arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
mamina se vrátila od doktorky s tím, že má cytologii na trojce, což není zrovna optimální a že by jí tedy chtěla udělat nějaký dražší a podrobnější test, o co se tedy jedná. Ale ten jí míní udělat až za půl roku, kdy má jít na kontrolu. Je to normální? Očekávala bych, že jí snad ten test udělá co nejdřív? Máte s tím nějaká zkušenosti, proč to je takhle? Kdyby to přece rakovina byla, tak se to snad má řešit co nejdřiv, ne, že pěkně počkáme až se to rozvine. Ta nevim, jestli mámu nedotáhnout k jiné doktorce.

Dík za rady.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejsem doktor, ale stejně jako ty, si myslím, že cytologie na trojce už není úplně legrace, i když pořád to nic nemusí znamenat…já bych si testy vydupala hned už jenom proto, že bych se celého toho půl roku stresovala, když bych nevěděla na čem vlastně jsem…a kdyby náhodou pak vyšly špatně, tak bych si vyčítala, že jsem nebyla více důrazná, že pokud by tam byl nějaký problém, už dávno by se mohl řešit

arrow
profile_image
adelaidah
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, předem Ti chci říct, že se nemusíš tak strachovat. Cytologie na trojce sice není dobrá, ale rakovina to rozhodně není!
Jedná se pouze o nějakou změnu v buňkách, které mohou ale nemusí způsobovat rakovinu.
Jelikož to nemusí být jednoznačné, tak se cytologie někdy dělá několikrát - chvilku se počká a pokud se cytologie nezlepší, tak se jde případně na konizaci děložního čípku..
Nejsem odborník, ale na konizaci jsem byla, takže tak nějak trochu vím..
Rozhodně bych si požádala o dřívější opakování cytologie..co se týče (dražších a podrobnějších testů) - s tím bohužel zkušenosti nemám..
Držím palce, ať se to zlepší!
A.

arrow
profile_image
TvrdaNikola
od 19. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj můžu mluvit z vlastní zkušenosti. Cca před dvěma lety jsem byla u gynekologa a taktéž mi nevyšla dobře cytologie. No a také si mě pozval až za půl roku a to z důvodu toho, že potřebuje vědět jak se to za půl roku vyvinulo. To by bohužel nezjistil, kdyby ten test nebo novou cytologii provedl za měsíc. Takže jsem došla za toho půl roku a opět cytologie. Bylo to na stejné hodnotě tak jak jsem to měla. Takže teď chodím každý půl rok na cytologii. Chodí se tak proto, aby se to mohlo lépe kontrolovat a kdyby se to zhoršovalo, tak to budou řešit.

Pokud se to zhorší, tak že už by se to mohlo rozvinout, tak doktor navrhne konizaci čípku. Dnes už je to zákrok (dle rozsahu) na jednodenní gynekologii. A pokud mamka už děti má a další nechce, tak by to bylo bez problému. A doktor by určitě to za včas navrhl. Nebolí to nic. Ale zabrání to právě pak rozšíření rakovinotvorných buněk mimo děložní čípek a tím rozvinutí rakoviny. Kamarádka na tom ořezání byla a byla doma dva dny a pak šla normálně do práce.

Záleží asi na rozsahu ořezání pak na možnost donosit dítě. Ale mamka asi už děti neplánuje, takže se nemusí znepokojovat. Taky jsem z toho byla vyplašená, ale už je to lepší. Já mám teda ještě další problémy k tomu, takže to musím řešit komplexně. A u mě to dělá problém v tom, že nemám děti a velké ořezání čípku by pro mě byl problém v závislosti nefunkčnosti atd. ale to je jiné povídání.

Ať mamka nemá strach, ale ať fakt nepodcení ty pravidelné kontroly, kdy ji lékař řekne. A fakt dodržovat ten půl rok. Hodně štěstí.

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, díky moc za reakce a uklidnění.

arrow
profile_image
laskoradova
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

[url=URL][/url]Zrovna dnes článek

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené