Zdravím,
našel by se zde někdo, kdo ví, kde se vyšetřuje stav vitamínů v těle a příčina vypadávání vlasů nebo vodorovné vlnění nehtů?
Popř. platí se za to?

Ještě bych vám chtěla objasnit svou situaci: Před rokem jsem trpěla podvýživou a velkým nedostatkem vitamínů. Vlasy se už celkem zmátořily, ale ne na všech místech. Na vrcholu hlavy mám stále mezi vlasy velké mezery a vypadá to dosti nepěkně. Teď mi zase padají -_-. Mé nehty jsou podélně vlnité. Pár dní beru zinek, vápník a hořčík v tabletách. Vypadá to, že žádná změna opět nenastane.

P. S. Díky za veškeré užitečné rady.

arrow
profile_image
maarky01
od 25. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tereza97: příčina vypadávání vlasů nebo vodorovné vlnění nehtů?

Tak to je přesně můj případ !
Taky si počkám na odpovědi

Reaguji na mroskvicka:
Mně zjišťovaly kdysi jen krevní hodnoty (krvinky.....).
Nezjišťuje se to spíš u nějakého dermatologa?

Také mě toto téma zajímá. Mě praktická lékařka posílá jen na moč a krevní obraz, tedy krvinky atd. nějaká glukoza, železo tam je, ale všechny vitamíny a minerály určitě ne. Myslím, že důležitý hořčík ani zinek nedělají běžně. Ale můžeš si podat žádanku do laboratoře, ale samozřejmě jako samoplátce. např zde se můžeš informovat, jsou tam někde i ceníky http://www.imalab.cz/kategorie/zadanky.aspx. Také se docela zajímám o vlasovou analýzu, tedy zjištění stavu vitamínů a minerálů z vlasů, to ovšem stojí třeba 1800, proto kdyby se tu náhodou objevil někdo kdo tuto analýzu podstoupil, prosím napište své zkušenosti

Na imunu se to nezjišťuje? :/

arrow
Neprodává v Bazaru

Já šla za doktorkou s požadavkem zjistit vitamíny a minerály ale vit A,B,C atd se zjistit nedají,zjišťuje se asi jen 5 věcí,železo a nevím co ještě,pak dopíšu až najdu zprávu

Ok No... svoje zdravý vlasy jsem neviděla skoro dva roky... když nepočítám to obarvený, zničený. Několik měsíců jsem trpěla anorexií. Loni. Deprese.

Reaguji na mroskvicka:
Jako standard zjišťují snad jenom K, CL, Na a pak železo, ale to snad uvádějí jenom počet červené krvinky.

Slyšela jsem, že právě vitamíny a minerály se testují z pramene vlasů a vyjde Tě to přes 2000,-. Ale mám opravdu staré informace, tak se možná testuju/testovalo jinak a cena se také asi změnila.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mně bylo taky řečeno, že se vitamíny/minerály zjistit nedají - řeší akorát železo, možná ještě něco navíc. Problém je, že některé se v krvi drží jen krátkou dobu, pak se vyplaví, jiné se ukládají v orgánech, další se vážou na jiné látky. Zjistit se všechno dá, ale je to nákladné a je to potřeba dělat dobře, aby to mělo vypovídací hodnotu. (tzn. že to dělají na soukromých klinikách v US například)
Určitě je lepší víc se zaměřit na stravu, aby byla fakt pestrá, čerstvé suroviny, ovoce, zelenina, bylinky, ořechy/semínka a ryby. Jíst podle vstřebávání látek - tj. například jídlo bohaté na zinek nekombinovat s obilovinou. Starat se o střeva - aby se správně produkovaly a vstřebávaly všechny vitamíny. Nemluví se o tom moc konkrétně, ale bez fungující mikroflory tělo fakt fungovat nemůže, a to ani s krabičkama potravinových doplňků.
Po problémech s příjmem potravy je špatná mikroflora pravděpodobná, každý mikroorganismus potřebuje to svoje a pokud to nemá, začnou se jeho počty zmenšovat a jeho místo obsadí jiný, často s negativním dopadem. A nerovnováha je na světě. Proto budou dobrý fermentovaný výrobky, hlavně kefír - mléčný nebo vodní

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: To je dost zajímavej + užitečněj článek. Akorát se mi moc nezdá to s vápníkem - jeho fungování v těle je daleko složitější. Třeba vyrovnávání kyselosti krve dělá vápník, takže jeho zvýšené hodnoty nemusí znamenat, že ho je dostatek, ale třeba že se uvolňuje z kostí, aby snižoval kyselost. Prostě jako vždy, u zdraví se člověk těžko dopátrává.

Cituji mroskvicka: .jestli to zase nebude nějaký chytrý marketingový tah

To asi máš pravdu i podle toho článku, který jsem narychlo prolétla.

dnes, 12:00:05 - Připojeno během spojování:
Jak zjistím, že tělo dopřávám všechny potřebné vitamíny a minerály

Ahoj holky,

řeším teď jeden problém - nevím, jak zjistit jestli tělo dostává všechny potřebné minerály a vitamíny.

Chvíli jsem jedla opravdu zdravě, všechno jsem si zjišťovala, vařila si .. Ale přišlo mi jak kdybych byla otrokem jídla. Strašně mě to stresovalo, shánět pořád nějaké potraviny, přemýšlet, co budu ten den jíst, kam půjdu a co tam budu jíst, co si můžu koupit a co ne, od rána jsem myslela, že budu muset vařit tohle a tohle(nesnáším vaření).
Chápu že pro někoho je to životní styl a nebo ho to baví, ale mě ani jedno.

Teď jím tak nějak dobře, moc to neřeším. Nejím sladkosti, chipsy atd., polotovary, bíle pečovo, jím hodně zeleniny a ovoce, mléčné výrobky, sýry. Ale už to nejsou potraviny jako cizrna, kuskus a další věci "o kterých snad polovina lidi neví, že existují".
Trápí mě jestli tělu dopřávám vše, co potřebuje. A zrovna abych to poznávala na kvalitě nehtů, vlasů a tak podobně, nevím no.
Potravinovými doplňky to dohánět nechci - moc tomu nevěřím.

Děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

36

Možná díky vyšetření krve. Ale jinak si myslím, že když jíš zdravě a máš rozmanitý jídelníček, pak je to vše v pořádku.

Taky by mě to zajímalo. Jím kvalitně, občas ulítnu na sladkostech. Ale co to vlastně je jíst správně? Někdo ti řekneš ať piješ mlíko, jiný zas že je mlíko špatné. A je takových věcí hodně...

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě nemusíš řešit a počítat, jestli sníš od každého vitamínu dostatek Neexistuje způsob, jak zjistit, jestli do sebe dostáváš všechny potřebné látky v potřebných množstvích. Některé nedostatky se projeví na těle (nebo mysli ,ovšem je otázka, kdo ten který nedostatek dokáže identifikovat), některé hladiny se dají poznat testy, ale to pořád nemá nic společného s tím, jakou máš skutečnou potřebu daných látek. Nejlepší je jíst skutečně pestře, stačí když si nastavíš "systém" - vybereš si potraviny, které mají zajímavý nutriční profil, zařadíš koření a bylinky, budeš denně jíst zeleninu a ovoce. Stačí, když se tímhle tématem budeš zabývat jednou a pořádně a pak už budeš mít pokoj, pokud se toho budeš držet. A pokud nerada vaříš, tak to není problém, spousta věcí by měla být syrová a stačí jen nakrájet a ani nemusíš moc řešit kombinace, jediný problém je mít ty suroviny doma

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené