arrow
profile_image
RadkaMates
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

92

Ahoj,
potřebovala bych radu, v pondělí večer jsem měla vzít po 7 denní pauze první pilulku antikoncepce, ale zapomněla jsem a vzpomněla jsem si až v úterý/včera večer, jenže jsem už včera měla nechráněný sex.

Dnes jsem si po 14 hodinách po sexu vzala postinor. Tím bych snad měla zabránit otěhotnění, ale zajímá mě, jak to teď bude s antikoncepcí a její účinností.

V příbalovém letáku je zmíněná nutnost 7 denní jiné ochrany, myslíte že to bude stačit? Neměla bych se chránit po celý cyklus do menstruace (která se doufám dostaví, i když se zpožděním)?

Antikoncepci beru 2 a půl roku bez problémů, sem tam kvůli dovolené vynechám pauzu a oddálím menstruaci, jinak jsem však ještě nikdy neměla podobný problém.

Děkuji za odpovědi.

já bych se chránila celej měsíc ještě jinak, jen tak pro jistotu

arrow
profile_image
Arabidopsis
od 11. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na RadkaMates: Myslím si, že možnost otěhotnění je strašně nízká. Přece jen hormonální antikoncepce zabraňuje dozrávání vajíček, navíc i kdyby tam vajíčko v inkriminované době bylo, nemělo by se kde uhnízdit, protože vinou krvácení, byť v tvém případě pouze toho pseudomenstruačního, není narostlá děložní sliznice. A ano, počítám i s přežitím spermií cca 3 dny.
Osobně se myslím, že brát si hned postinor, byla hloupost. Ale pozdě Bycha honiti, že
Nicméně protože ti postinor může rozhodit hormonální rovnováhu, asi bych raději používala kondom.

arrow
profile_image
monii97
od 28. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, zapomněla jsem si vzít 4 pilulky a to hned na začátku platíčka (1. týden). MS byla od 19.9. do 23.9. (nějak krátká tento měsíc). S přítelem jsem měla sex 18., 24. a 26. prášek jsem si měla vzít 21.9., ale měla jsem hodně napjatý měsíc a nějak mi to úplně vypadlo. Takže jsem si ho vzala 24. večer když jsem si toho všimla. 26. už jsme se chránili. A to jsem jinak ve všem pečlivá a ještě se mi to nestalo. V příbalovém letáku je napsáno, že mám kontaktovat lékaře. Jenže ten má teď dovolenou, takže jsem úplně bezradná. Test samozřejmě udělám pokud MS nedorazí. Asi to nikdo neví na 100% ale je nějaká šance, že budu těhotná? :nevim: Děkuju za odpověď.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené