arrow
profile_image
kopretinka3
od 20. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak moc se vá zhoršily známky když ste šli z devítky na gympl já příští rok pujdu a strašně se kvůli tomu už ted stresuju.Po gymplu bych se chtela dostat na medicínu a nedokážu si představit že bych dělala něco jiného , nenáte třeba nějaký knížky abych se mohla dopředu neco naučit a zopakovat a nebyla pak v září v šoku z toho že to prostě nezvládám a je toho moc?

Neřekla bych, že přímo zhoršily, ale spíše zůstaly podobné To, co mi šlo a dalo se naučit (český jazyk, dějepis, zeměpis, společenské vědy, biologie a další) - z toho jsem měla jedničky, protože jsem se to učila buď s radostí, a nebo s nechutí Ale dalo se to naučit. To, co mi nikdy moc nešlo (matematika, fyzika), tam byly známky o něco horší, ale na propadnutí to nebylo nikdy Gympl je vážně o tom, zda se ten člověk chce učit a ne to flákat a prolézat Aspoň u nás to tak bylo. Pokud plánuješ medicínu, tak jsi určitě ten typ člověka, co se chce učit, protože medina o ničem jiném snad ani není Takže být tebou, tak se vůbec nestresuji A třeba ještě za ty 4 roky změníš názor na to, na jakou vysokou školu se pak odhodláš jít Jinak na zopáknutí jsou dobré knížky z kolekce "v kostce" (např. Biologie v kostce)

arrow
profile_image
bety135
od 4. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě známky zůstaly skoro stejné. Takže 1, 2 a z předmětů co mě nebaví 3. A to jsem se ani moc neučila. To až teď ve 3. mě to přestalo bavit a známky jsou katastrofa. Ale jak psala Nikuška, gympl je o tom, jestli se chceš učit nebo ne. Ale gympl rozhodně není peklo, ve kterém se musíš jen učit a jiný život nemáš, jak si mnozí myslí. Hlavně se nestresuj, protože sama uvidíš, že to bylo zbytečné a bude to v pohodě. Přeju hodně štěstí.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já ti nemůžu bohužel přesně poradit (šla jsem na gympl z 5. třídy), ale myslím, že tyto obavy jsou vždy, když jde někdo na gympl (ať z 5./7./9. třídy) Určitě se toho neboj a nestresuj se - vsadím se, že většina tvých budoucích spolužáků je na tom stejně
Stejně jako ty jsem už někdy v 15. letech byla rozhodnutá jít na medicínu (kam jsem nakonec i šla). Na to, jaký měl kdo známky na gymplu se nikdo nedíval, takže i kdybys měla na gymplu trojky, tak to určitě není překážka Jen bych ti poradila, co jsem zjistila až v maturitním ročníku, když jsem si podávala přihlášku - na (myslím, že už teď všechny) LF se bere i bez přijímaček, takže pokud si udržíš dobré známky po ty 4 roky, odpadá starost s přijímačkami a to rozhodně stojí za to, protože ty prázdniny jsou pak k nezaplacení (vím, o čem mluvím) Jinak jak už napsala Nikuška - medina opravdu není o ničem jiném než šrocení a šrocení (hlavně třeťák je v tomhle záživný)
Tak držím palce, ať se daří a fakt se tím nijak nestresuj!

arrow
profile_image
Evka902
od 9. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na základce vždy samé jedničky, na gymplu jazyky za 1, ale matika, fyzika za tři, fyzika občas za dva. Další předměty za 1 nebo 2. Ve 4. ročníku jsem ale měla vyznamenání.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem měla na ZŠ jen pár dvojek, zbytek jedničky. Na gymplu jsem měla jedničky a dvojky z předmětů, které mě fakticky bavily a trojky a čtyřky z předmětů, které jsem se za boha neuměla naučit (matika, fyzika, chemie). Odmaturovala jsem s vyznamenáním, na VŠ jsem měla u Mgr. studia průměr 1,0. Takže těžko odhadnout...

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi bych pro začátek doporučil gramatiku ČJ pro ZŠ.

arrow
profile_image
Lidia
od 1. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na EkonomzVŠE:

arrow
profile_image
Lucik18
od 12. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na základce měla samé jedničky, případně nějakou tu dvojku, ale vždy vyznamenání. Pak jsem šla na gympl a mám co dělat, abych vůbec prolezla, hlavně v matice U mě osobně ten propad byl velký, učení mě vůbec nebaví. Ale pokud chceš jít na medicínu a nevadí ti se učit, tak to ti gympl doporučuju

mám pocit, že to u mě šlo dolů cca o stupeň. Některá gymnázia to měla tak, že v posledních ročnících odpadly studentům ty předměty, na které se nezaměřovali - takže kdo šel na humanitní obor, ten se nemusel trápit a ztrácet čas s chemií atp. To u nás nebylo, takže pokud někdo měl jasno v tom, kam chce jít, bylo normální, že škála známek na vysvědčení byla 1 - 4 (přičemž tihle lidé neměli pak sebemenší problém i na náročných školách, včetně práv či medicíny). A ti, kteří prolézali ve všem tak nějak solidně, jsou občas rádi, že dokončili aspoň hnojárnu.
O známkách to zas tak moc není, aby se tím člověk musel stresovat. I když samozřejmě nevím, jak to bude za pár let, i na dnešní systém maturit zírám jak vyoraná myš

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mne to napríklad vôbec nenapadlo že by som sa mala stresovať keď ma prijali na gymo po skončení ZŠ neboj sa ako baby hovoria, nie je to žiadna tragédia ... jasné učenia je viac a aj troška ťažšie ale nič čo by sa nedalo zvládnuť ... ja som mala na základne samé jednotky (na vysvedčeniach) a na gyme som ostala pri koncoročných jednotkách, dvojkách ... sem tam sa mi ušla nejaká trojka z písomky matiky keď som sa na to vyprdla, ale do vysvedčenia som si to vždy s prehľadom opravila ... takže ak si zodpovedná a zvyknutá učiť sa nemáš sa absolútne čoho báť pripravila by som sa možno na to že tým predmetom ako matika, fyzika, chémia budeš musieť venovať trochu viac času, príklady, vzorce a rovnice budú zložitejšie ... ale ako príprava na medinu je to celkom fajn, lebo mám kamarátku čo vyštudovala a ako poriadne som ju za tých 6 rokov nevidela furt sedela v knihách takže pekne sa uč nech si potom pripravená

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

tak hlavně to fakt neřeš protože známky z prváku nikoho později nezajímají....... Pro přihlášky na VŠ je signifikantní třeťák a čtvrťák a navíc se obvykle přihlíží hlavně k předmětům spjatým s oborem.

Jinak ¨jaks e Ti zhorší známky na gymplu nikdo nedokáže říct, každý to zvládá jinak ataky záleží na tom, z jaké ZŠ jdeš - někde můžeš být třeba se znalostmi trochu pozadu. Já bych se spíš být Tebou když už máš jasno v tom, co chceš dělat, věnovala rozšiřování si znalostí v oboru - snažila se třeba číst populární knížky, od věci by nebylo naučit se první pomoc etc. Vyloženě doučování/učení se napřed bych volila akorát pokud víš, že máš v některých důležitých předmětech (biologie, fyzika, chemie) problém a potřebuješ tomu věnovat víc času. Jo a také bych se zaměřila na cizí jazyk, ten budeš potřebovat vždy..... Takže třeba nějaký letní kurz s rodilým mluvčím/výjezd do zahraničí etc.

arrow
profile_image
xWine
od 14. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zase takový šílený skok to nebyl. Když si na to teď vzpomenu, tak to bylo docela na pohodu. O gramatiku jsme už vůbec ani nezavadili, jeli jsme si spíš literaturu. Jinak všechny předměty jsme brali hezky od začátku a rovnou více do podrobna. Takže se nemusíš bát, že by ti něco uteklo.
Já jsem základku vycházela se samýma 1 a to bylo asi moje poslední hezký výzo Na gymplu už jsem na to moc nekoukala a teď na vejšce jásám při každý jedničce ze zkoušky. Známky opravdu nejsou všechno. Určitě pokud si to chceš zjednodušit, tak si drž průměr do 1,2 a můžeš jít bez příjímaček hezky na medicínu. (u některých oborů snad i 1,05)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené