arrow
profile_image
Kotrcalova14
od 19. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Už nějakou dobu mám velký problém se stravováním. Vždy mám období, kdy se snažím zhubnout, ale vydrží mi to jen chvíli. Před měsícem jsem se rozhodla a šla do toho opravdu naplno, po nějaké době jsem ale opět několikrát zklamala. Největší problém mi dělá jídlo, sport a pohyb není problém. Je mi 18 let a jím ve velkém, na to jak jím si nemůžu stěžovat, ale spokojená opravdu nejsem. Měřím 160cm a vážím 55kg. Přejídám se a miluji jídlo. Vydržím jíst zdravě jen nějakou dobu s vědomím, že to zvládnu a poté se ve mně probudí mé druhé já, jdu do kuchyně a během deseti minut sním například 2 hlavní jídla, několik sušenek, několik chlebů, zkrátka vše, co mám doma. Neskončím dokud mi není úplně zle a už není co bych snědla. Když jím zdravě, myslím jen na jídlo, dokonce se mi o něm několikrát zdálo. Když jím, chci doopravdy zhubnout a přijde mi, že to není tak těžké. Opak je pravdou. Prosím o radu, jestli někdo nemá nebo neměl podobný problém a co případně pomohlo, budu vděčná za vše! děkuji

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

to bude psychický problém s přejídáním se, zkus najít nějaké tablety na www.patentnimedicina.cz mě hodně pomohly

arrow
profile_image
Kotrcalova14
od 19. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na skarma007: Děkuju

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to psychické, stravování tě nesmí takto ovlivňovat... Opravdu vyhledej odbornou lékařskou pomoc.

Zdravé stravování, abys byla schopná ho dodržovat, musí být součástí celého tvého životního stylu. Musíš z něj mít radost, musí ti chutnat, musíš ho brát jako normální věc a nemyslet na to, že někde vedle existuje i nezdravý styl.... který tě vábí...

Já jsem na zdravou stravu i styl přešla, když jsem viděla Peklo na talíři a A dost! - pořady o potravinách, o jejich šizení, stabilizátorech... To mě tak dostalo, že se všemu průmyslově vyráběnému a špatně upravenému jídlu vyhýbám... Zálibu jsem si našla v nakupování ve zdravé výživě, odměňuju se zdravím, netradičním jídlem, miluju zeleninu a ovoce A jsem takto spokojená, už cca 4 roky.

Jinak dle váhy určitě nejsi tlustá! Zas to s touhou zhubnout nepřežeň a najdi si nějaké koníčky, ať na to jídlo nestíháš myslet + sport!

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A můžu se zeptat, proč to tvoje "druhé já" má takovou potřebu neúměrně jíst? Víš to aspoň ty sama? Jestli jo, tak začni pracovat na změně, a jestli to nevíš ani ty, tak zkus pátrat, co tě nutí jíst tak, až je ti zle. To totiž není normální, se takhle trápit a přesto neměnit svůj postoj. Připadá mi to jako přístup alkoholika, co se zlije tak, že se pozvrací, druhý den má kocovinu, ale stejně se zase potom opije znova a všechno se opakuje.
Pravděpodobně jsi na jídle určitým způsobem závislá, a je potřeba zjisit, proč to tak je. Tomu alkoholikovi nebo třeba drogově závislému člověku taky pomůže jenom to, když si vyřeší to, co ho k jeho závislovi dovedlo a co ho při ní drží.
Už to, že věc, na kterou stále myslíš, je právě jídlo a jídlo a jídlo... Přece bys ve svým věku měla mít myšlenky na úplně jiný věci. Co studuješ, baví tě to, chceš se v tom jednou nějak realizovat, máš koníčky...? Jsi spokojená, cítíš se dobře... anebo se jdeš najíst, když ti není zrovna dvakrát OK?

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pojina:
Nebyl to spíš placebo efekt? Ona nechuť k jídlu taky není úplně idální stav. Človek by chuť k jídlu mít měl. Spíš jde o to, co jí. Což nakonec ale ovlivňuje i ty chutě. Spíš bych se zaměřila na to, proč jsi musela mneustále z něčeno uozobávat a nemohla ses ovládnout. Podle mě chutě jsou prostě chutě a jednotlivé z nich mohou zastupovat jiné, resp. každá závislost (a tou chuť rozhodně je) ti dává najevo, že ti někde něco chybí a ty si to musíš vykomepozovat jinde, třeba jídlem. Píšeš, že sníš za 10 minut hromadu jídla, takže je jasné, že to není o žádné chuti, vychutnávání, užívání si jídla... Je to jenom o zaplácnutí. Takže se radši zamysli nad tím, jestli anebo případně co chceš tím jídlem zapáclácnout, a na to se soustřeď. Bez vyřešení tohohle se přejídání nikdy nezbavíš.

arrow
profile_image
Kopretina23
od 30. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja jsem mesic v kuse cvicila s Jill, trochu min jedna haribo a dala jsem dolu 10 kilo. Vždcky prostě musíte mít výdej vyšší jako příjem. To je celá věda. Nepomůže Vám žádnej super spalovač, pokud se budete cpát řízkama nebo gulášem, ne?

arrow
profile_image
Zajda-1989
od 17. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Musíš být prostě silná a vydržet to nechodit do ledničky a špajzu. Osobně vím, že programy jako vidíš například ve "Jste to co jíte" opravdu fungují. Úplný nesmysl je držet hladovku, opravdu jíst to, co se neukládá ale nevynechávat ani to, co tělo potřebuje. Zajdi k odborníkovi, kolikrát mají lidé i alergii na něco co jim chutná a ani o tom nevědí. Známá celý život pije mléko a jí oříšky, teď zjistila, že to vůbec nesmí a hned obrovský rozdíl!

Drž se a musíš být na sebe tvrdá a cílevědomá.

arrow
profile_image
sannutri
od 10. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus vyhledat výživového poradce, který tě naučí pravidelnosti. S vyváženým jídelníčkem tě chutě na nezdravé opustí. Stejně tak večerní vyjídání ledničky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené