arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím,
ve čtvrtek jsem si zlomila levý loket - hlavičku radia bez dislokace. Dostala jsem sádru na 3 - 4 týdny. Zajímalo by mě, zda tu někdo měl (nebo jeho známý) stejnou zlomeninu a za jak probíhala rehabilitace? Za jak dlouho po sundání sádry s tou rukou může člověk nějak normálně fungovat? Všude na netu čtu dost hrozné příspěvky, ale ti lidé měli z 90 % loket operovaný. Za 3 týdny od sundání sádry odlétám na dovolenou a ráda bych věděla své vyhlídky. Díky.

Tak nevím, jestli ti pomohu, měla jsem před rokem a půl otevřenou luxaci lokte, což je asi trochu větší průšvih a problémy mám dodnes. Nenatáhnu ruku a nic v ní neunesu.
Nejprve se to řešilo klasicky sádrou, ale po sundání byl loket nestabilní, tak mi navrtali zevní fixátor + operace .
U tebe by to mohlo jít líp, pokud loket dobře sroste.
Hlavně všechno je individuální, nedá se to srovnávat.

vzpomínám si, že jsem měla naštíplý loket taky v rádiu - bohužel jsem byla malá a v hlavě mi utkvěl právě ten název rádio, jinak nic jiného nevím, tak třeba nemáme úplně to stejné ale taky jsem měla sádru na 4 týdny a poté mi tak zhruba měsíc trvalo, než se ruka dala do původního stavu. 3 týdny po sundání se neboj, můžeš s tím normálně fungovat, ruku akorát musíš pomalu rozcvičovat, neohneš ji nebo pořádně nenatáhneš hned, ale po třech týdnech si na to už v pohodě zvykneš a myslím, že by tě to nemělo příliš omezovat sama uvidíš

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na prskafka: Tak to si měla snad vážnější, jinak mě trefí a 20 tisíc za dovolenou vyletí oknem.

Reaguji na Ashley9: Jak to popisuješ ty, tak bych byla spokojená, nepočítám s tím, že za 3 týdny budu jak jura, ale mít tu ruku pořád ohnutou do 90 stupnů a vůbec nic v ní neudržet by bylo dost na nic

Reaguji na indulona: Já měla vytrhaný šlachy, vazy, nervy, prostě ruka na maděru, jak ty kosti vyletěly ven, proto ty následky a navrtání železa.
To hlavní by ti měl říct tvůj dr., jaký jsou vyhlídky.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na prskafka: Já s tím byla v ambulanci v nemocnici, kde mi to jen ošetřili a můj současný lékař, ke kterému jsem s tím šla mi zatím nic moc neřekl. Jen prodloužil dobu sádry ze 3 týdnů (zpráva z nemocnice) na 4 a pak mi řekl, že za 2 týdny na doovolenou snad budu moc v klidu odletět, ale že to je u každého jinak. Já jsem přesto posunula termín dovolené ještě o týden.

arrow
profile_image
Darvulia
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem naprosto to samé jako ty. Pokud můžeš, nech si sundat klasickou sádru a dej si umělohmotnou. Díky tomu budeš fungovat lépe. Jinak ještě nějakou dobu nenatáhneš ruku jako dřív, ale o dovolenou se neboj. Na rehábku budeš mít zřejmě výřivku a pak natahování lokte do rovna, nic hrozného.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na prskafka:
Ježiši to je hrůza,můžu se zeptat jak se ti to stalo?

Jinak já hýbala rukou v pohodě po asi dvou až třech týdnech po odstranění sádry. Je to již cca.5 let ale i přesto mě občas pobolívá,je takový citlivější. Ale dá se to

Reaguji na Caisy: Autonehoda, spolujezdec. Ale já jsem sešroubovaná na pravé straně celá.
Reaguji na indulona: Jak se to vlastně stalo tobě?

arrow
profile_image
ginnete mojeid
od 20. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

měla jsem před 3 lety, taky bez dislokace, na dvou místech a dali mi jen pevnější ortézu. tu jsem měla 3 týdny (nosila jsem jí pak ještě jeden týden občasně, protože jsem byla na tu ruku "háklivá" ale už to nebolelo, hybnost byla skoro v pohodě, nešla hned natáhnout do rovna, podle poslední kontrolní zpávy mi po úplném sundání ortézy zůstalo 13% omezení hybnosti, který se do dvou týdnů srovnalo i bez rehábek, tam mě neposlali, s tím, že si jí mam posilovat doma a bude to mít stejnej efekt a mělo...občas cítím v tom loktu dloubání, jak stará babka většinou když se mění nějak drasticky počasí, ale pohoda...

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám z vás radost holky a hned lepší náladu
Reaguji na Darvulia: Zítra jdu na kontrolní rentgen a plánuji se zeptat na tu odlehčenou, protože už teď mě bolí za krkem a záda z toho, jak tu tíhu tahám krkem A já mám záda dost špatná, tak se bojím, aby se mi nezablokovaly.

Reaguji na prskafka: Podklouzla mi noha na chodníku (blbé podrážky + kostky + svažitý terén) a já pod sebe při pádu dala instinktivně nataženou ruku a už to bylo.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mám plastovku a je to much better A na můj dotaz, zda ihned po sundání začnu rehabilitovat mi bylo řečeno, že to třeba ani nebude třeba a že se uvidí, jak moc to budu mít ztuhlé To teda nevím, zda se radovat nebo ne. Když mi tu ruku přesádrovávalim tak už po týdnu v sádře jsem v ní neměla žádnou sílu a neudržela jí zvednutou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené