Ahoj všem,

včera se vyskytl v mém zaměstnání celkem "bizarní" problém a já už nevím, jak ho řešit. Pracuji v nepřetržitém provozu ( krátký / dlouhý týden ) na 12 hodinových směnách. Pracuji 11 hodin u počítače + fyzická práce, ale většinu času trávím právě za počítačem, kterého se můj problém týká. Jde o to, že mi včera "vybuchnul" monitor, přestal fungovat a bylo třeba ho vyměnit za nový. Jenže mi "přidělili" monitor snad 15 let starý, který strašně "ozařuje" ( nevím, jak lépe to vyjádřit ). Nevydržím se do něj dívat déle jak 15 minut, bez toho, aby mě nezačaly bolet a slzet oči a posléze hlava ( bohužel ke všemu trpím na silné migrény ).

Volala jsem i na IT služby naší firmy, aby mi upravily jas/barvy monitoru a bylo mi sděleno, že " kdo mi proboha dal tento šílený prehistorický kus, že už se mnoho let vyrábí monitory šetrnější k očím a ať si neprodleně zažádám o minimálně novější typ. Mezitím ať si ostrost jasu na tomto starém stáhnu na nulu, aby se s ním dalo alespoň nějak fungovat. A tu nastal problém.

Bavila jsem se s vedením o svém problému ( kteří mají mimochodem s tímto monitorem i ostatní kolegové ) a naše vedení to odmítá řešit. Prý je monitor dobrý a nevidí v něm problém . Jenže já zase odmítám chodit po 12 hodinové šichtě domů s bolavýma očima a šílenou migrénou. Dnes mě už tato bezvýchodná situace dohnala v práci až k pláči, a to mě ještě zítra čeká přesčas.

Má tato situace podle vás nějaké řešení? Jak se zachovat?

Děkuji za každou radu.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Volej na IT do té doby, než ti ze skladu donesou nový monitor (slušně a lidsky). Jestli to do oběda nebude, jdi tam o obědové s čokoládou nebo flaškou.

Reaguji na Tanja77: To jsem zkoušela, ale oni mi právě řekli, že k tomu, aby mi mohli dát alespoň novější monitor, musí mít podepsané svolení od mého nadřízeného, který to kategoricky odmítá

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych ho nějak nenápadně poškodila, abych dostala novej.

Nebo zkrátka k doktorovi pro nějakou zprávu do práce, že máš potíže z nevyhovujícího monitoru.

Takhle to přece není možný

Reaguji na Phaeton: Nad poškozením jsem také chvíli uvažovala ( i když si vážím vlastních věcí, natož cizích ), ale jsme pod neustálým dohledem všudepřítomných kamer, takže by na mě bohužel přišli. Doktora jsem nechala jako poslední možnost, snad by mi i má lékařka něco napsala, ale u nás by mě hned poslala k firemnímu lékaři a jakmile by se to potvrdilo, do měsíce by našli něco, zač mě vyhodit ( už byo mnoho takových případů ). Už jsme se i s kolegy bavili, že se složíme a koupíme si vlastní monitor, což by sice byl ústupek vedení, ale zakázali nám i to! Zítra to ještě zkusím řešit, ale pak už asi budu volat na odbory a risknu, že přijdu o práci, nebo nevím. Zdraví je mi přednější a už se z práce léčím s křečovými žilami, nechci si zničit ještě oči. Nečekala jsem, že je v dnešní době možné se ještě setkat se starým "krabicovým" monitorem, všude jsou už ploché a ted toto...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kristenn:
Ty pracuješ někde ve výrobě?On ten monitor časem zdechne,tak bych to nehrotila.Dej mu čas do konce roku.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kristenn: mého nadřízeného, který to kategoricky odmítá

Papír sežeň, orazítkuj, vyplň a přichystej do podpisové knihy, aby ho to zdrželo co nejméně a prostě požádej o podpis. Když mu zmíníš konkrétní zdr. nepohodlí, neumím si představit, proč by nepodepsal.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kristenn: Už jsme se i s kolegy bavili, že se složíme a koupíme si vlastní monitor, což by sice byl ústupek vedení, ale zakázali nám i to!

Tak to je neuvěřitelná síla. Prověřila bych, jestli nelze kontaktovat inspektorát.

Reaguji na Tiakia: Pracuji v "meziskladu" mezi výrobou a velkým skladem, kdy právě přes počítač řeším různé objednávky at už k nám, nebo přímo do výroby...

Reaguji na Tanja77: Údajně je přísný zákaz vnášení cizích předmětů, které nejsou majetkem firmy a neprošly kontrolou na elektrostatický náboj. Hrozí nám za to vysokou pokutou. Přijde mi, že to dělají schválně. Uvažuji už o tom, že se do toho pořádně "obuji" at mě to stojí klidně místo, natolik jsem z dnešního dne špatná.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Kristenn: Údajně je přísný zákaz vnášení cizích předmětů, které nejsou majetkem firmy a neprošly kontrolou na elektrostatický náboj. Hrozí nám za to vysokou pokutou. Přijde mi, že to dělají schválně.

Hele tohle chápu, mohli by s tím mít problémy. Ale zase na druhou stranu by Ti měli poskytnout vhodné podmínky k práci, což monitor starý x let a kazící oči rozhodně není....Zkus se proadit s odbory, to je fakt nejjednodušší (jestli je máte)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené