arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla bych dotaz pro někoho z oboru, nejlépe kadeřnice - jaký vhodný přípravek na závěrečný styling dlouhých vlasů, případně čemu se vyhnout. Myslím pro běžné "uhlazení chlupatého vzhledu", zafixování a usměrnění ofiny, úpravu konečků - takovou úpravu kdy si čerstvě umyji a vyfoukám vlasy a chci s rozpuštěnými vyrazit ven. Existuje obrovské množství různých typů (vosk, gel, gelovosk, fibre krem, krém, guma, pěna, pasta atd. atd.) a já nevím co vybrat (nebo aspoň čemu se určitě vyhnout), aby to mé vlasy neslepilo, nezmastilo, moc nezatížilo (aby hned nesplihly) apod., ale mělo to kýžený efekt a vlasy "vypadaly upraveně".
Vlasy mám nebarvené, přírodně tmavě hnědé, rovné (sem tam se někde něco nekontrolovaně kroutí - hlabně konečky, ofina); konce sestříhané a ofinu nosím na styl "patka"; docela rychle se mi mastí a plihnou, ale konečky mám spíše sušší. Neřekla bych, že mám jemné vlasy, ale objem bez vyfoukání nemám žádný a druhý den po umytí už vlasy nosím jedině v culíku. Dělají se mi hned pramínky.
Děkuji za jakékoli tipy, rady, postřehy.

Ahoj, taky bych uvítala nějakou radu. Já mám zas probém s velkým objemem, přesně jak píše Petulaa, po vyfoukání mám ty vlasy takové chlupaté, mám tekutý vosk, ale je to k ničemu. Nehorší je to, když vyjdu ven a po pár minutách mám na hlavě 3krát víc vlasů-hlavně teď, když bývá vlhé počasí. Takže hned musím vlasy svázat, trošku mi zplihnou, ale jakmile je rozpustím je to nanovo nebo si je vyžehlím a po cvhilce se mi zkroutí (ty moje). Nevím co to mám za divnou odrůdu vlasů Díky za rady.

arrow
profile_image
bebkok
od 22. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky se přimlouvám za nějaký příspěvek, mám stejný problém, vlasy mi krepatí a mám je takové vysušené.
Koupila jsem si pár přípravků, ale pořád to není ono. Nechci vlasy ztužit (což dělají nějaké gely, gumy apod.), ale jen ty konce jakoby oddělit a proleskovat aby vlasy nevypadaly jako helma.

arrow
profile_image
bebkok
od 22. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějaké rady jsou v tématu "krepaté vlasy" tak vyzkouším, ale kdyby měl někdo další zkušenosti..........

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já vím, že klasický vosk mít nemůžu, protože se mi to rychle zamastí a místo jako upravené to vypadá jako mastné a neumyté - ikdyž použiji málo. Klasický gel také ne, protože ten slepuje. Zatím nejvíc se mi osvědčil gelovosk.
Ale těch přípravků je tolik, že nevím jestli existuje i něco lepšího a kdybych to měla zkoušet všechno tak vyhodím velkou spoustu peněz zbytečně. Proto bych prosila nějaké rady který přípravek se hodí pro jaké vlasy (a nejlépe kdyby mi někdo podle mého příspěvku výše poradil, co by mohlo vyhovovat mě )
Dík

arrow
profile_image
Bjetushka
od 14. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já si to uplácám takovou tou Niveou Straight & Easy, pěkně to voní a vlasy jsou hezky lesklé A teď v létě si na vlasy šplíchám takový ochranný balzám ve spreji od Glisskur myslím, voní to krásně letně po kokosu

Co takhle nějaký uhlazující krémový přípravek? Uhlazující mléko a podobně. Anebo mě ještě napadlo tužidlo ve spreji - nastříká se na vlasy, rozčeše a vlásky jsou pěkně hladké a nerozlítané.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mishka999
A ty uhlazující mléka i "tuží"? Například když se tím chci vymodelovat tvar a směr ofiny tak mi to bude držet nebo musím na tu ofinu zase použít něco jiného?

Já nikdy nepoužívala (a ani nechci) X přípravků na styling, tak právě hledám něco, co zvládne všechny moje požadavky viz. výše, tedy: uhladit trčící vlasy (chlupatý vzhled), aniž by mi je to "ulízlo" nebo zatížilo tak že by zachvíli zplihly nebo se zmastily a aby to zároveň drželo a mohla bych si tím vytvarovat tu ofinu, případně ještě prohrábnout konečky aby to nějak vypadalo. Ten můj gelovosk (konzistence něco mezi gelem a krémem) tohle jakž takž zvládal, ale jelikož se v tom nevyznám tak uvítám jakoukoliv radu - i tu co rozhodně vybírat nemám, protože mi to alespoň zúží výběr na testování

arrow
profile_image
glamorousss
od 1. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Petulaa
Já mám hodně husté vlasy a ještě sestříhané, takž když je mám umyté a volně uschlé vypadám jak ,,květák" Spodní vlasy se mi taky muchlají a kroutí, takže do nich vetřu tekuté krystaly a přejedu žehličkou, trochu i ty horní a rovné mi to vydrží i 2-3 dny
Teď jsem si koupila na noc noční elixír s mateří kašičkou, tak doufám, že po ránu mi ubyde trocha práce. U kadeřníků mi vždy na závěr vtírají do vlasů mlíčko od Schwarzkopf Bonacure(viz odkaz) krásně voní a vlasy jsou jako nový.
http://www.pro-vlasy.cz/p/schwarzkopf-bc-bonacure- smoothing-milk-2-fazovy-mlecny-balzam-pro-vyzivu-a -kontrolu-hrubych-a-kaderavych-vlasu

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

glamorousss
Jenže já právě moc husté vlasy nemám. Blbá kombinace - málo vlasů a ještě k tomu "chlupaté" (prostě ty nové co rostou tak mi trčí z vlasů ven). Takže si to potřebuju trochu uhladit, ale dávat pozor na to aby mi to tím nezplihlo a "neulízlo se to".

Petulaa
Uhlazující mléko ti určitě nic nevytvaruje a neztuží. Prostě jen uhladí rozlítané vlásky.
Podle toho, cos napsala, tak to tužidlo ve spreji by mohlo být fajn - to ti právě ti vlasy i trochu natuží, ofinu vytvaruješ a pak si bude držet tvar Navíc když to nastříkáš na vlasy a pak pročešeš, tak by rozhodně splihlé neměly být

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mishka999
jj já si to právě myslela že to tak je s těma uhlazujícíma mlíkama, a nechci na vlasy patlat třeba 5 věcí naráz; stačí mi když to něčim vytvaruju a výsledek trochu přeláknu lakem na vlasy....asi se teda zkusim podivat po tom tužidle ve spreji co píšeš, máš sama nějaký tip?

a co třeba olejíček reelle? ten je na uhlazení takových těch rozlítaných vlasů moc fajn, dodává lesk, dá se dát na konečky....ale neplihnou po něm vlasy. Pro mě jednička

Sice netuží, ale na závěr účesu mi přijde super.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené