Holky, ale ono asi záleží, kde tu pedikůru děláte, ne ? Třeba u nás jich už je podle mě spousta.. A každému se do téhle práce asi taky nechce.. Já přemýšlím v čem začít podnikat, dneska je doba těžká, aby člověk pak nepřišel na buben.. Chtělo by to tady nějaké rady, zkušenosti, kdo v čem podniká a tak.. Podělte se

Já vystudovala obchodku, navíc mamče účetní je.

Jenže nevím v čem podnikat

Ahojte chcela by som poradiť,
od minulého roka /jún/ má živnosť. Otvorila som si kozmetický salón + predaj kozmetických výrobkov konečnému zákazníkovi. Salón som však musela zatvoriť pretože u nás je veľmi zlá finančná situácia a keďže som podnikala v malom mestečku, bolo veľmi málo ľudí. A pri tom som pracovala s kozmetikou Payot, vlastním ultrazvuk na čistenie pleti a podobne.
Teraz by som sa chcela zamestnať pod svojím snúbencom ktorý bude živnosník ako jeho ekonómka a účtovníčka keďže som to 3 roky robila a mám VŠ - financie.
Ide o to že teraz si platím Zdravotné a sociálne poistenie, takže keby som si živnosť dala ako vedľajšiu prac.činnosť nemusela by som to platiť? Chcem si nechať na živnosť iba predaj výrobkov konečnému spotrebiteľovi, tiež predávam cez www.stránku.
Ďakujem za odpoveď.

arrow
Neprodává v Bazaru

přemýšlím o tom, že bych začala podnikat, měla bych to jako "vedlejšák". Jaké by byly podmínky?? Musí se platit sociální a zdravotní??? Pro nové podnikatele je prý osvobození od placení daně... Je to tak??

arrow
Neprodává v Bazaru

chicoulinek
Co jsem si zjištovala, tak pokud máš HPČ a podnikání chceš mít jako vedlejší, tak se nemusí platit zdravotní a sociální. A pokud vyděláš za rok do 40 tisíc nemusíš platit daně. Aspoň takhle mi to jedna úřednice říkala.

olivia
Ide o to že teraz si platím Zdravotné a sociálne poistenie, takže keby som si živnosť dala ako vedľajšiu prac.činnosť nemusela by som to platiť?
Ne, zdravotní pojištění si platit musíš, pokud nejsi zaměstnaná nebo vedená na úřadu práce jako nezaměstnaná. Stejně tak jako OSVČ si platí nebo osoby bez zdanitelných příjmů.

Edit: špatně jsem se vyjádřila - zdravotní pojištění si pochopitelně platíš i jako zaměstnaná, i jako nezaměstnaná vedená na úřadu práce, ale rozdíl je v tom, že jej za tebe odvádí zaměstnavatel, resp. stát.

arrow
profile_image
Delilah
od 2. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Olivia

V ČR když je to vedlejší činnost, nemusí se platit zálohy, nicméně pak odvody ano, dle dosaženého zisku. Na Slovensku to může být jiné.

Každý chce dnes podnikat a hned vidí výdělky ale k ním je dlouhá cesta a práce.Já podnikám cca deset let a to v několika oborech. První rok-dva jsou nejhroší člověk pořád platí a platí než aby měl,ale pak se vše obrátí. Jinak pedikůra vydělává nejméně.Nám nejvíce vydělávají kadeřnice a masérka.

arrow
profile_image
fiffii
od 29. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Danda28
První rok-dva jsou nejhroší člověk pořád platí a platí než aby měl
Tak s tím můžu jedině souhlasit, podnikám skoro 4 roky a až poslední rok a půl to za něco stojí... Podnikat je velice těžké, aby to za něco stálo.

arrow
profile_image
stonožka
od 8. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jana555
větrné elektrárny
můžu se zeptat, kde se dá koupit větrná elektrárna?docela by zajímali podrobnosti.

arrow
profile_image
stonožka
od 8. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

omlouvám se, dotaz byl určen ppojistce

arrow
Neprodává v Bazaru

Antarie
děkuji moc za odpověď. Já mám zase od některých takové informace, že ikdyž bych podnikala při zaměstnání jako "vedlejšák", tak musím platit zdravotní a daň, a sociální nad 50 000,-- zisku.

arrow
Neprodává v Bazaru

chicoulinek
Jukni na toto. Ono je to zase jinak je to popsané na konci článku.
http://www.azrodina.cz/2520-zena-na-rodicovske-dov olene-a-podnikani-na-zl-co-se-zmeni

chicoulinek
tak musím platit zdravotní a daň, a sociální nad 50 000,-- zisku.
když máš příjem z živnosti vyšší jak nějaká částka tak si pak něco platíš sama. Můj bratr jako student má firmu a jelikož jeho příjem je vyšší tak si platí zdravotní sice pár korun ale musí platit.Kdyby se nic nemuselo platit tak by se každej nechal zaměstant a vesele si podnikal na vedlejšák

arrow
Neprodává v Bazaru

zdravotní to je mě jasné.. to se platit musí.. mě šlo o to sociální....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené