arrow
profile_image
Jenny_NR
od 15. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

bola som u 2 rôznych doktorov. Doktor A ma operoval 2 krát a o masážach sa nikdy nevyjadril. Doktor B ma operoval naposledy. Zo špičky mi obstrihal jazvu a z prepážky zobral štep a vytvaroval mi novú špičku. To jeho som sa pýtala na tie masáže. Tak teraz neviem... Predtým som nemasírovala a mala som veľkú jazvu. Bojím sa, že ak ani teraz nebudem, tiež mi narastie

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

chápu to dobře tak, že ty jizvy se dělají, když se ta kůže na nose přichytí a proto se dělají ty masáže, aby ta kůže byla volná? Nebo je to ještě jinak?

Ono je to asi nejvíc o tom, jak se komu co hojí. Někdo nemá problém a někdo prostě jo, skoro ať dělá co dělá. Ty jizvy se dlouho hojej a tím masírovaním zvenku jakoby se na ně tlačí, tak by to mělo pomoct, aby nezbytněly a hezky se zahojily a byly prostě jen čárky a ne vystouplý jizvy, který jsou pak vidět i zvenku.
Po pravdě, lepší se tím moc nezabývat a masírovat poctivě a pozitivně myslet

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Afro
já právě mám dělat masáže,které nic nezatlačují, jen uvolňují kůži a nebo potom zvedají špičku nosu...

arrow
Neprodává v Bazaru

Petti,já měla dělat to samé. Nevím jestli je to dostačující,ale snad docent ví,co říká. Uvidíš,jak bude tvůj nosík reagovat zase třeba za měsíc. Jak se bude tvarovat,pak tomu můžeš pomoci nějakými tlaky. Ale taky spíš dedukuju,co a jak by bylo dobré.Tak vydrž a pokud tvůj nos má tvar s kterým jsi spokojená,zatím nic nezatlačuj. Časem uvidíš.

Petti
Mi se takové opouzdření udělalo až asi po roce od operace, možná i déle. Vypadá to jako malá kulička na jedně straně špičky, ale nikdo si toho normálně nevšimne, akorát já, když se moc pozoruju. Rozmasírovat to nejde, sice to pak po hodně důkladné masáži je lepší, ale objeví se to tam zachvilku zas.

Já nevím, to je asi co lékař, to názor. Slyšela jsem i případy, že někdo nemusel masírovat vůbec. Ony ty masáže asi nejsou jako vyloženě kvůli jizvám. Asi kdo má sklony ke špatnýmu hojení, je víc náchylný a kdo nemá, ten zase bude OK. Po pravdě to asi většinou není taková tragédie a když je, tak se to operativně odstraní. Ale Petti, radši na to nemysli.
P.S.: Eluska - hrozně se mi ten tvůj nosík líbí!

arrow
Neprodává v Bazaru

Afro,děkuju. Máš krásný rovný nosík. Třeba se i ten můj trošku vyrovná.Je zajímavé,že většina z vás máte rovné nosíky a já ho mám takový vybraný. Já mám spíš jemnou a tenkou kůži,takže se moc nebojím nějakého zapouzdření jizev. Mám pocit,že mi z nosu zůstalo kousek kosti potažený kůží,chrupavky mi asi vzal dost. Musíme si všechny ještě počkat,jak se nám budou dál tvarovat,ty naše nové nosy.

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Eluska7
elusko, já ho mám taky hodně vybraný a i hodně zúžený, teď je teda nateklí, ale byl úzký než natekl hodně.

No já jsem chtěla vyloženě rovný. A ono takhle to vypadá trochu ještě jinak, když není vidět celý obličej. Ale mě se ty válkovský moc líběj.
Jinak co se toho zapouzdření týče, vím, že tu i někde Arnika mluvila o nějakém homeopatiku, které se dá brát. Ale nevím, jestli to jako prevence, nebo spíš potom jako léčba.

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

arniko, sem s tím, jaká to jsou homeopatika?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Petti: chápu to dobře tak, že ty jizvy se dělají, když se ta kůže na nose přichytí a proto se dělají ty masáže, aby ta kůže byla volná? Nebo je to ještě jinak?

Mě vysvětlil doktor, že ty jizvy se udělají v místech řezu... tzn. když musí oddělit tkáň od kosti či chrupavky, aby s tou kostí či chrupavkou mohl "pracovat". Ta tkáň (kůže) se po úpravě chrupavky tam dá zpátky a v těch místech, kde to bylo oddělené, to sroste a zajizví se. Tou masáží se ta jizva stává měkčí a menší... a o to jde, abys tam neměla žádnou bouličku od vnitřní jizvy. Ale teď jsem psala jen o jizvách, které dělají bouličky nad špičkou nosu... já byla jen na operaci špičky.

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a nevíte někdo, stávají se tyto problémy často nebo zřídka?Mě k tomu lékař nic neřekl, ač jsem se ptala,pouzemi ukázalna fotkách, jak to vypadá, pokud se to stane..

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě doktor nic na fotkách neukazoval, jen mi o tom před operací povídal a ukázal místa, kde se ty bouličky dělají. Holt někdo k tomu má dispozice, i když masíruje jak o život. Za to ale doktor nemůže, to je hojením. Jak tady holky na diskusi psaly, tak Záruba jim kvůli tomu nabídl reoperaci.
Já mu ukázala svoje vysoké keloidní jizvy na zádech, co mám po mateřských znamínkách, tak jsme se dohodli na zvýšeném počtu masáží (já jsem holt ten typ, který když masírovat pořádně nebude, tak bude mít frňák asi zpátky... ale zatím se to neprojevilo, skrz ty masáže nedovolím bouličkám "vykukovat", bouličky mi už tak nevylízají a jsou měkčí... zatím to vidím na dobré cestě... ťuk ťuk).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené