arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Haniccino:
Nevím přesně, koupila si ho moje máma a když jsem měla hodně suché rty tak mi ho "půjčila" - už se k ní nevrátil Myslím že byl kolem 300-400 Kč. Ale na rtech parádně drží, takže se vypotřebuje pomalu. Navíc dodává i lesk, fakt paráda

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lentilkah:

Moc děkuju, já si tyhle balzámy vybírám hlavně podle vzhledu, v sobotu ho omrknu. A mám právě mnohem radši tyhle placaté než ty "tyčinkové".

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Haniccino:
Myslím že koupí neprohloupíš

Holky, ty zlozvyky jsou hrozný! Já si zase okusuju kůži zevnitř tváří! Taky to někdy i dost bolí a pak si třeba i dva dny nemlžu pořádně vyčistit zuby, jaký tam mám vyhlodaný krátery (jak o to dře kartáček, tak to bolíí) .. jediný štěstí je, že netrpím na afty - z poškozené kůže uvnitř úst se prý často vytvoří aft! Nejde s tím přestat a asi musim např. v MHD vypadat jak blbec, když mám tu pusu hozenou nakřivo, abych mohla kousat Dělám to když přemýšlím, na něco čekám, občas i u koukání na televizi a hlavně když mám nervy ... Děsný!

arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to dřív taky dělala a teď mi pomáhá, že když mám suchou kůžičku na rtech tak si ji jdu do koupelny jemně promasírovat kartáčkem. Krásně to ty rty prokrví a té kůžičky se to zbaví a už není co loupat

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ellie86:
Úplně s tebou soucítím. Já mám úplně stejný problem a už 10 let v kuse každý den si oloupávám kůžičku ze rtů. Dělám to furt, at jsem v klidu nebo ve stresu, když se nudím, relaxuju. Normálně i před lidma. Ať mám dlouhé nebo krátké nehty. Prostě děs. Nemůžu se toho zbavit už 10 let. Žádné balzámy na rty nepomáhají. Dám si ho večer na rty a ráno se vzbudím, mam je sice uz zacelené, ale tím je to horší protože mám zase co olupovat. Už jsem z toho zoufalá, protože se toho važně nemůžu zbavit. Rty vypadají opravdu škarede. Takže až někdo prijdete na to jak se toho zbavit budu šťastná.

arrow
profile_image
skorcovaz
od 5. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Asi sem vstupuji poněkud pozdě, ale myslím, že mám taky co říct k tématu..
Okusovaní kůžičky, zevnější, či vnitřní ret a jiné věci, jenž spůsubují malou bolístku je druh sebe poškozování, což je projev neurózy.. Ta se u nás vyvíjí kolem 2 - 5 let a může souviset s pocitem bezmoci, jenž nám způsobili rodiče vtomto období (napr. příkazem a my se bály, že pokud neuposlechneme, třeba dostaneme pohlavek).. Teď jsme se ztotožnili s trestající osobou a trestáme se za špatnou myšlenku (abychom jí zastavili)..
Uvědomte si, při čem to děláte, co ve vás evokuje "vznik zamezené myšlenky" a co za myšlenku to je.. První krok k vyrovnání se s "popuštěním špatné myšlenky" je práve její anlýza anásledné vvyrovnání se s ní.. A jelikož je to těžké a já nejsem psychiatr, tak jsem vždy během kousání, či drapkání se cca 5x zhluboka nadechnout, říct si, jaké mám štěstí, že dýchám a mám 2 ruce a 10 prstů (hezké rty) a usmát se.. Smích a hluboké dýchání pomáhají léčit příznaky, tudíž i projevy - uvolní Vás..
Jinak jsem projevy řešila oblepením prstů náplastmi, mazáním rtů pomádou a místou kousání rtů, jsem si je pak začala projíždět jazykem, tak jsem si vzala vždycky syrovou špagetu a kousala ji po kouscích - místo nechtů..
Ale to je jenom můj názor, nejsem psychiatr..

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky mám ten samý problém. Nevím, kdy jsem s tím začala, ale už to pár let trvá. Neloupu si ji tedy nehtama, ale okusuju ji zubama a vypadá to fakt hrozně. Balzámy nepomáhají a v mém případě by nepomohly ani nehty. Nejhorší je, že mám i suchou kůži na nose a vždycky si ji loupu, což vypadá ještě hůř, pak mám nos celej rudej, ale nevím, jak se toho zbavit.

Cituji elissa: Já si zase okusuju kůži zevnitř tváří!

to taky dělám nemůžu si pomoct ale je mi ta bolest zvláštně příjemná, ale není to můj zlozvyk, nedělám to furt, jen občas

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Občas jsem to také dělala, ale štvalo mě, že jsem pak vypadala jako kdybych někoho zakousla .
Pak mi moje kosmetička doporučila obyčejnou kosmetickou vazelínu, mám ji ohromné balení asi za 60Kč. A je to jedna bááááseň - DOPORUČUJI. Jak mile budeš mít rty bez stroupků, jemné nebudeš mít co sloupávat

arrow
profile_image
Baďula
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky tím trpím..hlavně v zimě, minulý rok v létě mě to nějak obešlo. Ale když už je mám hodně rozkousané nebo oškubané a bolí, tak si je pomažu kalciovou mastí. Má hojivé účinky na trhlinky, souchou kůži atd. Hojí se to rychle, ale pak jedu zas nanovo. Balzámy mi vůbec nepomáhají. Spíš mi přijdě, jako by mi ty rty ještě víc popraskaly. Kolikrát se přistihnu, že je koušu nebo trhám a ani o tom nevímdělám to automaticky..

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

hurá, nejsem divná
taky si loupu kůži na rtech, někdy i do krve, nehtama, ale víc zubama.
Musím říct, že mě pomáhá to, když jdu teda ven - lesk na rty. Ale doma nic ...

arrow
Neprodává v Bazaru

Já to dělám bohužel taky, při sledování televize, u počítače, ve stresu... Loupu to rukama, co se týče zmíněných gelovek, to sice pomohlo ale zničily mi nehty takže šly gelovky dolů a já pokračovala v loupání dál. Neloupu to vyloženě do krve ale udělají se mi zarudlá místečka. Na noc mažu obyč pomádou na rty, nevím název a nemám ji zrovna u sebe, stoji asi 12 kč k dostání v každé drogerii, černobílé balení.

Cituji bedrunela: Musím říct, že mě pomáhá to, když jdu teda ven

mě taky, venku mezi lidma to naštěstí nedělám a doma před návštěvama taky ne.

Cituji bedrunela: doma nic ...

doma mi pomáhá jedině práce a že ji mám teď po stěhování až až, večer si ale nesmím sednout k televizi a jít si radši hned lehnout..

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mafeska: doma mi pomáhá jedině práce

nojo, ale mě k tomu stačí zuby, to mi je zaměstnání rukou kničemu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji bedrunela: nojo, ale mě k tomu stačí zuby, to mi je zaměstnání rukou kničemu

Aha tak to je fakt, já to naštěstí zubama nedělám, ale i tak mě to štve, nemůžu pak ani použít bezbarvý lesk když jdu mezi lidi (barevné lesky nepoužívám)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené