arrow
profile_image
Nikol123
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli nemáte nějakou zkušenost. 1. listopadu 2010 jsem si v tělesné výchově zlomila zápěstí těsně nad palcem. Zlomeninu mi zasádrovali a po týdnu si všimli, že je zlomenina vychýlená a tak mi sádru sundali, píchli injekci, ruku znova zlomili, narovnali a zase zasádrovali. Celkem jsem měla sádru 7 týdnů, 4 týdny ortézu. Na rehabilitace jsem chodila do konce dubna 2011. Nyní mám stále omezenou hybnost, oproti druhé ruce ji méně ohnu a často to bolí. Lékař mi léčbu ukončil s tím, že "je to dobré" a pro pojišťovnu mi napsal bodové ohodnocení 40 bodů a napsal, že zlomenina nevyžadovala závažný způsob léčení (což ale dle mého laického názoru znovuzlomení a následné rovnání je) a pravděpodobně nezanechá trvalé následky (zase dle mého názoru to, že mám o cca 20° menší hybnost i po čtvrt roce rehabilitací trvalý následek je). Kvůli tomuto zranění jsem byla nucena trvale přestát hrát závodně volejbal na doporučení lékaře, navíc jsem po celou dobu léčení nemohla brigádně pracovat jako předtím, což je ušlý zisk. Nenajde se nějaký lékař nebo jiný zasvěcený člověk, který by mi můj názor na nárok vyššího bodového ohodnocení vyvrátil? Případně na koho se můžu s tímto dotazem obrátit. Děkuji, hezký den, Nikol

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Ahoj,
podobný případ se mi stal v rodině - tetě. Ta měla ale štěstí, když nesla veškeré materiály obvodní lékařce a ta jen tak letmo shlédla i formulář pro pojišťovnu a zhrozila se. Chirurg a zároveň ten ošetřující lékař, který ji to vyplnil, ji tam vyplnil - nebo spíše nevyplnil to, co odpovídalo evidentně jejímu zranění. Takže jí to sepsala správně (následky, atp.) Kdyby tam nešla, od pojišťovny by dostala spíš nic, než moc.
Nevím, jak tohle řešit v Tvém případě, jestli není na dovolání pozdě. I když pokud s rukou nemůžeš hýbat, asi bych se šla dovolávat k tomu doktorovi, který to sepisoval - buď, že požaduješ vyšetření znovu anebo s papírem od jiného doktora. A s brigádou si nejsem jistá, jestli se to počítá nebo dá považovat za ušlý zisk.

arrow
profile_image
Nikol123
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S rukou hýbat můžu, jen ne tolik jako s tou druhou-asi 20° když chci dát prsty jakoby na vnitřní část předloktí, na opačnou stranu to celkem jde, je to jen o kousek. Ale když hýbu zápěstím jakoby do stran, cítím, jako by mi kloub vyskakoval s jamky, celkem hlasitě to praská a taky docela bolí. Pro formulář jsem si šla dnes dopoledne, tak snad pozdě ještě není... :/ Fakt nevím, jestli tam mám chodit, protože formulář, který mi dávala nějaká sekretářka byla tak nepříjemná, neochotná a vypadala jako by jí strašně vadila moje přítomnost, že jsem se snažila co nejrychleji odejít a ne tak si ještě stěžovat, to by mě pak asi odvezli na lehátku s další zlomeninou

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To záleží na tom doktorovi, jak to ohodnotí...já jsem měla sice jen zlomeny prst v kloubu ale doteď s ním mám občas problémy...dostala jsem 2500kč..
kamarád zlomeninu nohy 20 000 a měl sádru dole do měsíce...
dojdi znovu za lékařem a vysvětli mu, jaké máš následky a pokud se ti to nebude zdát, tak jdi k přehodnocení za jiným...ale z mé zkušenosti lékaři stojí při sobě..

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Cituji Nikol123: Fakt nevím, jestli tam mám chodit, protože formulář, který mi dávala nějaká sekretářka byla tak nepříjemná, neochotná

Takových ještě potkáš, nenech se odradit . Za zeptání nic nedáš, víš jak, líná huba....
Popř. si vem někoho sebou, přítele, rodiče, jestli se necítíš, ale já bych bejtTebou to určitě zkusila a šla tam, popř. třeba se pak pozeptat i za obvoďákem.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nikol123:

Travlé následky se diagnostikují po 1-3 letech, takže čtvrt roku je málo, to se ti vše ještě může dát dopořádku. Trvalý následek je fakt trvalý, což v současnosti ještě nemůže být prokazatelný.
Ušlý zisk v tomhle případě nikdo hradit nebude, protože sis ho způsobila sama. To by bylo možný tehdy, pokud zranění způsobí druhá osoba (zvíře), tak pak na to nárok máš, takto svym zapříčiněnim ne.
Tak či tak, i kdyby ti lékař napsal bodů víc, tak pojišťovny mají svoje tabulkový systémy a vycházejí z toho, co lékař zaznamená za diagnózu. I kdyby tam napsal 300 bodů, pojišťovna bude plnit jen a jen na základě svých ohodnocení.

arrow
Neprodává v Bazaru

Vezmi všechny zprávy co k tomu máš a běž to řešit k obvoďákovi,třeba Tě ještě někam na posouzení pošle nebo Ti poradí co dál.
Já mám zkušenost se zlomeninou zápěstí u syna,která se teda řešila operativně.Sádru měl 14 dní,potom ortézu,následovaly rehabky a za další 2 měsíce vytahování drátů z ruky a po týdnu vytažení stehů,tím léčba skončila.Dostali jsme zprávu o úraze,operaci a všech kontrolách a chirurg mi narovinu řekl,že papíry pro pojišťovnu vypisovat nebude,že na to nemá čas.Tak jsem všechny lékařské zprávy, papír z rehabilitací a žádostí o vyplacení pojistky odnesla jeho lékařce ,ta to všechno pro pojišťovnu vypsala a já jsem to tam jenom poslala.

arrow
profile_image
Nikol123
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky za rady, asi se v pondělí vydám k obvoďačce. A ještě jsem se chtěla zeptat-našla jsem, že 1 bod je 120 Kč pokaždé (na stránkách MPSV), ale to podle mě nemá logiku-to má přece každá pojišťovna své tabulky, ne? Navíc je ještě ten problém, že ve formuláři pro pojišťovnu ani nemám napsáno, že je to rovnané (bylo to vychýlené "jen" o 15°, což se prý u dětí neřeší, že se to srovná růstem, ale já už nerostu tak mi to rovnali-po týdnu mi sádru sundávali a znova lámali, jenže to na pojišťovně nikdo vědět nebude...)

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikol123: Navíc je ještě ten problém, že ve formuláři pro pojišťovnu ani nemám napsáno, že je to rovnané

Nejdůležitější je to, co máš v lékařské zprávě.

arrow
profile_image
Nikol123
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lotta: Nejdůležitější je to, co máš v lékařské zprávě

Jenomže já pojišťovně žádnou lékařskou zprávu nedávám, odevzdávám jen formulář, na kterém je napsáno, že jsem v pořádku, hybnost je dobrá a měla jsem "dislokovanou zlomeninu levého radia",tudíž pojišťovna se vůbec nedozví, že byla ruka znovu zlomená a sádru jsem měla ne 3-4 týdny, jak je to běžné, ale skoro dva měsíce a pak měsíc ortézu a čtvrt roku téměř každodenních rehabilitací. V tom je podle mě ten problém :/

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nikol123:

Lékařskou zprávu bys měla v kopii přidat k formuláři, kterej odevzdáš do pojišťovny. Vždycky je lepší mít všechny zprávy v příloze, aby likvidátor ocenil událost co nejpřesněji.

No, já se taky předminulý rok v tělocviku pěkně předvedla. Zlomila jsem si v zápěstí pravou i levou ruku, z toho tu pravou nadvakrát. Nebudu ti popisovat, jak to bylo strašný, každopádně doktor, starý morous, co mě ošetřoval navrhl takové bodové ohodnocení na nějakých 6000. Babička si pak u pojišťovny zjišťovala další informace a zjistila, že mě pěkně odrbal, nakonec si nakopírovala všechny potřebné materiály, naběhla na morouse a donutila ho k tomu, aby to opravil. No a bylo z toho nějakých 15.
Jinak, stěžovat si nemůžu, následky žádné nemám.
Stačí jen chtít a prověřovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Všechny lékařské zprávy si okopíruj a ty kopie přilož k formuláři z pojišťovny a všechno dohromady jim to doporučeně pošli.A co se týká bodového ohodnocení,tak každá pojišťovna to má jinak a navíc záleží jakou pojistku máš uzavřenou.V synově zprávě třeba o nějakých bodech nebyla ani zmínka,prostě tam bylo vypsané co měl za úraz,léčba a délka léčby nic víc.Nějaké bodové ohodnocení si tam potom zřejmě doplnila pojišťovna podle svých tabulek

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikol123: Jenomže já pojišťovně žádnou lékařskou zprávu nedávám, odevzdávám jen formulář

Počkej, to mi přijde divný - dělala jsem se zdravotní pojištěním, i když ne přímo úrazovým (tebou označované jako "bolestné") a bez lékařské zprávy nebylo nic, přes to prostě nejel vlak, formuláře byly jen doplněním. Navíc pro pozdější nárokování jsme zdůrazňovali, ať si lidi schovávají všechny lékařské zprávy a když je neměli, často se dohledávaly zpětně, pojišťovna to po nich vždycky chtěla. Souhlasím s Damish, v každém případě přilož k formuláři kopie VŠECH lékařských zpráv z celého léčení. Tvůj doktor je musí mít a je povinnen ti je vystavit (to kdyby se cukal). V lékařských zprávách je popsáno celé tvé léčení a likvidátoři to procházet budou, takže si udělají představu. Závažnost úrazu si ohodnotí sami, nemyslím si, že by nějak extra brali ohledy na to, kolik ti "odhadne" tvůj doktor...

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Cituji Nikol123: Jenomže já pojišťovně žádnou lékařskou zprávu nedávám, odevzdávám jen formulář, na kterém je napsáno,

Měl by se posílat formulář + ofocená kopie lékařské zprávy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené