arrow
profile_image
Jolly
od 12. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

mám šikmou zlomeninu kotníku a doktor mi v nemocnici řekl,že buď půjdu na operaci a do kotníku mi dají nějaké šrouby(což mi doporučil) a nebo dostanu dlahu a budu čekat jestli si ta zlomenina "sedne"což prý není moc pravděpodobné a prodloužím si tak léčbu.
Zvolila jsem tu druhou možnost,protože jsem měla z té operace hrozný strach.

Chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s operací při zlomeném kotníku?
Jak moc ty šrouby v noze bolí,budu je mít napořád,jak dlouho trvá než budu mít nohu v pořádku,za jak dlouho budu moci zase chotit?

Vím,že na tohle bych se měla ptát spíš svého doktora,ale ten asi neměl čas a moc se o tom se mnou nebavil.Byla bych moc vděčná,kdyby mi dal někdo alespoň nejaké info abych věděla do čeho jdu a co mám čekat.
Děkuju

arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám zlomený kotník léčený jenom sádrou a asi to nebylo komplikovaný jak ta tvoje zlomenina, ale i tak trvalo strašně dlouho než se to vyléčilo. Chodící sádru jsem dostala po 4 týdnech, sundali mi ji za daší 3. 2 měsíce po sundání sádry to pořád natékalo, bolelo, neustále se mi zvrtával... Jako bolet to bude s operací i bez ní. A šrouby se myslím vytahují.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Být tebou zvolím operaci, je to jistější, zvlášť pokud ti jí doporučil doktor. Může se stát, že ti ta noha sroste špatně a na operaci budeš muset stejně a bude to horší. Co se týče šroubů, tak některé se vyndavají a některé ne, záleží i na stylu operace. Bolí to po operaci, samotné šrouby v noze po zhojení by jsi neměla cítit. Myslím, že doba hojení se šrouby i bez bude podobná, ale se šrouby máš jistotu správného srůstu kosti. Možná se šrouby kratší. Vím, že lidé se šrouby v holeni, tak neměli sádru, jen ortézu a mohli na nohu našlapovat.

arrow
profile_image
Elendiel
od 20. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak mě operovali ještě ten den večer a nikdo se mě teda neptal jestli chci nebo ne.
V kotníku mám šroub a nějaké dva dráty.Přímo ten šroub nebolí,bolí tě celá noha,ale dá se to vydržet.Bylo mi řečeno,že šrouby se v noze nechávají minimálně 7 až 9 měsíců a odstraňují se po 1 roce.

Cituji Jolly: ,jak dlouho trvá než budu mít nohu v pořádku,za jak dlouho budu moci zase chotit?

Pár dní si poležíš v nemocnici.Nohu nebudeš asi pár týdnů moct zatěžovat vůbec,pak začneš chodit na rehabilitace...
Bylo mi řečeno,že to může trvat až půl roku,ale to je hodně individuální...

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Jolly:
Kdybys mi sem napsala přesnou diagnozu, co máš napsáno na zprávě, nejlépe jestli je to napsáno latinsky, tak ti řeknu více, v oboru ortopedie pracuju už X let. Šikmá zlomenina kotníku je hrozně široký pojem..... Jinak tedy jestli ti operaci kotníku doporučil doktor, tak doporučuji poslechnout doktora, ono neni nic moc, když se to pak hne a srůstá to špatně, stejně se to pak bude muset zlomit znova a na operaci půjdeš.Hojení je individuální u každého jinak, soudí se dle RTG, jak dobře se hojíš, každopádně je to běh na dlouhou trať, i po sundání sádry po operaci budeš chodit o berlích, docházet na RHC, kotník je kloub, který, když se delší dobu nehýbe, tak hrozně ztuhne.Šrouby se většinou vyndají po roce, vyndavají se pouze z malinkatých řezů, vůbec to nebolí, jdeš domů cca po 2dnech.

arrow
profile_image
Jolly
od 12. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Issabell28: Zprávu teď u sebe nemám,ale určitě napíšu.Děkuju

Cituji Issabell28: jestli ti operaci kotníku doporučil doktor, tak doporučuji poslechnout

Dobře já to tak teda udělám.
Ještě kdybych se tak mohla zbavit strachu z nemocnice a panické hrůzy že budu muset na operaci no nějak to dopadne.
Moc děkuju za rady

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

Cituji Jolly: Cituji Issabell28: jestli ti operaci kotníku doporučil doktor, tak doporučuji poslechnout

Souhlasím, doporučuju poslechnout doktora. Určitě ví, co dělá. Mám známou, která sice neměla zlomenou nohu, ale škaredě ruku v předloktí. Taky jí doporučovali operaci, hrozně se bála a nešla. Musela podepsat papír, že ruka může mít omezenou pohyblivost, už nevím, v nějakém směru tam bylo atd. No je to půl roku od úrazu, a ruka asi úplně dobrá nikdy nebude. Bolí pořád, zápěstí je málo pohyblivé, nejde se o ruku zapřít, není v síla, prostě celkem na nic.
Takže dobře rozmyslet, navíc ty to máš na noze, ta je potřeba jaksi "víc", je to víc vidět, a kdybys měla potom nějak špatně chodit, tak to by byla velká škoda pro mladou holku

Cituji Jolly: Ještě kdybych se tak mohla zbavit strachu z nemocnice a panické hrůzy že budu muset na operaci

Můj zážitek z nemocnice. Na nemocnici pro mě bylo nejhorší, že jsem ležela na pokoji se s skoro samaejma důchodkyněma a jedna byla extra protivná, kdybych měla na pokoji normální lidid, je to v pohodě. Když mi v celkové anestezii dávali do nohy hřeb od kolene ke kotníku, tak jsem si po operaci říkala, že tak krásně jsem se v životě nevyspala. A druhý den kolem mě jenom běhaly sestřičky jestli nechci odvést na záchod, jestli nechci další čaj, zvednout postel nebo něco proti bolesti.
A pro mě hlavní výhoda operace oproti sádře (měla jsem operaci v létě) je, že asi za 10-14 dnů od operace se můžeš normálně sprchovat.

ahojky, moje mamka měla zlomené oba kotníky na jedné noze. Řešilo se to cca 6 šrouby. Nemyslím si že by to nějak bolelo operace se dělá při celkové narkoze a to jestli tě bolí šrouby nebo čistě zlomenina asi ani vědět nebudeš. Mamka byla dva měsíce na vozíku a tři o berlích po roce ji šrouby vyndali a bolí ji to jen jak říká když se mění počasí.
Táta měl taky zlomený kotník a také dostal šrouby které mu poté vyndali. Jediná nevýhoda je že nevydrží v pevných botách - lyžáky, brusle...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené