arrow
profile_image
Solvejg
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj.
Ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti se zkouškou TOEIC. Listening and Reading?
Momentálně se připravuji na CAE, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než si na něj troufnu. Zároveň bych ráda měla "papír" na své znalosti AJ. Přijde Vám TOEIC jako vhodná volba?
Dík.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím, jestli se Ti vyplatí. Skládala jsem zkoušku TOEFL, jejíž princip je podobný, dozírá na ni stejná autorita. Domnívám se, že v republice na tuto zkoušku nikdo nebere ohled, já jsem ji potřebovala kvůli univerzitě. bylo by dobré si nejprve ověřit, zda ji tvůj zaměstnavatel zohlední.

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím. Před rokem jsem si chtěla dělat zkoušku CAE, ale pak jsem zjistila, že na to nikdo nehledí. Možná akorát nějaké mezinárodní firmy, a to by ses asi musela ještě hlásit i na pozici, abys mluvila s lidmi z ciziny. A co se týče zahraničí, kamarádka má tu nejvyšší zkoušku (CPE) a říkala, že to v Británii nikoho nezajímalo. Prostě buď mluvíš, nebo ne.

arrow
profile_image
Solvejg
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky za postřehy. Můj momentální zaměstnavatel zkoušku nezohlední, ale ráda bych zaměstnání změnila a vzhledem k mé nedostatečné praxi hledám jiné cesty, jak personalistu upozornit na svůj životopis. Jestliže zkoušku má dnes každý druhý, zatímco já své znalosti ničím nedokládám, jde o minus.

Tak jako je jasný, že si tě zaměstnavatel stejně proklepne i sám, pokud práce opravdu vyžaduje časté používání angličtiny. Ale ne všechna zaměstnání jsou taková a přesto člověk občas využije anglický jazyk, tam třebas certifikát pomůže hodně. Prostě si myslím, že certifikátem se rozhodně nic nezkazí.

Nechápu, jak se na něj "nedá brát ohled"? Přece vždycky záleží i na jazykové úrovní dotyčného a ta může být docela snadno prokázána právě certifikátem. Dělala jsem v personalistice a kdo měl CAE, toho životopis byl značně zajímavější. Manžel má CPE a také to myslím pomohlo.

Jinak já chci skládat toefl a taky by mě zajímaly zkušenosti ostatních

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené