před 8 raní už jsem tu jen ležela schoulená nedokázala sem se bolestí ani zvednout, takže manžel volal záchranku, pánové přijeli snad za pět minut a hned mě vezly s houkačkou do nemocnice na rtg a utz se nic neukázalo nicméně podle všeho se jednalo o žaludeční vřed dostala jsem léky, hostpitalizaci jsem odmítla po injekci na bolest se mi ulevilo a navíc jsem doma měla ročního chlapečka. Ted se mi občas bolestí objevují, ale hned v začátku nasazuji léky aby to opět nesklouzlo do takovéto šílené formy. Takže opravdu bych dr neodkládala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak holky nakonec jsem si došla k doktorce a dala mi jen nějaké prášky na žaludek a prý, jestli se to nezlepší, tak mě pošle na to gastro

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené