Dnes jsem byla u gynekologa a při UTZ mi našel zdvojenou dělohu. Docela se nad tím podivil, že si toho nevšimnul on nebo doktorka, u které jsem byla dříve - je to prý vrozená vada. Moc mi toho neřekl, jen že by byl problém v případě nechtěného těhotenství při kyretáži (nevědělo by se, kterou část vyčistit).
Jenomže já teď googluju a tuhne mi úsměv. Horší otěhotnění, velké riziko samovolného potratu atd.
Prosím, nesetkal se s tím někdo osobně?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

buffy
Ahoj,já osobně ne,ale moje kamarádka ano,je to zvláštní ale také jí na to doktor přišel až před nedávnem.
Přišlo se na to díky tomu,že 4roky nemohla otěhotnět a už se doma plánovalo umělé,proto šla na kliniku,tam ¨se na vše přišlo.
Mám pocit,že jí řekli,že se to dá operativně upravit a právě to,byl problém s jejím otěhotněním.
Ale cca 3týdny po té zprávě zjistila ,že je v jiném stavuDonosila,porodila a má krásné mimčo-není nejmladší,takže se nenervuj,zázraky se dějí

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj buffy snad tě moc nevyděsim, já mám taky dvě dělohy. Těch vad je v podstatě několik myslím tím tvarově. U mě na to při utz. nepřišli. Až při císaři když mě otevřeli bylo videt , že mám dvě dělohy. Já otěhotněla vcelku rychle, ale první těhotenství skončilo bohužel v 6. měsíci (zřejmě následek této anomálie). Otěhotněla jsem podruhé a mám zdravou holčičku a bez komplikací proběhl porod ukončený císařem. Takže s otěhotněním jsem problém neměla, spíše s donošením, ale taky se povedlo.

arrow
profile_image
Aimee
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám přesněji uterus bicornis. Bylo mi řečeno, že neotěhotním. Když jsem otěhotněla, bylo mi řečeno, že dítě nedonosím. Byla jsem na rizikovém těhotenství, poslední 2-3 měsíce ležela v nemocnici, také mi na 6. měsíci zašili čípek, kvůli hrozbě předčasného porodu.
Mám 2 děti narozené v 8. měsíci.

arrow
Neprodává v Bazaru

http://www.zenska-neplodnost.cz/dokumenty/a16.pdf
Ahoj taky mám dvě malé dělohy s jedním čípkem.Obrázek něco mezi 1.c.-d. Přišlo se na to při prvním těhotenství.Děti mám dvě.Problémy byli.Ale zvládli jsme to.Po prvním porodu mě lékař další těhot.rozmlouval ale ustáli jsme to.Mám dvě holky narozené obě v 35 t týdnu císařem.Sice měli 2.20 kg ale jsou zdravé.

Zanet96
Zatím děti neplánuju, ale kvůli jinému zdravotnímu problému se na to musím připravit dost v předstihu. Takže případný neúspěch pak mrzí o to víc, 4 roky bych se asi ani snažit nemohla

bugatka
To musí být hrozný, přijít o mimi v 6 měsíci Jestli se můžu zeptat, řekli ti proč? A problém s donošením u tebe znamenal co (klid na lůžku, léky, kontroly...)?

Aimee
To je hezký, gratuluju a děkuju za naději

jitkaaa
Ta moje vypadá něco mezi b a d, mám právě strach, že mimi tam bude mít malinko místa. Prý z toho můžou být i různé deformace nožiček nebo tak.

Jo a holky ještě mi napadlo...
Měly jste bříško na šišato? V nějaké diskuzi to holky psaly, že jak je mimi buď v levé nebo v pravé půlce, tak i bříško roste křivě
Bylo mimi koncem pánevním?
Doporučoval vám lékař operaci?
Máte během těhu s dvoudělohou nějakou zvláštní péči (kontroly, sono) a/nebo rizikové těhotenství?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji buffy: Takže případný neúspěch pak mrzí o to víc, 4 roky bych se asi ani snažit nemohla

Víš co,každý to má jinak,to,že se kamarádka snažila 4roky neznamená,že tobě to nepůjde třeba lépe

Cituji buffy: Měly jste bříško na šišato?

Kamarádka měla mega břicho a úplně normální

Cituji buffy: Máte během těhu s dvoudělohou nějakou zvláštní péči (kontroly, sono) a/nebo rizikové těhotenství

Chodila více na kontroly,ale rizikové neměla a těhotenství měla v pořádkuPorod měla císařem.

arrow
Neprodává v Bazaru

buffy
Poslala jsem ti SZ.Já byla na rizikovým okamžitě,od první chvíle.Bříško jsem měla malý a šišatý.Častý kontroly byli samozřejmostí.Kdysi mě říkali že plastika dělohy se nedělá ale medicína jde kupředu třeba je tu i tahle možnost,nevím.A každý těhoteství je jiný stejně jako každé bříško je jiné.Určitě se nenervuj,zázraky se skutečně dějí.Dají si na čas,to jo ale dějí se.

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě zdvojenou dělohu zjistili chvilku před tím, než jsem otěhotněla. S otěhotněním jsem neměla problém vůbec, ale bylo mi řečeno, že bude hlavně riziko udržet to tějotneství první 3 měsíce, a pak že hrozí předčasný porod díky tomu, že dítě má málo místa a děloha ho vytlačuje předčasně, no a taky mi celé těhu gynekolog tvrdil, že budu muset rodit císařem.
Těhu probíhalo rizikově ( kdo ale dnes nemá ), první tři měsíce jsem dost špinila, pak druhý trimestr v pohodě, jen mi často tvrdla děloha. Ve 28tt jsem byla hospitalizována s předčasnými stahy,které zklidňovali kapačkami. Nakonec jsem porodila v 31tt, klasicky a poměrně bez komplikací.
Nenech se zbytečně od doktorů strašit předem, ony se ty jejich názory dost různí. Dokonce i stejný doktor mi nejdříve říkal, ať jsem ráda že mám s touhle vadou aspoň jedno zdravé dítě a nedoporučoval další těhu. A za pár let se mě sám ptal, jestli neplánuju dceři sourozence. Když jsem se zmínila, že me od toho zrazoval, vyvrátil mi to s tím, že naopak každé další těhotenství už jsou rizika menší, jak je děloha po prvním roztažená

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené