arrow
profile_image
Migelin
od 12. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pro uvedení tématu: V současnosti pracuji, ale hledám si jinou práci, rptotože mě ta má úplně nabaví. Nechci ale dávat výpověď dopředu, když nemám jinou práci jistou, takže v práci to nikdo neví.
Ted jsem byla pozvána na jeden pracovní pohovor do druhého kola. Na pohovoru s personalistou, se mě personalistka zeptala na to, kdo by mohl poskytnout reference na mě v současné práci, mě napadl hned jen můj šéf. Personalistka si napsala jméno a dodala, že by se mě zeptala pak případně na kontakt. Pak na jednou z ní vypadlo, že v mé současné práci někoho zná, jestli ho také neznám, že by se na mě mohla takto ifnormovat. Já jsem odvětila, že neznám. Pak když jsem odcházela, zeptala se mě ještě, jeslti v práci vědí, že si něco hledám.
Myslíte, že může kontaktovat mého současného šéfa, i když jsem jí nedala kontakt, třeba přes toho svého známého?Myslíte, že to takhle dělají? Nerada bych měla ještě další problémy v současné práci? Asi jsem jí jméno neměla vůbec říkat, ale byla to spontánní reakce.
Díky

no tak pokud jsi jí odpověděla, že o tom, že odcházíš, nikdo neví, tak třeba není svině, aby tam hned volala a vykecala to ale samozřejmě těžko říct, nemám zkušenost

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji milujemeleto: no tak pokud jsi jí odpověděla, že o tom, že odcházíš, nikdo neví, tak třeba není svině, aby tam hned volala a vykecala to

Taky si myslím, že by jí to mělo dojít, že by ti takhle mohla způsobit problémy... I když na mě si reference zjišťovali, aniž by se mě zeptali, mluvili s kolegyní, s kterou mám dobré vztahy, tak to nakonec dobře dopadlo.

arrow
profile_image
mayyas
od 27. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Správně by to bez Tvého vědomí a souhlasu dělat neměli - může se kontaktovat jen osoba, kterou sama jako referenční uvedeš. Praxe je bohužel jiná, dost běžně funguje že pokud u Tvého zaměstnavatele mají známé, neformálně se poptají. Dělat by se to nemělo, není to profesionální, ale znám se mnou jen pár lidí, kteří to opravdu dodržujeme.
Pak je i otázka, jestli se "poptají" diskrétně, a navíc jestli si to pak ten dotyčný, koho se na Tebe ptají, nechá pro sebe.
Svět je malý a náhoda je blbec...
Jakmile si začneš práci hledat, pošleš CV a chodíš na pohovory, tak prostě musíš počítat s rizikem, že se to současný zaměstnavatel dozví.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené