arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, tak se mi povedlo přesvědčit přítele k domácímu mazlíčkovi a po neúspěchu se psem jsem jej přemluvila alespoň ke kočce, přesněji ke kocourovi, takže mám obrovskou radost, v sobotu si pro něj jdeme a je třeba sehnat nějaké škrabadlo... vzhledem k mým zkušenostem a zkušenostem lidí z okolí vím, že kočka se ráda zdržuje v přítomnosti svých lidí a my nejvíce času trávíme v obýváku, jenže problém je v tom, že tady není možnost, kde škrabadlo umístit. Většina škrabadel je široká dost široká a do všech stran a na to tady nemáme místo. Narazila jsem ale na internetu na závěsná škrabadla, případně na škrabadla jako podložky které se jen položí na zem a obojí by pro nás bylo kvůli prostoru ideální, otázkou ale zůstává, jak moc ideální budou pro kocoura... Nemám s tím totiž vůbec zkušenost, tak netuším, jestli na to kočky vůbec jdou, jestli je baví si na tom brousit drápky, nebo je tahle varianta moc neláká.
Tak se ptám, má někdo z vás zkušenosti s těmito škrabadly?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na petulajz: Tak osobně naše kočky zase tak moc škrabadla nezajímají, resp......
klasická závěsná jako máš v prvním odkazu, jsou jim úplně ukradená, ta je zajímala asi tak prvních deset minut.

S podložkami už je to o něco lepší, ale taky žádný slávek. ta kartonová v umělohmotném kole s šedým lemem, co máš na obrázku, tak to byla "trefa" úplně vedle. Místo škrabání se mi do ní kočky vyčůrali a mohla jsem obsah vyhodit.
Koupila jsem jim to jako set.. koulodráhu, tohle škrabadlo, k tomu ještě plastikové na drbání čumáku a krmení na granule.. no zkráceně, jediné co je z toho zajímá je to krmítko, na ostatní celkem prděj.

Poměrně úspěch má zatím poslední koupené škrabadlo s kouličkou, je to podobné jako ty podložky se sloupkem, obrázek 3 a 6.. i když o přesně takové zájem neměli, tahle má místo placaté podložky kruh se schovanou koulí.
Také se jim líbilo tohle, ale místo podložky je bedýnka. Sem tam to sice škrábali, ale mnohem raději se tam chodili schovávat. Minulý čas píšu proto, že už všechny dosloužili.

Co se týká škrábání, tak u nás největší úspěch měl dřevěný kmen s kůrou, akorát ti broučci co z něj v teple začali vylézat se zase nelíbili mě.
Vysušený bez kůry se kočkám už nelíbil.
Dále měl ohromný úspěch srolovaný kus koberce. To bylo asi jejich nejoblíbenější. No a také se rádi chodí škrabat na obyčejnou textilní rohožku. Takže mají jednu na zemi a druhou přidělanou na stěně.

Klasické velké škrabadlo moje kočky nějaký čas bavilo, ale zkrátka nic z toho nebylo příliš dlouhodobé. Ne, že by si na něj nechodili lehat, to ano, ale prostě jako škrabadlo to nikdy moc dlouho nesloužilo.

Takže za mě, škrabadlo nějaké jednodušší a ne příliš drahé, ať Tě moc nemrzí, když se to čičákovi nebude líbit a spíš mu kup nějakou tu rohožku.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tyto typy nedoporučuji. Pokud máte málo místa, tak bych si pořízení kocourka rozmyslela, potřebuje se trochu vyřádit a pokud nemáte velký byt, kde bude lítat, tak se vám vyřádí na nábytku, který bude škrabat, na záclonách, po kterých bude šplhat atd. My máme toto a kocourek je spokojený. Kočky potřebujou i po něčem šplhat a skákat, a i tak máme občas doma divočinu. Každý chovatel by ti měl říct, že je lepší škrabadlo co nejvyšší, než široké. My máme i to nástěnné a na to kocour nechodí, ty na podlahu nemám vyzkoušení. Ber to tak, že škrabalo není jen na škrábání, ale je to takový kočičí pelíšek, místo na hraní, spaní a ví, že je jen jeho a má tam soukromí, když nechce být otravován a chce mít chvilku klid Když jedeme na dovolenou, tak dáváme kocourka ke tchýni, která má malý byt, a musíme samozřejmě dovézt i škrabadlo, jinak by se unudil a zdemoloval byt. Pokud to bude malé koťátko, tak pro začátek stačí toto, něco takového měla chovatelka a koťátka na to chodila ráda. Jo a škrabadlo nemáme v obýváku, ale v jiném pokoji, takže to není nutnost.

Naše kočka má jak klasické škrabadlo s boudičkou, tak ten škrábací "nábytek", takovou vlnku. A chodí škrábat na oboje. K tomu kartonovému, aspoň když jsem ho kupovala já, byl i sáček se šantou kočičí. Takže když jsem to naší čičině dala k dispozici, posypala jsem jí to tou šantou a okamžitě si to zamilovala. Ze začátku nám škrábala koberec, od té doby co má škrabadla, tak jí to nenapadlo. Takže pokud nemáš místo, doporučila bych tu podložku, není to drahé a hlavně je to lehké a přenosné.

arrow
profile_image
laurynka1
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My máme pro kočičku doma závěsné škrabadlo na zdi a škrábe si na tom drápky neustále. Nikdy doma nábytek neničila. A naučila se na chodit úplně sama. U nás se škrabadlo na zeď určitě setkalo s úspěchem.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc děkuji za názory, holky

Cituji lamiel: Pokud máte málo místa, tak bych si pořízení kocourka rozmyslela, potřebuje se trochu vyřádit a pokud nemáte velký byt,

Nemáme málo místa, byt máme velký dost, ale zrovna v tom obýváku to není kde dát ne z důvodu, že by byl malý, ale máme dvoje dveře, přes jednu celou stěnu nábytek, přes druhou sedačku a koutek zabírá počítačový stůl, takže jediné volné místo je u okna, což mi přijde nešikovné... Nemáme prostě žádný větší koutek, kde by byl pro škrabadlo prostor.

Jinak kocourek není kotě, má asi rok, momentálně je v dočasné péči a údajně je klidný a hodný, je kastrovaný a prý jediný jeho prohřešek je vyhrabávání hlíny z květináčů... co se týče škrábání nábytku, tak prý se do něj nepouští, když má to škrabadlo.

Takže myslíte, že není nutnost mít škrabadlo v místnosti, kde trávíme nejvíce času? Hodně místa máme na chodbě kousek od dveří do obýváku, ale právě jsem myslela, že by ho to nebavilo, jen tak si o samotě škrábat, nebo tam spát...

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, jenže teď mi tak došlo, že v té chodbě je to asi taky blbost, je tam dost tma... ach jo, to je fakt blbé zkusím asi pořídit nějakou tu podložku a uvidím, jak na to bude reagovat a když tak by se nad tím muselo více popřemýšlet a pak teprve kupovat něco dražšího a plánovat, kde to dát... Taky uvidím, co řekne ta slečna, co se o něj momentálně stará, jaké má škrabadlo na kterém si hraje... Jen jsem ho chtěla mít doma už ve chvíli, kdy jej přivezeme a ne shánět ho až posléze, ale asi nic jiného nezbude..

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji petulajz: Takže myslíte, že není nutnost mít škrabadlo v místnosti, kde trávíme nejvíce času? Hodně místa máme na chodbě kousek od dveří do obýváku, ale právě jsem myslela, že by ho to nebavilo, jen tak si o samotě škrábat, nebo tam spát...

Tak on přece nebude spát tam, kde je největší šrumec, stejně když půjde spinkat si zaleze někam, kde má klid a nikdo tam nechodí... Nebo bude spát na gauči, to se jim taky líbí... Jinak nevim, proč by měl chtít škrábat jen tam kde jste? Naše číča škrábe tak půl minuty a pak jde zas něco dělat, takže je uplně jedno, jestli v místnosti někdo je nebo není, protože je to jen chvilková záležitost... Hlavně ať je to škrabadlo pořádně vysoký, aby se tam při škrábání mohla protáhnout, to je důležitý

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji petulajz: No, jenže teď mi tak došlo, že v té chodbě je to asi taky blbost, je tam dost tma

Je to kočka, tý tma narozdíl od nás nevadí, páč v ní vidí velmi dobře.
Píšeš, že si berete asi ročního "pěstounka", blahopřeji k rozhodnutí. Máš výhodu v tom, že už víš co se kocourkovi líbí a jaké má návyky. Pokud je na škrabadlo zvyklý, tak bych mu klidně to velké/vysoké do té chodby pořídila a do obýváku bych mu dala něco malého na škrabání.

arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám ročního kastrovaného kocourka a stačilo omotat spodek jednoho trámu v chodbě sisalem a stačí mu to, nic jiného neškrábe ... myslím, že je celkem jedno, kam mu to umístíš, protože tím zas tolik času nestráví. Je teda fakt, že s kocourem chodím ven, kde má možnost lozit na stromy.
A kdyby na to nechtěl škrábat, tak doporučuju použít přímo na škrabadlo šantu kočičí

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jancysska: takže je uplně jedno, jestli v místnosti někdo je nebo není, protože je to jen chvilková záležitost..

Právě že kamarádka má kočku a ta na tom škrabadle tráví spoustu času, je vysoké a má několik plošin a co tam jsme, tak se na jedné z těch plošin vyvaluje a pozoruje nás já sice strom mít nebudu, ale byla jsem informována, že v dočasné péči ten strom má, takže bych mu měla minimálně pořídit nějaké nižší škrabadlo i s nějakou plošinou, ať si může aspoň někam vyhopnout
Napadlo mě pořídit nějaký velký strom (třeba i ruční práci) na balkon, kde by si mohl vylézt a koukat ven (máme balkon zasklený a samozřejmě bych skla nechala zavřená v místech, kde bude strom) ale to by fungovalo jen přes léto, kdy máme balkonové dveře téměř nonstop otevřené... Jinak se asi bude muset bohužel spokojit s něčím skromnějším..
Prý je hodně mazlivý, takže taky doufám, že ho bude lákat spíš se vyvalovat u nás na pohovce v naší blízkosti a že mu snad nebude žádné místečko na nějakém stromě chybět

Cituji Veselka10: Píšeš, že si berete asi ročního "pěstounka", blahopřeji k rozhodnutí

Děkuji, a že mi to dalo práci, přesvědčit přítele! odmítal jakékoliv zvíře, kočku, psa, cokoliv... takže jsem opravdu šťastná, že se konečně dočkám mazlíka, domácnost bez zvířete je hrozně smutná

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji petulajz: domácnost bez zvířete je hrozně smutná

arrow
profile_image
27p16and41p66.6
od 6. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No my máme taky kočku a škrabání naučit a vybrat byl boj. Každá kočka je jiná, některá to hned dělá dobře, jiná je jak naše. Naše zas aspoň nikdy nešplhá na záclony. Myslím, že nejlepší je počkat si na kočičku, jestli vám začne škrabat zdi, či koberce a podle toho druh škrabadla i umístění vybírat. Kde jen trochu škrábne, tam okamžitě umístit příslušné škrabadlo. Ale tím patrovým domečkem snad žádná kočka nepohrdne. Náš se nechtěl škrabat na normal sysalovém, pořád jsme ho to učili a nic, škrabal sedačky, měl škrabadlo vedle těch sedaček, nic, tak jsme mu postavili dřevěné, taky nic a po vrácení sysalového se na něm naráz začal škrabat, tak jsme mu koupili i takový ten hodně patrový činžák a má ho v klidu na chodbě a hajá tam rád a furt.

arrow
profile_image
27p16and41p66.6
od 6. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petulajz: Čemu vadí věci pro kočku v přítmí? Vidí jinak než my a v přítmí dokonce líp než na denním světle. I proto taky loví po setmění

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 27p16and41p66.6:

Tak kocourek je na škrábání už naučený, slečna říkala že má u ní strom a ten normálně škrábe, takže řešením asi nakonec bude opravdu klasické škrabadlo

Cituji 27p16and41p66.6: Čemu vadí věci pro kočku v přítmí?

Já nevím, jen jsem četla článek o škrabadlech, kde byly různé typy a tam psali, že by nemělo být umístěné ve tmavém koutě, že kočky mají rády rozhled a světlo... tak nevím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené