arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mohli byste mi doporučit nějakou knihu nebo web, kde bych se mohla naučit nějaké zásady správné stravy - kolik čeho a co zas nejíst a jíst?

Jídlo pro mě není nějak důležité a hodně to flákám. Vystačilo by mi i jedno denně. Momentálně ale učím v jedné firmě 10vyučovacích hodin za sebou od 7 do 15h (bez přestávky) a pak jsem schopná jen dojet domů, vyvenčím psa a jdu spát. Je to sice vyčerpávající, ale věřím, že spousta lidí je po práci takto vyčerpaná a nemůže si dovolit jít spát. Přikládám část vyčerpání špatné stravě. Doháním to kofejnem ve formě koly a sladkostma. Když spát nejdu, tak jen tak přežívám do večera, často s bolestí hlavy. Trochu mě nahlodal pořad Jste to, co jíte, jak tam lidi tvrdí, že mají víc energie, když se lépe stravují. Já ale nevím co a jak.

arrow
profile_image
camomila
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus nakouknout do nějaké knížky od Antónie Mačingové. Když se budeš řídit podle jejího jídelníčku a rad, tak je zaručené zlepšení o 100% - moje kamarádka už se podle toho řídí asi měsíc a je plná energie, úplně rozkvetla a dokonce i zhubla a je to znát

arrow
profile_image
Lemonka
od 3. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nikki1988: Dodržuješ alespoň pořádný pitný režim? Měla bys vypít alespoň tři litry denně - ta bolest hlavy může být klidně z toho, že málo piješ a když bolí hlava, není divu, že jsi unavená.

Cituji camomila: Zkus nakouknout do nějaké knížky od Antónie Mačingové

Cituji camomila: moje kamarádka už se podle toho řídí asi měsíc a je plná energie

Ale tohle mě zaujalo, nemyslím, že bych se stravovala nějak špatně, teda až na to, že jím každý den dost sladkostí... trochu energie navíc by mi taky neuškodilo a taky mě trápí poslední dobou kruhy pod očima a to, i když se dobře vyspím.

Od té autorky jsem našla tady knížku Zhubněte jednou pro vždy. To se podívám, jestli tam není nějaký tip.

Já dodržuju, že jím každé 2,5-3 hodiny a 2 jídla jsou zdravá ovšem zbytekale přesouvám sladkosti a slanosti na dopoledne než na večer

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tou energií ti to můžu potvrdit. Od té doby co se stravuji správně se mi daleko lépe vstává a cítím se tak nějak více svěží a můžu si tak dovolit dělat víc věcí Určitě existuje mnoho knížek webů o tom jak jíst a nejíst a každej ti bude tvrdit něco jinýho. Já bych to tak neřešila. Stačí jíst pravidelně 5x denně, nejlépe v 3 hodinových intervalech. Omezit tučné sladké (ale rozohdně ne úplně vyřadit). Mít vydatnou snídani a lehkou večeři. A hlavně hodně pít (podotýkám čisté vody).

Chápu, že při tvém denním režimu to bude trochu těžší, ale jsem na tom poněkud podobně a řeším to tím, že si s sebou vždy beru svačiny dle potřeby

arrow
Neprodává v Bazaru

já doporučuju web www.rozumnehubnuti.cz je tam spousta užitečných článků, taky kniha doktorky Václavy Kunové o zdravé výživě. Pokud není čas na jídlo, je určitě dobré, naučit se po 2,5-3h aspoň něco sníst, tzn. kousek sýru, hrst oříšků, vypít kysaný nápoj, proteinovou tyčinku. to zabere pár minutek a výsledek zaručen!

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ráno kolem půl sedmé snídám ve vlaku. Pak něco občas stihnu před 12h (studenti většinou chodí dýl protože jsou na obědě) a pak až tak ve 4. Zkusím si něco přečíst. Problém je právě v tom, že já to i chci změnit, ale nevím jak. I kdybych chtěla jíst 5x denně, tak nemám ani ponětí co? To bych musela jíst stále to samé. Jídlo není můj koníček a fakt nejsem kreativní. Zlatě se držet nějakého jídelníčku a nakupovat podle toho. Pro mě by to byl ideální případ.

arrow
profile_image
Nasavrky
od 27. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus knihu od Hanky Kynychové, je i na uložto. Je tam spoustu dobrých rad a jídelníček snad na 3 měsíce

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené