arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla bych poprosit o info, jestli je možné vzít si hypotéku, když jsem osvč. Nemyslela jsem si, že by to bylo reálné, ale byla u mě fin. poradkyně kvůli úrazovce a divila se, že platím nájem 7tis., že si klidně můžu i jako osvč vzít hypotéku. Pracovala jsem ale doposud jen při studiu, takže to je jen 25tis.měsíčně. Přítel bohužel zatím řeší bývalou hypotéku se svojí bývalou přítelkyní. Bral hypotéku na sebe a jeho ex si nechá byt, takže se to táhne..možná asi nezbyde než počkat a vzít si ji dohromady??

Samozřejmě to možné je, pokud nemáš negativní záznam v CBCB a LLCB registrech, a máš minimálně dvě daňová přiznání, kde je vidět rozumný příjem (né obrat), aby dle bonity stačil na hrazení splátek a životní výdaje. Na milion hypotéky je potřeba kolem 25čistýho měsíčně. Jsou na to speciální tabulky a každá banka to má jinak. Samozřejmě to daňovko si můžeš klidně upravit, protože banka nemá možnost si zavolat na finančák a zeptat se na detailní čísla. Plus většinou po OSVČ budou chtít potvrzení o bezdlužnosti vůči státu (daně) ze sociálky a zdravotky. Rozhodně je to více papírování, než u zaměstnanců.

Jako OSVČ hypotéku dostat můžeš, máš dvě možnosti pokud chcěš žádat sama - 1. příjmy budeš dokládat podle daň. přiznání, každá banka má své kalkulačky a spočitá ti bonitu a 2. můžeš žádat úvěr bez prokazování příjmu - někdy stačí jen obrat na účtě, ale jsou zde podmínky např. HU jen do 50% hodnoty nemovitosti.
Je třeba podnikat alespoň dva roky.

Cituji saranče: Samozřejmě to daňovko si můžeš klidně upravit, protože banka nemá možnost si zavolat na finančák a zeptat se na detailní čísla.

Opravdu? Jako že si můžeš vymyslet čísla? A neověřujou si to u finančáku?

Reaguji na Atom Ant: to si nemyslím, banky chtějí DP oražené z FU. A taky poslední doklad o zaplacení daně.

Cituji saranče: Samozřejmě to daňovko si můžeš klidně upravit, protože banka nemá možnost si zavolat na finančák a zeptat se na detailní čísla

= trestný čin - úvěrový podvod, takže to bych určitě nedoporučovala, navíc

Cituji Markettka: banky chtějí DP oražené z FU

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já právě četla na netu, že je problém v tom, že mám výdaje paušálemm, tím pádem můj příjem ze základu daně bude malý, přestože vydělávám 25-27 měsíčně.

Cituji Markettka: 2. můžeš žádat úvěr bez prokazování příjmu - někdy stačí jen obrat na účtě, ale jsou zde podmínky např. HU jen do 50% hodnoty nemovitosti.
Je třeba podnikat alespoň dva roky.

Kamarádka dostala hypotéku, vydělává sama a má to tak, že chodí do stálé práce, kde si ale vydělá cca 12 000 Kč/měsíčně + doučuje (několikrát týdně, takže měsíčně + cca 7000 Kč) + vypomáhá v jedné neziskovce (kde si vydělá dalších pár tisíc). U ní to právě prý hodnotili podle obratu na účtu, konkrétně jim šlo o to, že tam nějaké peníze "přitečou" a pak že pravidelně každý měsíc poctivě platí nájem a poplatky. A živnosťák, mám pocit, ani nemá!

Reaguji na KRAZYMAE: Ano, ale každá banka má jiné podmínky. Proto je třeba se jít zeptat rovnou do banky, tak udělají kalkulaci a řeknou , na co má klient nárok a co vše potřebuje.

Reaguji na Markettka: To je pravda... a pak vybrat banku, kde nabídnou nejnižší úroky a nejlepší podmínky. Jenom té výše úroků bych se docela bála...

arrow
profile_image
Mišátkoo
od 26. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikki1988:

Zrovna vyřizujeme (oba OSVČ, já na mateřské) a strašně se to táhne. Pravděpodobně budou půjčky 2 (hypotéka úvěr), nejdřív to vypadalo na sperbank, teď na modrou pyramidu. Až se někam posuneme, dám vědet.

arrow
profile_image
NikolMohoritova
od 15. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tady je o tomhle tématu docela fajn článek https://www.hypoteka.cz/detail/hypoteka-pro-podnik atele/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené