arrow
profile_image
odonnell
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
minulý týden se asi roztrhl pytel s různými nabídkami multi-level-marketingových firem, lákajících mě s nimi spolupracovat. Nejdřív parfémáři FM Group, potom diamantoví obchodníci DIC. Zajímalo by mě, jestli ve svém okolí znáte někoho, kdo by si třeba u těchto nebo jiných MLM firem vydělával slušný peníze, nebo naopak někoho, kdo by se pořádně napálil, jen vysolil peníze a nikdy je už neviděl... Nebo máte osobní zkušenost?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj.Já neznám nikoho, ve svém okolí, kdo by to dotáhl někam dál,než že má z toho páru korunek a ty utratí za objednávku pro sebe...
Co se týče FM,tak s tím jsem sekla hned na začátku,protože mi ty jejich vůně strašně smrděli a to jsem vážně prodávat lidem nechtěla...S Oriflame jsem taky sekla,ale to zase kvůli tomu,že věčně něco nebylo na skladě a rušili často oblíbené výrobky,takže mi bylo trapné vysvětlovat lidem,že objednávku opět nedostanou...
Zůstala jsem u Lambre a Eurony (euronu mám pro sebe-lidi nekupují,prý je drahá) a Lambre objednávky mívám a jsem s ním i já sama velice spokojená..Jo a ještě je tu Eveline,tu mám ale taky pro sebe a minimum objednávek...Nejvíc jich mám z Lambre..
Ono záleží i na tom jestli umíš ukecávat lidi, aby nakoupili a taky aby zrovna ta ona firma nebyla v tvém okolí rozlezlá jako např. Avon,který je opravdu všude a dělá ho kde kdo...A taky by jsi měla být s výrobky spokojená hlavně ty,aby jsi věděla co nabízíš

Já zná, lidi, kteří jsou úspěšní v oblasti finančního poradenství, to je taky MLM. Ti ale nikoho neukecávají, jsou už tak dobří v oboru, že nové klienty musejí odmítat a starají se především o staré a vychovávají nástupce.

U těch firem, jak píšeš, nemůže snad žádný čestný člověk vydržet. Vím, že tyto ctnosti už dnes moc nefrčí, ale když vidím, jak nějakej užvaněnej šamponek skládá staré babičce parfémy do ruky a snaží se jí je prodat, střílela bych. Ta jejich politika (vybrat si hloupé lidi, kteří jim na to skočí a koupí si ten brak), je odporná.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AdaZBrna: Ta jejich politika (vybrat si hloupé lidi, kteří jim na to skočí a koupí si ten brak), je odporná.

Tohle rozhodně není politika MLM ani výše zmíněných firem. Já znám několik lidí co jsou v MLM úspěšní a prodávají kosmetiku či parfémy nebo zlato a diamanty. Tyto dvě firmy taky znám, rozhodně to není podvod v tom smyslu, že zaplatíš velké peníze a už je nikdy neuvidíš. Samozřejmě počáteční vklad tam je, ale za ten si spíš koupíš různé materiály a produkty, počítej ale s tím, že budeš muset investovat, do benzínu, školení, kafíčka apod. Je to dost časově, psychicky náročné, firmy jsou už docela známé a prostě bys musela prodávat a vychovávat další prodejce. Úspěšná být můžeš, dokonce můžeš i zbohatnout, ale budeš vyjímka, která je mnohem schopnější a pracovitější než ostatní, budeš muset být velice dobrý prodejce, psycholog, vyjednavač, komunikátor apod. Prostě to fakt není jednoduché, pokud se ptáš na "uživení se" či "zajištění". Pokud to jde jen o nějakou brigádku, tak tam už je to o něčem jiném a na to diamanty vhodné asi nejsou, spíš nějaká kosmetika, bižutérie apod.
Ale souhlasím s tím, že produkty ti musí sedět, musíš jim věřit a sama s nimi být spokojená. Mě například produkty FMgroup taky zrovna nenadchli, takže si spíš rozmysli zda by tě to vůbec bavilo /mě tedy né/ a šlo ti to a pak už si jen vyber vhodnou firmu, je jich mraky.

Cituji martinam: Tohle rozhodně není politika MLM ani výše zmíněných firem

Tito prodejci parfémů, kteří mají stánky v obchodních domech, se snaží lidi zaskočit, vnutit jim výrobky, které nakupují za pár kaček a prodávají za mnohonásobky. Jejich prodejci jsou vtíraví, užvanění a snaží se lidi zmanipulovat. Je jedno, jestli se jedná o Herbalife, zázračné hrnce nebo tyto voňavky, princip zaháčkování zákazníka je vždy stejný a značně nefér.

To, jak se tyto firmy chovají ke svým prodejcům nevím, ale myslím, že ztotožnění se se strategií je taky důležité, aby tuto práci mohl někdo dělat.

Zakladatelka tématu se ptá, jestli známe i poškozené - osobně ne, ale hodně holek psalo sem na omlazení, že prodávaly ty parfémy a výplatu už nikdy neviděly.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AdaZBrna: ztotožnění se se strategií je taky důležité, aby tuto práci mohl někdo dělat.

Tak to je jasné, já zakladatelce jen řekla co vím, nikdy jsem to nedělala a dělat nebudu, nemám v tom osobní zájem.

Cituji AdaZBrna: Tito prodejci parfémů, kteří mají stánky v obchodních domech, se snaží lidi zaskočit, vnutit jim výrobky, které nakupují za pár kaček a prodávají za mnohonásobky.

No, tak to si FMGroup s něčím pleteš, já jejich výrobky znám, dělá to kamarádka a taky mi nabízela ať to zkusím a vím, že prodávají cca za 330 kč/parfém a marži mají na jednom parfému 100kč. Nemohou si ji zvýšit, podle pravidel musí prodávat za katalogovou cenu /funguje to třeba jako Avon apod./. Stánky v obchodních centrech alespoň u nás nemají žádné, ale vím, že mohou, pokud si ten stáneček koupí, ale opravdu jsem je ještě nikdy neviděla, ale nežiji v Praze tak nevím...
Možná si je pleteš s jinou firmou, nevím, jak se jmenují, nejsou v ČR tak dlouho, ale jsou v každém obchodním centru a první lidi lákají na parfém "zdarma", ale pak ti řeknou, že musíš cca za 500 kč koupit jiný a pak teprve dostaneš ten "zdarma". Je jich u toho většinou více a těch několik mladých slečen tě nenechá projít okolo aniž by tě zastavily.

Cituji AdaZBrna: Zakladatelka tématu se ptá, jestli známe i poškozené - osobně ne, ale hodně holek psalo sem na omlazení, že prodávaly ty parfémy a výplatu už nikdy neviděly.

Hm, tak to by mě zajímalo co to je za firmu, protože to si většinou žádná alespoň trochu slušná firma netroufne, protože by ztratila své dealery/obchodní zástupce/prodejce a to velmi rychle! Konkurence je velká, takže každý může během jednoho dne přejít k jiné firmě. Kamarádka co dělá to FMgroup tak své peníze vždy dostala.

Cituji AdaZBrna: Zakladatelka tématu se ptá, jestli známe i poškozené - osobně ne, ale hodně holek psalo sem na omlazení, že prodávaly ty parfémy a výplatu už nikdy neviděly.

Tak to asi těžko, když peníze dostávají od zákazníků za zboží a dodavateli platí nižší, dealerskou cenu - a ten rozdíl je jejich "výplata".
Leda by jim zákazníci nezaplatili, ale to už je jejich chyba, že daly někomu zboží bez platby.

OK, asi jsem si to spletla s jinou firmou, která prodává parfémy, denně na ně narážím.

arrow
profile_image
karolinka7
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Znám jednoho chlapa, který dělá pro DIC a.s. již druhý rok. Nedávno dostal jako bonus nového passata. V podstatě se mu podařilo zaregistrovat "pod sebe" rusa, který "tahá" bohaté zájemce o diamanty . Jinak dělá 24hod denně. Organizuje různé prezentace, školení, schůzky apod. Je furt v terénu, ale vyplatí se to. Nevěřte tomu, že za pár dní budete bohatí. Když do toho vložíte maximum času, vrátí se to pěkným balíkem $ nebo €

arrow
profile_image
potvurkapodivna
od 26. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky jsem v jednom MLM systému. Začla jsem doma na mateřské a za ty tři roky jsem se celkem slušně vypracovala. Firma je to česká, vyrábí a distribuuje bižuterii, která je kvalitní a za rozumné ceny. Firma se ke svým distributorům chová slušně, všechny finanční závazky vyrovnává bez problémů. Školení nejsou povinná, ale je to vždy dobrovolná a příjemná akce. Ano, najdou se ti, kteří nemohou přijít MLM na jméno, ale znám spoustu těch, co jim to hodně pomohlo. Nejen finančně, ale pro mě je to i jistý druh zábavy a seberealizace na mateřské. Neběhám nikde a nevnucuji zboží na chodníku, ale nabídku známým, rodině a především se starám o své zaregistrované prodejce. Je to práce jako každá jiná a je pravda, že jen v MLM se dají vydělat peníze, které si v běžném zaměstnání nevyděláte. Když budete ve svém zaměstnání dělat i 20 hodin denně, plat máte pořád stejný. Takže za mě jednoznačně ANO pro MLM

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, znám hodně lidí, kteří úspěšní nejsou nebo nebyli, a taky znám hodně lidí, kteří jsou trochu úspěšní, i několik, kteří jsou velmi úspěšní (mluvím o stabilních příjmech nad 200 tisíc korun měsíčně)... v tomto druhu podnikání záleží na tom, s jak seriózní firmou člověk spolupracuje, jak moc "potřebné" zboží má, a co je jeho cílem... od toho se odvíjí styl práce a následně i úspěšnost

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

také znám hodně lidí, které MLM živí a některé fakt luxusně.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj já dělala chvíli FM group. Za měsíc jsem si vidělala docela dost na to že jsem studentka a měla jsem to jako takovou oddychovku tak se mi to docela rozjelo. Dělala jsem objednávky třeba 30ti parfémů a k tomu nějaké doplňky. Takhle to šlo cca 3 měsíce. Pak to začalo upadat a teď už to nedělám.
Jak už je to napsáno z každého parfému bylo 100 z těch luxusnějších bylo víc asi 130 nebo 150 ted si nepamatuju. Ze sprcháče asi 30,- atd.... Když jsem hodně objednávala tak mi dávali i dost slevy z nakupu.

arrow
profile_image
deluxesss
od 5. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, taky znám dost lidiček kteří se mlm živí a mají takový příjem, že nemusí z celé rodiny nikdo chodit do práce. Od přítele rodiče se tahle živí již 20 let a vydělali si tak na rodinný domek , auta a mnoho dalšího. Takže jsem šla taky do toho a vůbec nelituji. Měsíčně si vydělám okolo 15 tisíc a to jsem nejprve před rokem začínala. Určitě také záleží na firmě. V dnešní době se s nimi roztrhl pytel a je těžké si nějakou vybrat, ale na druhou stranu si může každý vybrat co mu vyhovuje. Já mám své favority, kterým zůstanu věrná

Docela mě to láká jako přivýdělek. Nepočítám, že by se mi bůhví jak dařilo, alespoň v mém okolí a v době krize, kdy jsou lidi bez peněz, si nefandím. A taky bych chtěla mít ten kufřík se vzorky, chtěla bych mít přehled o vůních, inspirovanými světovými značkami.
Co myslíte? A co s tou smlouvou - jak za rok neprodám těch 5 parfémů, což je podmínka? Ta se automaticky ruší? Děkuji. Láká mě to, pořád nad tím kufříkem uvažuji ...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené