Ahoj holky, potřebuju menší radu. Firma, ve které pracuji, vlastní auta na leasing. Změnili jsme sídlo společnosti a je potřeba tuto změnu nahlásit v registru vozidel. Vlastníkem vozidel je ale leasingová společnost. Kdo to tedy bude vyřizovat? My, nebo leasingová společnost?

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Můžeš ty, ale budeš potřebovat plnou moc od té leasingové společnosti.

Reaguji na Kokinka:

Aha, doufala jsem, že si to zařídí, abych tam nemusela

arrow
profile_image
Nina
od 15. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem dělala na STK, byla tam firma se svými vozy, že potřebují udělat evidenční kontrolu, kvůli změně adresy firmy.
Nevím jestli je to nutné, ale radši se poptejte. Již tam nedělám.

arrow
profile_image
Aneli
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Lency,
pracuji v leasingovce, takže : nejprve musí jednatel vaší firmy (nebo ty s ověřenou plnou mocí k tomuto úkonu) osobně navštívit leasingovku a předložit originál výpisu z obch.rejstříku, kde už je ta změněná adresa. Oni to změní, zkontrolují, zda nic nedlužíte, a pak vám zapůjčí velké technické průkazy na cca 10 dnů, abyste na dopravním inspektorátu adresu firmy změnili. Stačí takhle ?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Aneli: Oni to změní, zkontrolují, zda nic nedlužíte, a pak vám zapůjčí velké technické průkazy na cca 10 dnů, abyste na dopravním inspektorátu adresu firmy změnili.

Já myslela, že pokud je auto na leasing, tak majitelem je leasingovka a ty až splatíš leasing....

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Provozovatel vozidla přehlašuje.
Osobně jistě na leasingovku nemusíš, já to vyřizovala vždy e-mailem - Škofin, ALD, ... , pošlou ti poštou plnou moc na změnu ke každému vozidlu a velké TP na 10 dní (za 1 den prodlení si většinou účtují 500,- smluvní pokuty).
Hlavně nezapomeň nechat změnit zelené karty na novou adresu, které na registru musíš ke každému vozidlu předložit a ještě jedna věc, na registru ti víc jak 4 vozidla za 1 den nepřehlásí.

Ahoj holky, tak už jsem něco částečně vypátrala na netu...

Cituji maora: Osobně jistě na leasingovku nemusíš, já to vyřizovala vždy e-mailem

jj to jsem vyčetla, že stačí zažádat o zapůjčení VTP

Cituji maora: Hlavně nezapomeň nechat změnit zelené karty na novou adresu, které na registru musíš ke každému vozidlu předložit a ještě jedna věc

Takže to ještě předem, než půjdu na registr?

Cituji maora: a registru ti víc jak 4 vozidla za 1 den nepřehlás

To jako fakt? Takže tam budu muset na víckrá, no bezva...

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lency: ty zelené karty jsou jen formalita, ale jednou mě s nimi úřednice vyhnala a musela jsem je nechat předělat.
4 vozy na 1 osobu kvůli rychlému odbavování přepážek a hlavně proto, že se s tím začalo pěkně kšeftovat, existují fmy i lidi, které Ti na základě plné moci auto přehlásí, třeba za pětikilo...
Pevné nervy při čekání, na objednání na čas přes internet může jen vlastník automobilu nebo jednatel společnosti, za kterou to jde vyřídit...

arrow
profile_image
Aneli
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maora: Osobně jistě na leasingovku nemusíš

No nevím, jak kde, ale u nás na Ge Money tedy musíš osobně, protože plnou moc k přehlášení adresy v TP dáme až po změně adresy u nás, a to musíš osobně. Pak můžeme TP poslat na adresu firmy poštou.

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Aneli: S GE zkušenosti nemám a jsem tedy ráda, když dbají na takových nesmyslných osobních návštěvách... Asi proto, aby měli pro své zaměstnance práci a využili osobní návštěvy k vnucování dalších "výhodných" produktů pro své věrné zákazníky... Toť můj názor. V dnešní době lze skoro vše vyřídit elektronicky. Poslala jsem mail s oznámením o změně sídla s oskenovaným ověřeným výpisem z Obchodního rejstříku, následně žádost o TP a plné moci. Dokonce některé leasingovky reagovaly na oznámení tím, že automaticky odesílají náležitosti ke změně údajů na registru vozidel...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji maora: Pevné nervy při čekání, na objednání na čas přes internet může jen vlastník automobilu nebo jednatel společnosti, za kterou to jde vyřídit...

Objednat přes internet se může kdokoliv. Avšak musí se objednat jménem toho kdo tam půjde a není nic jednoduššího než do kolonky jméno napsat příjmení majitele /v.z. příjmení toho kdo má plnou moc.

Holky a nevíte ještě, budu mít plnou moc - stačí 1x, nebo na každé auto zvlášť ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené