Ahojky, mám strašně ráda staré filmy typu Disco příběh, Láska z pasáže, Kamarád do deště, Občanský průkaz a podobně a vždycky, když se na to dívám, tak je mi z toho smutno, jak to byla úžasná doba Bylo jim jedno co kdo nosí, každý na sebe hodil džisku, mrkváče a valili s partou lidí na diskotéku a byli spokojení. Nikdo neměl mobil ani počítač, psali si dopisy a celkově ta doba byla taková neuspěchaná. Hlavně světu nevládl Facebook, to si myslím, že je jedna z nejpodstatnějších věcí. Teď jen každý ukazuje na co má, lidi se navzájem podvádí...Nevím no, sice jsem v té době nežila, takže nemůžu soudit z vlastní zkušenosti ale od vyprávění od mamky bych si to určitě vyměnila Jaký na to máte názor vy?

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Týn.ka: Bylo jim jedno co kdo nosí, každý na sebe hodil džisku, mrkváče

a kdo ji měl býl in, scháněly se bony aby jsi mohla koupit džíny v Tuzexu, případně to vozili příbuzní ze zahraničí.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Týn.ka: Bylo jim jedno co kdo nosí

nebylo,in byl ten,kdo měl na oblečení z Tuzexu nebo měl přísun zboží ze "západu".

Cituji Týn.ka: Teď jen každý ukazuje na co má, lidi se navzájem podvádí

To bylo i tenkrát jde o povahy lidí a doba to moc neovlivní.

Cituji Týn.ka: Hlavně světu nevládl Facebook, to si myslím, že je jedna z nejpodstatnějších věcí.

FB světu nevládne dá se bez něj existovat.

Jinak každá doba má něco do sebe a 80. léta byla fajn tím,že všichni pracovali a to dokonce i naši rómští spoluobčané,kdo nepracoval byl příživník a šel do kriminálu.Stát nikoho bez práce neživil jako je tomu dnes.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: FB světu nevládne dá se bez něj existovat

Nedávno se tady někdo divil, že je možne si nepřidávat každeho kdo si o to řekne.

Jaký si to uděláš, takový to máš.

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vložky z buničiny v síťce, škrablavé krajkové podprsenky se švem přímo přes bradavku, žádné anitperspiranty, všichni museli nosit to stejné.
Do 25 nutně vdaná a s jedním dítětem. Chtě nechtě.
Podvádělo se stejně jak dnes, na ROH kámen kukal cihlu, kukaččí děti byly běžnější. I když se podvádělo a mlátilo, tak se nikdo nerozváděl (co by tomu řekli lidi) a vesele se předstíral šťastný život dál.
Doba se mění, lidé zůstavají stejní

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji valux: Vložky z buničiny v síťce,

no ja zažila už ty lepší, s jedním lepícím proužkem, ale ten moc nelepil. Zlate Always s křídly

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Týn.ka: Jaký na to máte názor vy?

že je v lidské přirozenosti potlačit to negativní a chválit to málo co bylo.

Realisticky - takto idealistické to opravdu nebylo

A víš že nejvíc sebevražd, mnohem víc než nyní, bylo v roce 1970. V tom šťastném socialismu...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji valux: Podvádělo se stejně jak dnes

podvádělo se víc, alespoň mimo město - protože nebyla absolutně žádná jiná zábava. Maximálně tak nasypat slepicím

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: Od toho byly schůze a ROH Heslo bylo "koho neoš..., tomu nevěřím"

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Týn.ko, to byly filmy, ne dokumenty, tudíž tak to musíš brát.
Mamka ti to možná popsala v růžových barvách, ale lidi prostě mají selektivní paměť a mají tendenci vzpomínat jen na to pěkné, co v mládí zažili.

Cituji Týn.ka: Bylo jim jedno co kdo nosí,

To v žádném případě. Na módu (byť z dnešního pohledu pekelnou) se hledělo dost, a byl problém věci sehnat. Nebyl moc výběr, po vánocích se nás ve třídě sešlo třeba pět ve stejné mikině . Kdo chtěl něco originálnějšího, musel si to vlastnoručně ušít.

Lidi se navzájem podváděli i tehdy. A to jak ve smyslu podvádění ve vztahu, tak třeba i v zaměstnání, donášelo se, když z toho koukal nějaký prospěch.

O dalších věcech, jako politický kontext, omezené možnosti studia, rozvoje, uplatnění, poznávání atd., se radši ani nezmiňuju.

Já když se bavím se svojí mámou, tak ta na to také vzpomíná dobře a jak se teď každý baví o tom, jak to bylo hrozné a teď že je líp, tak ono to zase tolik není pravda. Každá ta doba byla jiná a to, že někdo nebyl spokojený s tím co bylo dříve nemusí znamenat, že nejsou lidé, kteří jsou spokojení s tím, co je teď. Já jsem tu dobu nezažila, ale sama cítím, že lidstvo trošku degeneruje v té komunikaci mezi lidmi.

Cituji Vanity: To v žádném případě. Na módu (byť z dnešního pohledu pekelnou) se hledělo dost, a byl problém věci sehnat. Nebyl moc výběr, po vánocích se nás ve třídě sešlo třeba pět ve stejné mikině . Kdo chtěl něco originálnějšího, musel si to vlastnoručně ušít.

No já teď časem přicházím na to, že si nechám ušít věci na zakázku, protože to, co se prodává dnes z Číny je za mě děs a co se týče toho stejného oblékání, tak i dnes chodí všichni tak nějak stejně oblečení. Mám nějaké oblečení ještě po mámě a když to vezmu na sebe, tak ta kvalita té látky, šití, pohodlí a vůbec jakou to dělá postavu, tak to je dnes oříšek něco takového sehnat. Nebo každý si stěžuje, že měli všichni doma stejný nábytek. Dnes přijdeš k pár lidem na návštěvu a všichni mají kuchyni Ikea a nebo celý byt vybavený z Ikei.

Cituji Vanity: O dalších věcech, jako politický kontext, omezené možnosti studia, rozvoje, uplatnění, poznávání atd., se radši ani nezmiňuju

No teď může studovat kde kdo stačí mít peníze. Rozvoj je na samotném člověku. Uplatnění záleželo také na každém. Ten kdo se na VŠ nedostal nyní nadává, protože prostě nebyl tak dobrý. Nebylo to tím, že by někomu vyloženě zakázali studium. Sama znám doktorku, které nedovolili studovat cca rok. Po roce jí normálně přijali a dostudovala. Poznávání to je také zajímavé téma. Moje máma jezdila na služebky, její kamarádi jezdili po Evropě autem a někteří odcestovali i dál. Dnes někteří mají možnost cestovat a když se jich zeptáš na to, jestli by jeli někam na dovolenou, tak ti řeknou, že je to nezajímá a nebo že vyhodit peníze za cestu k moři či kamkoli jinam je zbytečné. Občas to řeším s rodinou a nikdo se nesvobodně necítil. Teď se to vše vytahuje. Každopádně je tu stále spousta pravidel, která se lidem nařizují. Například v otázce čím máš topit nebo že je povinnost mít na kole helmu na hlavě..Každá doba a každý systém má něco pro a proti. Kdo ví, co tu bude dále za 20, 30,50,100 let to ještě budeme koukat ) Jako nemůžu posuzovat, ale je to 25 let a prostě se to nevrátí. Možná kdyby lidé přemýšleli nad nedokonalostmi dnešní doby, tak by na určité věci také přišli. Pokud tvá mamča vzpomíná, tak porovnávat může, ale je pravda, že často se vzpomíná jen na to nejlepší a tak by to mělo být.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: i dnes chodí všichni tak nějak stejně oblečení

klasické řetězce TW,CA,HM a všude stejné hadry.

Cituji EleanorWoods: Nebo každý si stěžuje, že měli všichni doma stejný nábytek. Dnes přijdeš k pár lidem na návštěvu a všichni mají kuchyni Ikea a nebo celý byt vybavený z Ikei.

přesně tak,půlka národa stejnou sedací soupravu a stejné skříňky v obýváku.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lidi jsou pořád stejní, jen každý bude nejlíp vzpomínat na léta, ve kterých vyrůstal Pořád jsme sobečtí, závidíme, podvádíme... Jen se o tom teď víc ví díky médiím. A to, že v dnešní době sedí většina lidí u PC je jen o vývoji technologií a o tom, že nás to láká, že máme tu možnost.. Kdyby v 80. letech vyvinuli Facebook, letěl by stejně jako dneska.

Reaguji na Tiakia: Jj mě se ještě lidi mé vrstevnice kolem 25 let ptají odkud to oblečení mám.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Vím, že to bude u každého jinak, ale kolik tě prosím vyjde ušití trička/šatů/čehokoliv na zakázku? Taky bych ráda, jen se bojím ceny..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené