Reaguji na VanessaF:
Život v Británii je složitý a ani dobrá práce není lehce dostupná.
Můj příbuzný dělal v Londýně několik let v agentuře, která zajišťuje a hledá práci pro emigranty ze všech koutů světa a říkal, že tam lidé přicházejí s neskutečnou naivitou.
Navíc, i když ovládáš jazyk jako bůh - a on má certifikát z Cambridge - tak se tam moc nechytáš. Britové nikdy nepouštějí mezi sebe cizince, i když třeba pracuje v jejich firmě. Říkal, že nejvíc si nakonec rozuměl s Filipínci a s některými Francouzy - všichni samozřejmě s vysokoškolskými tituly - ale mezi Angličany se prostě nechytali.
Navíc je tam hrozně draho a bydlení opravdu mizerné. To je samozřejmě v pohodě pro přechodný život, ale rozhodně ne pro trvalý.

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci ti brát iluze, ale život v UK není taky žádné peříčko. Ano výdělky tam jsou lepší než v ČR, ale život tam je mnohem dražší než u nás. Sehnat dobrou práci bez praxe, dobrého vzdělání (tím myslím vysokoškolského na prestižní škole) a dokonalé angličtiny je skoro nemožné. Většina lidí z ČR a SR, které jsem tam poznala, pracují ve službách, nejčastějí čišníci, servirky, kuchaři v hospodách, uklízečky, pokojské.... Dá se z toho žít, ale žádný luxus nečekej.
Navíc kdo ví co bude za 4 roky

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji VanessaF: Myslím, že za ty 4 roky by jsme se s mamkou naučili anglicky, alespoň aby jsme se tam dorozuměli

Nechci ti brát iluze, ale když neumíš ani česky, tak nevim nevim... A jinak je to jak píší holky nade mnou, musela bys mít fakt kliku.

arrow
Neprodává v Bazaru

V každé "západní" zemi budeš přistěhovalec z východu. Uvažovali jsme s manželem o odchodu do Rakouska, oba máme VŠ, praxi v oboru, ale pořád tam budeš míň. Takže nakonec budujeme něco tady a máme nějaké (jakž takž) postavení.

arrow
profile_image
Oilily2020
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych jí tak drsně hned nebrala iluze. Trochu pozitivity lidi .

Doporučovala bych Ti udělat si pár let praxe a teprve potom přemýšlet o přestěhování do VB. Doba je složitá, I spousta čerstvých vysokoškoláků s červeným diplomem tady má problem sehnat práci, navíc na praxi tady hodně dají. Taky čekej, že najit si práci v oboru trvá průměrně tak 7 měsíců, i víc. A žít tady tak dlouho bez práce není zrovna levná záležitost, takže možná bych doporučila vzít ze začátku jakoukoli práci, byť třeba úklidy nebo práce v pohostinství a u toho si hledat něco v oboru.
Jinak teda nemůžu souhlasit s názorem, že Britové mezi sebe nepřijmou cizince, nikdy jsem takový problem neměla, naopak si myslím, že právě Britové jsou povětšinou dosti tolerantní k přistěhovalcům, teda aspoň pokud je osobné poznají

a ještě jedna věc, pokud se tady chystáš. Nevím jestli se chystáš studovat střední školu nebo vysokou, no ono je to v podstatě stejně jedno, ale snaž se to vystudovat s co nejlepším prospěchem, v Čechách se na to až tak nejede, ale tady na to hodně dají.

Cituji pinky: Jinak teda nemůžu souhlasit s názorem, že Britové mezi sebe nepřijmou cizince, nikdy jsem takový problem neměla, naopak si myslím, že právě Britové jsou povětšinou dosti tolerantní k přistěhovalcům, teda aspoň pokud je osobné poznají

tak nějak.
Ono se to hodně traduje, ale přijde mi, že jinde je to mnohem horší (např. Češi jsou stále velmi nezvyklí na cizince - hlavně mimo Prahu).
Zatím mi přijde, že ten kdo si stěžuje na to, že ho Britové mezi sebou neberou, tak to není bez důvodu. Buď po nějaké špatné zkušenosti (to se může stát všude) na družení se s nimi zanevřel, udělal si blok... a to samozřejmě udělá své. A nebo se chová nějak nevhodně. Případně samozřejmě taky nedostatečná Aj.

Jinak se ale nedá nic psát obecně. Někomu to v Anglii sedne a někomu ne. S tím se musí počítat.

Zakladatelce bych doporučila během studia trávit pak celé letní prázdniny v Anglii v nějaké letní práci/brigádě, pokud možno, a i kdyby se po zážitcích rozhodla, že své plány nakonec změní, aspoň bude mít lepší Aj, kontakty....

A pokud se učit Aj v ČR, tak využít i rodilé mluvčí, pokud to půjde.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doporučuji poptat se po známých, jestli by se nenašel někdo, kdo v UK už je, a mohl by Vám tudíž pomoct. Zvlášť na začátku je velká výhoda mít známé, kteří se vyznají, třeba i vědí o někom, kdo hledá spolubydlení atd.

Co se týče peněz do začátku, počítala bych s částkou, která pokryje náklady alespoň na měsíc, ideálně 2-3, života. Je třeba počítat s vysokým nájmem a tím, že budou chtít kauci.

Počítej s o něco vyššími cenami za potraviny, oproti ČR extrémními cenami za jízdné a bydlení.

Cituji VanessaF: by jsme

Cituji VanessaF: aby jsme

Cituji VanessaF: by jsme se s mamkou naučili anglicky, alespoň aby jsme se tam dorozuměli

Cituji VanessaF: Já by jsem

Cituji VanessaF: kdyby jste

Doporučuju se nejprv naučit česky.

Jinak záeží, co si představuješ pod pojmem lepší práce, já bych brala zezačátku jakoukoli práci - servírku, pokojskou atd., abych měla nějaký příjem, a mezitím bych se rozkoukávala po něčem v oboru. Je třeba si uvědomit, že lidí, co umí anglicky, jede do UK spousta. Angličtina není výhoda, ale předpoklad.

arrow
profile_image
Ewenely
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spoustu užitečných informací o životě v UK a hlavně odpovědi na tvoje otázky najdeš na webu lochneska

Británie zažívá za posledních 10 let přistěhovalecký narůst, což se v současné době odráží na cenách nájmů + nemovitostí ( hlavně tady na jihu Anglie ). Dále to ovlivňuje zdravotnictví ( NHS ) což může vést k tomu, že např. na návštěvu lékaře budeš čekat klidně i 3 týdny. Nestíhají odbavovat a kvalita je horší oproti ČR. Pokud' se budeš chtít dále vzdělávat na univerzitě tak se připrav,že si budeš muset vzít půjčku.
Do začátku bez praxe budete nuceni vzít nekvalifikovanou práci za minimální mzdu. Bydlet budete pravděpodobně v nějakém domě, kde s vámi budou žít další podnájemnící se kterými budete sdílet ( nejčastěji ) kuchyň, obývák a koupelnu. Je tady spousta kultur, přistěhovalců a britům obecně se to přestává líbit. Dokonce chtějí referendum o vystoupení z EU ( v r. 2017 ).

Btw. Co si představuješ pod pojmem 'lepší' život?

arrow
profile_image
Ewenely
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to být REALISTKA a být na to pořádně připravená, než pak zaskočena tvrdou realitou.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně je potřeba si odpovědět na otázku: Umím anglicky alespoň tak, abych se domluvila? Pokud ne, lepší zůstat doma a tu anglinu šprtat tady. A odjíždět s maminkou, to už nechápu vůbec. Z čeho budou obě žít?

arrow
profile_image
VanilaEis
od 14. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilka1: to s maminou nechápu, co tím myslíš? ... a navíc psala ze by se učili anglicky během těch čtyř let ...

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bez peněz, bez znalosti jazyka-jak by tam žili? Angličané by je tam nenechali, nejsou emigranti, nemají tam zajištěnou práci....Přece nemůžeš žít v nějaké zemi tak dlouho bez zázemí, peněz.

arrow
profile_image
VanilaEis
od 14. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilka1: Je jasné, že by tam asi nešli, když by neuměli ani ťuk anglicky a neměli peníze. Slečna psla, že tak po čtyřech letech co dodělá školu ... A práci by si hledali a určitě časem našli, ne hned a taky ne nějakou bůhví jakou, ale časem určitě. A z toho co jsem se dočetla z různých webovkách, to jde...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené