arrow
profile_image
petka_nemcova
od 21. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, nikde jsem podobné téma nenašla tak to zkusím.

Chtěla bych se dostat do zahraničí jako animátorka, bohužel skoro všude požadují živnostenský list. Chtěla bych se zeptat kdo má zkušenosti, jak se takový živnostenský list vyřizuje, když jsem studentka a do zahraničí odjedu až to klapne. To si založím živnostenský list, přeruším ho a až budu odlétat tak ho obnovým? Nebo jak to chodí když zrovna nepracuji a mám založenou na animátorství živnost?

Budu vděčná za jakoukoliv odpověď

arrow
profile_image
Corfu
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petka_nemcova: Ahoj, živnostenský list požadují hlavně cestovní kanceláře, pokud ale vyjedeš se zahraniční agenturou, tak ho mít nemusíš Já jela 2x a ani jednou jsem ho neměla..Jak se u tohoto postupuje bohužel nevím, taky jsem nad tím kdysi přemýšlela, ale stejně nechci jezdit od českých CK, tak jsem se tím dále nezabývala...Možná bych napsala přímo do CK, jak to je, pokud jsi student.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petka_nemcova: zajdeš na živnostenský úřas, nahlásíš co bys chtěla dělat, ověříš si dle zákona co musíš doložit (k něčemu vzdělání, praxi) a řekneš, že chceš vystavit ŽL ale že nechceš zatím zahájit činnost. Stojí to 1000,- Kč.

V případě, že bys dostala nabídku, kde budeš něco fakturovat, musíš nahlásit zahájení (a také přerušení) činnosti na ZP, SP a FU. Tam ti řeknou, kolik budeš platit zálohy, v březnu dalšího roku podáš daňové přiznání, přehled na zdravotní a sociální. Odečteš si úlevy jako student.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené