Ahojky, chtěla jsem se zeptat zda nemáte některá zkušenosti na toto téma? Budeme vyměňovat okna v domě, některé firmy nabízejí, že můžeme mít dotaci na okna z EU zelená úsporám. Je to skutečně výhodné? Aby to nebyli jen dražší okna a výsledná cena by byla vyššíněž nějaká okna bez této akce.

Ahojky, určitě je to výhodné. Projejkt stojí cca 15 - 20 000,- a ušetřit se dá hodně. Záleží kolik máte metrů vytápěné plochy apod. Ale to ti poradí přímo ve firmě.

arrow
profile_image
Geri mojeid
od 19. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, záleží na výtopné ploše, jaké okna si koupíte- respektive kolik tepla vám ušetří, může se to ještě doplnit o zateplení třeba soklu, aby jste na ZU dosáhli. Výhodné to je, jen teď když podáte žádost, tak vám neproplatí 20 tisíc za plán - který se musí udělat. Snad pokud byste byli z plzeňskýho kraje- tam ještě limit nebyl vyčerpát (není to aktuální, tak 2 měsíce zpět).

arrow
profile_image
Geri mojeid
od 19. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hlavně ještě pozor na firmy, my jsme jich měli celkem 8, spousta z nic nabízelo okna typově zastaralé - vydávalo za nové, špatné těsnění a tak. Když už, tak hledej trojsklo a aspoň 3 těsnění A tepelný rámeček, kterej nabízí spousta firem jako něco super je na h...

Geri, trojí těsnění není potřeba. A co znamená typově zastaralé? Ale rámeček a mikroventilace je fakt na houby. Saro, kdyžtak se podívej na zelenausporam.cz, tam máš seznam dodavatelů i s jejich certifikovanými profily. A hlavně to chce výrobce a ne polský okna.

Abys dosáhla nějaké hodnoty, vychází to tak, že okna musí mít U nejhůř 1,1. Necháš si udělat projekt a musí zjistit, že pokud vyměníš okna, ušetříš minimálně 20% energie. Pokud ano, dostaneš pak za každý vytápěný čtvereční metr v domě 650Kč. Když úsporu dotáhneš na 30%, dostaneš už 850Kč atd. Pokud nemáte vyloženě starý a naprosto neúsporný okna a oken nemáte hodně, asi budete muset přidat ještě něco, stačit by mělo zateplení stropu. také o to žádáme, právě se nám vypracovává projekt, měnit budeme okna a zateplovat stropy a pokud se rozhodneme zateplit i fasádu, dostaneme se na těch 30%. Po předběžném propočtu bychom mohli dostat minimálně 100.000 s tím, že konkrétní údaj nám dá až hotový projekt.

Jinak samozřejmě veškeré tyto práce musí provádět certifikované firmy, tedy firmy zaregistrované na zelená úsporám, jejich seznam tam najdeš.

Cituji Geri: Když už, tak hledej trojsklo

dosáhnout se toho dá v pohodě i s dvojsklem

arrow
profile_image
btcz
od 31. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
tady najdete info o Zelené úsporám - http://zelena-usporam.deceuninck.cz

mně se zdá mnohem přehlednější www.zelenausporam.cz

arrow
profile_image
akkord
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nevím zda mají i certifikát na zelena usporám ale zateplují novou technologií chytrá pěna se to jmenuje a je to na www.purstav.cz . I to může být cesta.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené