Cituji solnyshko: Myslím si, že se to tu moc dramatizuje... Navíc- ještě jsi mladá, takže proč sedět na zadku tady... zlepšíš si jazyk a ten se bude hodit vždycky. Navíc zážitky ti nikdo nevezme.

ve stručnosti bych to viděla stejně

Cituji Violett.ka: Nemyslím si, že bys byla hloupá, spíš jen takový snílek
Jeď do ciziny s tím, že si zdokonalíš cizí jazyk a nasbíráš nové zkušenosti, to se určitě vyplatí.

tak

Já jsem také snílek jak hrom a nabila jsem si x krát nos, ale neměnila bych! V zahraničí jsem si užila hodně horkých chvilek, ovšem několikrát to bylo způsobeno našimi krajany - to se nedá ani popsat. Takže jestli se do zahraničí zakladatelka vydá, raději bych byla opatrná a neměla někoho za kamaráda jen proto, že je ze stejné země. Využít dobré informace, ale zůstat opatrná...
Mne teda různá cizina hodně dala (nemyslím teď finančně, ale hlavně co se týče zkušeností a jiného pohledu na svět). Vážím si díky tomu českého zdravotnictví atd, ale už bych v ČR trvale žít spíš nechtěla. Nevím jak budu mluvit za pár let, ale teď cítím, že i když porovnám všechna pro a proti, tak ČR ne. A není to jen z ekonomického důvodu. Ale to by bylo na dlooouhou debatu.

Cituji Eame: Já to s tím odjezdem nemyslela hned..ale tak za rok, za dva bych si našetřila nějaké peníze... takže teď budu stejně pracovat a mám v plánu si udělat nějaký ošetřovatelský, pěčovatelský kurz.. ten se mi bude hodit v zaměstnání do kterého asi půjdu...
A poté by se mi to mohlo hodit i dál i ta praxe právě.. například jak jsem říkala, že od známé ta dcera dělá pečovatelku v Německu, takže bych se ještě za tu dobu mohla lépe doučit ten jazyk
Ta uklízečka,to je jen poslední řešení

rozumný nápad
Ošetřovatelky jsou v zahraničí žádané a pokud bys měla dobrý, lidský přístup (jakože asi mít budeš, když máš takového brášku), tak se na to vysloveně hodíš. A i kdybys někde měla začít jen jako uklízečka, tak to fakt není tragédie. Jak se tu někdo smál, že jako uklízečka se nedostaneš ke kontaktům, tak to si opravdu nemyslím. Já (mám českou vš) už dělala i uklízečku (part time) i pokojskou (fulltime) a kdybych jó chtěla, tak jsem za to relativně krátké období těchto přechodných prací nashromáždila dobrou sbírku kontaktů (hodně lidí se se mnou chtělo bavit, ale já na sebe opravdu nedávám kontakt kdekomu - takže k mému konktaktu se dostal třeba jako jeden z mála jeden doktor, který byl ubytovaný v hotelu, kde jsem dělala pokojskou a zaujala ho hudba, kterou jsem poslouchala - tak si vyžádal na mail nějaký odkaz na ni...jo, i takováto ptákovina a konktakt je potenciálně na světě...). Ovšem i na tohle to chce umět cizí jazyk alespoň na běžné komunikační úrovni a co hlavně - nebát se mluvit, i kdyby s chybama. Ze začátku je seká každý.
No ale ještě teda k vytváření kontaktů - vždyť ty se dají sehnat nejen v práci, ale doslova na každém rohu, když je opravdu zájem.

Vyjet někam okolo dvaceti je sranda - když se ještě neplánují děti a člověk má pár let čas se někde někam vypracovat, usadit... případně vrátit se do ČR s lepší jazykovou vybaveností, více zkušenostmi, zahraniční praxí, "otlučením naivity"... Takže bych neváhala...

No, každopádně přeji hodně štěstí.

Cituji Eame: Do USA bych asi nechtěla.. sice jsem tam nebyla, ale vím o tom že tam je třeba velká kriminalita a není tam zcela bezpečno

zcela bezpečno není nikde. Já si tam připadala líp než v Řecku, kde mi přišlo, že je každý druhý úchyl.

Cituji Siiri: Kdyby vám, řekli, že je lepší řemeslo, ale tlouct dětem do hlavy, že je lepší být uklízečka než VŠ vzdělaná mi přijde divne. S VŠ mužeš jít dělat i uklízečku, ale opačně bez vzdělání dělat nějakou super práci - to bys musel mít hodně štěstí, nadání nebo mít nějaky super nápad nebo nejlíp vše dohromady.

souhlasím... vzdělání by měla být priorita a v mládí to do hlavy leze líp, takže u sebe jsem dost ráda, že jsem si vš udělala hned, i když člověk by se měl trochu vzdělávat celoživotně...

Jinak k té "super práci" - zakladatelka na mne nepůsobí jako kariéristka. Doporučila bych jí zaměřit se třeba na to ošetřovatelství (zatím teoreticky a ještě líp si sehnat nějakou praxi zatím v ČR, aspoň na pár hodin týdně - v životopisu to bude vypadat dobře), když je k tomu vztah a pilovat jazyk/y.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, napadlo vás některou v zahraničí podnikat ? Měla bych třeba pár plodných nápadů na zalepení děr na trhu, ale velice by mne odrazovalo to vybavování, různá povolení a kdeco kolem ....

Cituji dadabus: Holky, napadlo vás některou v zahraničí podnikat ? Měla bych třeba pár plodných nápadů na zalepení děr na trhu, ale velice by mne odrazovalo to vybavování, různá povolení a kdeco kolem ....

tak napadlo, ale nerealizovala jsem... z podobného důvodu. A i z jiných důvodů, protože ty moje nápady (jejich realizace) by si vyžadovaly příliš času a ten už se mi obětovat nechce.
Jinak vím, že krajani různě (někteří výtečníci i načerno) podnikají. Někdo s úspěchem, někdo ne.... nejlepší by bylo sehnat kontakt na někoho, který podniká v konkrétní zemi, kde bys chtěla začít Ty. Vlastně to nemusí být ani Čech. Výborné informace Ti může poskytnout jakýkoli tamní podnikatel.

Jee, zajímalo by mně co Tě napadá, ale nebudu zvědavá.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

SZ

arrow
profile_image
V anda
od 11. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na miss.sunshine:

učuravam smíchy ))

arrow
profile_image
V anda
od 11. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je v Německu skutečně lepší život? Zkušenosti prosím.

Ahojky,

konečně jsem se odhodlala a registrovala se :mavam:

Mám dotaz a prosím o názory a zkušenosti lidí co skutečně mají k tomu co říct.

VY co žijete nebo dlouhodobě bydlíte v Německu řekli by jste, že tam máte lepší život než tady v čr?

Dělám pro německou firmu v Praze na vedení ale dělám klasickou kancelářskou práci v oblasti nákupu a přepravy zboží a uvažuji, že bych třeba za dva roky zkusila dát pohovor do německa a přestoupila tam. Německy neumím, ale v práci mi platí kurz tak od dubna budu chodit + asi si ještě zaplatím něco svého.

Mám momentálně 21 000 čistého a budou mi letos ještě přidávat na 22 000kč. Veškeré poplatky za bydlení jako je hypotéka nebo inkaso atd včetně lítačky na metro atd mě vyjde na 15 000kč na žití mi nějak extra nezbývá. Za jídlo dám cca 3500-4000kč a tisícku dávám bokem a tisicku na zabavu nové oblečenía td. Žiju sama už 3 roky bez přítele, je mi 28 let a nějak mě tohle nebaví. Poslední cca 3 měsíce se mi to německo nějak usadilo v hlavě a přemýšlím o tom čím dál víc. Jazyky se učím rychle. Běžně s německými klienty mluvím v práci anglicky plynule a myslím, že třeba za rok a pul je z němčiny certifikát B2 reálný. V angličtině jsem někde mezi C1-C2 bez jakéhokoliv usili.
Zajímá mě ale jedna věc. Žila jsem kdysi v anglii a tehdy to bylo extra výhodné odjet žít třeba do londýna. Prostě se to vyplatilo ale tedka už to není jako dřív. Výplaty sice velké ale zároven velké platby za jídlo a cokoliv. V německu vím, že výplaty jsou taky velké ale jsou strašně drahé nájmy, doprava a zábava a služby.
Asi kdybych do německa jela třeba na 3 roky si vydělat a odkládala bych bokem třebas 300eček tak se s tím pak vrátit do čr je super, ale ten poměr je jiný, když tam člověk plánuje žít na trvalo.

Jako svobodná a bezdětná bych platila tu největší dan. Bavila jsem se o tom s jednou slečnou, který jsem přímo řekla pro jakou firmu dělám a kolik mám tady a ona tak tipovala, že na tamnější poměry bych po sezdanění mohla mít cca 1600-1800 čistého. Prý více jako 2000 čistého asi ne, ale běžně třeba kamarádky co tam šli bezdětné atd a dělají prodavačku někde nebo pokojskou mají v čistém cca 1200-1400 takže bych měla já uričtě víc. Samozřejmě plat nevím přesně a u nás ve firmě je to zakázáno se na to ptát.

Poplatky za bydlení jak jsem zjistila „kalmiete“ jsou ve městě kam bych jela od 600e do 700e za 2+1 a na okraji města nebo ve vesnici za od 450do 550 taky za 2+1 třeba i s balkonem.
Mám pejska a němci jsou tomu celkem narozdíl od angličanu otevření takže jsem na immobilienscou­t24.de našla i byty kde berou domácí mazlíky atd.

Chcic se zeptat jen těch co tam bydlí natrvalo nebo dlouhodbě kvuli práci tak co se povinně platí? Jestli by si našli čas a hodili to co se platí a kolik tak.

A další otázka a ta co mě pálí nejvíc.Řekli by jste, že je v DE život po všech stránkách lepší? Můžete si dovolit více tam než jste mohli tady? (jak jsem psala myslím tím pokud tam žijete na trvalo, 300eček má jinej význam pro čecha co se vráci do čr a nebo pro čecha co je vlastně už neměc a bude v DE žít natrvalo).

Klidně i do sz pište. Kdyby se někdo podělil o zkušenosti budu ráda.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené