daty
Někdy bych raději zamkla děti)
Víc držkujou a odmlouvaj
To víš, že zbraň mám v trezoru. Občas si jdem zastřílet na střelnici, nebo na asfaltové holuby, z brokovnice. Jedno dítko zbraně nesnáší a bojí se na to byť jen sáhnout a to druhý je nadšenec, ale opatrnej a zbraně radši ve střílečkách na netu
Od mala vědí, že bez dozoru nesmí. Za to mě a moje sourozence táta učil alespoň ze vzduchovky, od mala. Zbroják jsme měli od 18let, sportovní střelba. V pubertě jsem našich měla někdy plný zuby, ale nikdy mě nenapadlo je zastřelit

arrow
profile_image
Justina
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z pracovních důvodů mám zbroják i zbraň. Trochu se usmívám při čtení některých příspěvků. Zbroják a zbraň není totéž jako řidičák a auto...Pořizovat si zbraň jen proto, abychom byly zajímavé asi nebude ideální, pokud máte na mysli osobní obranu...zkuste si takovou situaci zatím jen představit. Zbraň uchovávám pouze na bezpečném místě, chodím pravidelně na střelnici, abych ji uměla ovládat, příliš o zbrani nemluvím...Jinak získání zbrojního pasu je dle mne velmi snadné.

Cituji sabulebambule: Podle mě, ten, kdo u sebe pistoli nosí(a není to zrovna policista), tak nemá svědomí tak úplně čistý.

tak tohle bych si asi nedovolila tvrdit.... známého přepadli tři skinheadi, pravděpodobně pro zábavu, ho zbili tak, že ho dávali v nemocnici dohromady pěkně dlouho a do konce života bude mít následky, a od té doby u sebe zbraň pro ochranu nosí... a vůbec se mu nedivím...
Já si chci dělat taky zbrojní pas, ale jenom pro sportovní střelbu.... Občas chodím na střelnici a baví mě to.... skvělý sport pro relaxaci....

arrow
profile_image
pampoli
od 17. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky můj taťka sbírá zbraně, je taky myslivec takže zbroják má. Taky přemýšlím o tom, že si ho udělám, protože jednou zbraně zdědíme (já a ségry) a bez zbrojáku bych je asi mít nemohla že? Nebo je pro tenhle účel třeba nějaké jiné povolení? Nevím, jestli bych ten zbroják zvládla. Netrefím ani stodolu když jsme jako děti chodili na střelecké soutěže tak hrůza, vždycky jsem končila na posledním místě

Chystám se taky udělat zbroják tento rok a skupinu na ochranu osob a majetku a sportovní střelba. Jde mi ale spíš o tu sportovní střelbu. Děláte to někdo?

Mě to prostě baví, chodím na střelnici již teď střílet z malorážky a je to fajn, mě se to líbí tento sport pokecáte někdo?

Hallo kdo dělá sportovní střelbu??

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

65

Pokud si uděláte zbrojní průkaz, musíte si taktéž pořídit zbraň, jinak vám ho zase zruší. Kvalitní zbraň stojí asi stejně jako pěkná dovolená u moře.
Není to jako s řidičákem na auto. Každé dva roky (tuším, nevím to přesně) je nutné průkaz znovu obnovovat. Se vším jsou spojeny správní poplatky a běhání na policii. Lovu zdar.

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hellusha

Doba platnosti zbrojního průkazu

Doba platnosti zbrojního průkazu je 5 let. Zbrojní průkaz lze vydat podle posudku o zdravotní způsobilosti s dobou platnosti kratší než 5 let.

Žádost o prodloužení zbrojního průkazu podává držitel příslušnému útvaru policie nejméně 2 měsíce a nejdříve 6 měsíců před uplynutím doby platnosti. K žádosti se připojuje pouze posudek o zdravotní způsobilosti ne starší než 3 měsíce a 2 fotografie, doklad o odborné způsobilosti se k žádosti o prodloužení již nepřipojuje. Nový doklad je vydán výměnou za průkaz dosavadní, s dobou platnosti navazující na dobu platnosti stávajícího platného zbrojního průkazu.

Držitelé zbrojního průkazu skupiny D jsou povinni se podrobit lékařské prohlídce každých 2,5 roku u lékaře, který zajišťuje pro zaměstnavatele závodní preventivní péči.

Žádnou zbraň vlastnit nemusíš. Pokud požádáš o prodloužení zbrojního průkazu včas ( viz výše), tak ti k prodloužení platnosti postačí nová lékařská prohlídka, fotografie a 300Kč poplatek. Pokud si ho včas neprodloužíš už budeš muset dělat znovu zkoušku.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

65

Hm, já o zbroják nestojím, ale přítel si ho teď prodlužoval a byl policií upozorněn na to, že pokud nemá zbraň, tak mu ten průkaz bude odebrán.
Nebudu se dohadovat. Prodávám tak, jak jsem koupila.

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda nechci rejpat, ale neřekl ti to, aby si ji mohl koupit ? Zbraň si můžeš klidně půjčit na střelnici, kam si jdeš zastřílet...

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

65

On se nechystá nic kupovat, dávno ji má. Zbroják si jen prodlužoval.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Danda28: zbraň smím použít jen když ji na mě taky někdo vytáhne

Já si taky hodlám zbrojí pas za chvíli pořídit, ale spíš s tím účelem, že když by mi chtěl nějaký zlodějíček něco ukrást a já na něj vytáhnu pistoli, tak si to asi rychle rozmyslí a nemusím na něj ani střílet

Cituji Nufice: aby si ji mohl koupit

A ještě jsme se chtěla zeptat, při nákupu pistole je nutnost ukázat zbrojí pas, že ano?

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, doporučuji www.zbranekvalitne.cz. Přítel si tenkrát ještě kupoval Manuál obranné střelby. Pak je dobré navštívit nějakou střelnici, aby tě tam naučili sborku, rozborku zbraně atd. Dále se musí k obvoďákovi, ten tě pošle na psychotesty. Dříve byly nepovinné, záleželo na doktorovi, zda má nějaké pochybnosti, teď prý tam musí každý, ale nevím to jistě. Taky uvažuju o zbrojáku, ale momentálně ze zdravotních důvodů nemůžu - všechno se dočteš na oněch stránkách.

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Salvador: A ještě jsme se chtěla zeptat, při nákupu pistole je nutnost ukázat zbrojí pas, že ano?

No tak samozřejmě... prodávající si musí zkontrolovat hlavně platnost a zapíše si tě, protože to musí posílat na Policii ČR. Všechno je hlídané.

arrow
profile_image
dub.letni
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nestačím koukat, jak je jednoduché získat zbroják Jasně, naučit se testy je pro někoho brnkačka Při zkoušce trefit terč z pistole, brokovnice nebo malorážky je pro někoho brnkačka taky. Jen tu nikdo nezmínil, že člověk musí podle zákona o zbraních a střelivu být bezúhonný a spolehlivý....takže nemít šrám v rejstříku trestu a nebýt v okolí znám například tím, že chodí často večer domů za hlasitého hlaholu ve stavu opilém. Mimojiné vás doktor může a nemusí poslat na psychotesty a podle toho pak rozhodnout, jestli zbroják ano nebo ne. Jinak existuje spoustu sportovních klubů, kam se člověk může přihlásit a chodit soutěžit na závody.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené