Zdravím,
o letošních krajských i senátních volbách budu sedět v komisi, dostalal jsem nabídku, zda nechci být zapisovatelem, nevíte náhodou, co všechno to obnáší? Vím, že budu muset jít ještě před volbami na školení, ale chtěla bych vědět do čeho bych šla, než bude pozdě...
Díky moc

Reaguji na eidulak:
Neobnáší to zdaleka nic.. sedíš, kontroluješ občanky a odškrtáváš si voliče na seznamu, je vás víc, máte rozdělenou abecedu třeba od A po F např. a další má zase další část.
Nic náročného pak nějaké počítání, už si to přesně nevybavuji, ale seděla jsem u voleb asi 2x na školení půjde pouze předseda, kt.bude zvolen, ostatní nemuseli.
Jenom si pročteš nějaké papíry myslím.. je to celkem "nuda" když to tak řeknu, ale zase fajn přívydělek Šly jsem s kámoškou, ale rozdělily nás a každá jsme skončila na jiném volebním okrsku, takže doporučuju nějaký časopis nebo knížku

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejlepší brigáda, co jsem kdy měla! Opravdu! Za málo práce hodně peněz U nás zapisovatel dělal to samé jako ostatní členové komise. Pak jen když jsme spočítali hlasy, zapisovatel spolu s předsedou zapsal výsledky do PC.

Zapisovatel má na starosti papírování ohledně voleb. Čili zajistí seznamy voličů a všechny ostatní papírování. Pak spolu s předsedou zapíší výsledky do PC a odvezou výsledky na sčítání, kde dostanou potvrzení o převzetí od ČSÚ. Pak se musí vrátit do komise a komisi rozpustit, pak odvézt zbytek věcí. Ona to zase taková bezstarostná sranda není. Spolu s předsedou to máte všechno na starosti.

arrow
profile_image
Pralinkaaa mojeid
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sirka: Ona to zase taková bezstarostná sranda není. Spolu s předsedou to máte všechno na starosti.

Ale nestraš.
Byla jsem předsedou volební komise a nepřišlo mi, že bych něco měla na starosti.

Je pravda, že jsme výsledky zapisovali do PC, potom jsme je odvezli na úřad, vrátili si, rozpustili komisi a odvezly zbytek věcí. No ale za ty prachy!

Jak ses k takový práci dostlala? Brala bych to jako přivýdělek hned, prý jsou za to dobré peníze

Jinak bych se toho nebála, je to jen papírování a to se vždycky zvládne, navíc tam nebudeš sama, tak se kdyžtak zeptáš

arrow
profile_image
timini
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Do volebních komisí delegují strany své zástupce - prostě aby byla zaručena nestrannost, několik stran tam dosadí své zástupce. Neznamená to, že musíš být členem nějaké politické strany, ale některá tě tam za ní musí dosadit - takže prostě přes známé, kteří jsou v nějaké straně. Jeden člen komise je tuším vždycky z obecního úřadu, ale teď si fakt vůbec nejsem jistá. V obvodech které jsou ve městě je problém se tam dostat - členové stran si je rozeberou sami pro sebe, své děti apod., navíc co mám zkušenost já (cca posledních 6 let při každých volbách), tak komise jsou víceméně pořád stejné, jsou tam pořád ti samí lidé.
Vím, že jedna strana sháněla člena komise do nějaké vesnice, maminka jedné spolužačky byla právě v téhle straně, tak to nabídli další spolužačce, o které věděli že jě právě z té vesnice atd., takže prostě přes známé

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na eidulak:
Je rozdíl jestli budeš zapisovatelka nebo členka komise. Zapisovatelka bývá (alespoň u nás) vždycky nějaká ženská z městského úřadu, která má s volbami už zkušenosti. Zapisuje výsledky voleb do počítače a odváží s předsedou urnu na městský úřad.
Člen komise jenom kontroluje občanky a odškrtává je v seznamu voličů.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: Jak ses k takový práci dostlala?

Dovolím si reagovat Já jdu letos do volební komise počtvrté a vždy je pro mě strašně těžké se tam dostat, resp. nemám nikoho, kdo by mě tam protlačil. Vždycky jsem se tam dostala až jako náhradník, když jim někdo nedorazil na školení nebo to odhlásil.

Cituji timini: V obvodech které jsou ve městě je problém se tam dostat - členové stran si je rozeberou sami pro sebe, své děti apod., navíc co mám zkušenost já (cca posledních 6 let při každých volbách), tak komise jsou víceméně pořád stejné, jsou tam pořád ti samí lidé.

Naprostý souhlas. Nejvíc jsou tam paní z magistrátu a ty tam doporučí svoje děti, známé a tak. Složení komisí je prakticky rok co rok neměnné.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, jdete někdo letos do komise na volby? A kolika za to dostanete? Nám řekli včera na schůzce, že 1700 hrubýho, ale pak z nich vypadlo, že máme počitat s tím, že volby budou dva víkendy po sobě, že se kandidáti nezvolí hned napoprvé, takže mi přijde, že už se to moc nevyplatí finančně.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vůbec se nestresuj, je to naprosto lehké pokaždé jak jsou volby, tak u nich sedím (už tuším po páté) a je to totální pohoda a za hoodně peněz vůbec se nestresuj, když něco nebudeš vědět (což pochybuju), tak se někoho zeptáš, sama tam nebudeš jak už tu holky psaly, jen kontroluješ občanky a odškrtáváš si na seznamu jména nic těžkého

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na malina_01: Jak jsem jednou byla dva víkendy po sobě, měli jsme zhruba 1800 Kč tuším, ale čistého!...když jsem byla jen jeden víkend bylo to 1200 Kč. Tak jasně, mohli by dát víc, ale řekni mi, kde najdeš práci, kde pořádně nic neděláš, jen sedíš a dostaneš za dva víkendy málem 2 litry? Já jsem třeba ráda i za to.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Anabela: Ale jo, pořád je to jedna z nejlepších brigád, kterou člověk může být. Ale já bohužel můžu jen ten první víkend voleb a prý bych dostala jen 600 za ty dva dny. Prý za ten první víkend dávají méně a ještě by mi strhli daně (mám podepsané růžové prohlašení jinde). Ta paní z úřadu mi sama řekla, ať si to rozmyslím, že když půjdu jen ten první víkend, že se mi to nevyplatí. Jinak když jsem byla loni na volbách v mým městě, tak jsem měla za ty dva dny 1000 čistýho, to byla paráda.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na malina_01: Fákt? Tak to teda nevím. My vždy za jeden víkend dostali 1200 Kč čistého. Za ty dva to bylo zhruba 1800 Kč čistého. Teď nevím, jak to bude, jelikož jsem na schůzce nebyla, protože jsem nemohla. Celkově jsem zvědavá, kolik to bude teďkom

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na malina_01: No a jak se ale k takové brigádě dostat. Přestože mám vystudovanou Veřejnou správu, tak když se jdu zeptat na městský úřad vždy řeknou že nepotřebujou. Když pak jdu k volbám a vidím tam ty jelita kterým bylo sotva 18 vždy mě to naštve.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené