arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jáký máte názor na zdrav. asistenty? Co si myslíte o tom že i když mají vystudované 4 roky a maturitu mají menší pravomoce než sestry? Přínese to nějaké výhody nebo bude ubývat zdrav. personálu?

arrow
profile_image
čepička
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z mého pohledu, zdravotní sestry je to katastrofa. Sester je málo jelikož je tato práce nedostatečně ohodnocena... . Sama dělám v jiném oboru.

Cituji martina: Jáký máte názor na zdrav. asistenty?

těžko říct, studují 4 roky. A pak je z nich něco mezi ošetřovatelkou a sestrou.

Cituji martina: Co si myslíte o tom že i když mají vystudované 4 roky a maturitu mají menší pravomoce než sestry?

mají zase jiný vyučovací plán, než sestry. Myslim si že zdravotnický asistenti jsou líp připravený na vysokou školu než obor všeobecná sestra. Viz matematika a fyzika až do 4. ročníkum, která na přijímačkách bývá atp.

Cituji martina: Přínese to nějaké výhody nebo bude ubývat zdrav. personálu?

podle mě bude ubývat. Poněvadž když chci být teď všeobecná sestra tak si musim udělat Bc. , ale být s Bc. holka pro všechno za tu almužnu co dávaj ve špitálech? no nevim nevim.....

Cituji garfield2009: studují 4 roky. A pak je z nich něco mezi ošetřovatelkou a sestrou

Ano, přesně tak to je.

Cituji garfield2009: mají zase jiný vyučovací plán, než sestry

Co já vím, tak zdravotnický asistent se pouze neučí tvořit ošetřovatelské diagnózy..

Cituji garfield2009: zdravotnický asistenti jsou líp připravený na vysokou školu než obor všeobecná sestra. Viz matematika a fyzika až do 4. ročníkum

Tak to není tak úplně pravda. Fyziku jsme měli do druháku a matematiku ve třetím a čtvrtém ročníku pouze hodinu týdně - absolutně nic mi to nedalo a spolužačkám to nijak nepomohlo dostat se na VŠ. Ze 30 holek, které se hlásily na VŠ (a to na několik oborů) se zatím dostaly pouze 2. Teď nás čekají přijímací zkoušky na VOŠ (což si myslím, máme větší šanci, protože je to méně náročné a návaly studentů se zde nehrnou).

Cituji garfield2009: podle mě bude ubývat. Poněvadž když chci být teď všeobecná sestra tak si musim udělat Bc. , ale být s Bc. holka pro všechno za tu almužnu co dávaj ve špitálech? no nevim nevim.....

Zcela souhlasím!

arrow
profile_image
marcelau
od 24. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezoufejte, už do medií pronikly zprávy, že by se systém vzdělávání sester měl opět vrátit na středoškolský. No uvidíme. Já myslím, že by bohatě stačila specializace v Brně, jak tomu bylo dosud.

arrow
profile_image
pumpkin
od 18. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

marcelau

Cituji marcelau: Nezoufejte, už do medií pronikly zprávy, že by se systém vzdělávání sester měl opět vrátit na středoškolský. No uvidíme. Já

garfield2009

Cituji garfield2009: podle mě bude ubývat. Poněvadž když chci být teď všeobecná sestra tak si musim udělat Bc. , ale být s Bc. holka pro všechno za tu almužnu co dávaj ve špitálech? no nevim

Hlavně platy ve zdravotnictví jsou naprosto šílené, ale s tím se asi nic dělat nebude. Jinde ve světě se touto prací člověk i uživí , ale u nás mi to přijde jako práce v charitě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marcelau: marcelau

No ale když se to vrátí, co bude s těma co jsou jen asistenti a přitom mají taky 4roky na zdravce?

Já pracuji ve zdravotnictví jako zdravotní sestra 23 let, mám po zdravce ještě pomaturitní studium v Brně-ARIP(anesteziologicko-resuscitační péče).Tohle povolání je prostě poslání....já si na plat stěžovat s 23 letou praxí nemůžu,ale začátky byly opravdu krušné, jeden volný víkend do měsíce za almužnu...spousta mých spolužaček nevydržela, ve zsravotnictví nás ze třídy (33 holek) pracuje 6..

Cituji Alexxa: .já si na plat stěžovat s 23 letou praxí nemůžu

jj, to věřim. tak ono to bylo tak že s rokama co člověk odpracuje v nemocnici se plat zvyšuje. (s čímš souhlasím), ale ted - teda alespoň v nem. kde jsem pracovala to bylo tak že každej má základ, kterej rapidně klesnul. + osobní ohodnocení ( což si myslím vede jen k jedunému)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené