arrow
profile_image
micpulka
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě mě napadlo, jestli třeba nemá výraznější nadváhu? To by mohl být taky důvod, proč se straní společnosti, taky takové případy znám. A že pak utíká k těm hrám tak to už je jen důsledek. Ale jen polemizuji....

Jinak mě to taky připadá jako syndrom vyhoření. Známá měla jednu dobu hodně věcí k řešení, školu, práci, děti...no nezvládla to psychicky a najednou jí bylo vše jedno. Naštěstí se z toho s pomocí psychologa dostala

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na micpulka: Nadváhu nemá, právě, že je hubená. Jestli je to syndrom vyhoření, tak je to z toho jejího přítele. Ten jí vše vyčítá a dává jí najevo, jak je blbá a že si neumí nic vyřešit. On se nezmění, je takový odjakživa a povahově nesedí téměř nikomu.
Já jí k psychologovi nedostanu, to by musela jít sama. Ta mě to ještě bude vyčítat, že se starám.

arrow
profile_image
micpulka
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nojo, tak to nech být, každý svého štěstí stůjce. Až bude chtít pomoct tak bude ráda, že tě má...

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kutunka: Nadváhu nemá, právě, že je hubená. Jestli je to syndrom vyhoření, tak je to z toho jejího přítele. Ten jí vše vyčítá a dává jí najevo, jak je blbá a že si neumí nic vyřešit. On se nezmění, je takový odjakživa a povahově nesedí téměř nikomu.
Já jí k psychologovi nedostanu, to by musela jít sama. Ta mě to ještě bude vyčítat, že se starám.

no, já bych byla pro, abys sis přečetla něco o chování lidí dle určitého vzorce. Dokud se NĚCO zásadnějšího nestane, tvoje máma nemá důvod nic měnit. Bezva kniha, kterou teď čtu " Buďte šťastní i v těžkých dobách" - doporučuju každému.
Vše je o tom, jak člověk vnímá a mám rád sám sebe. Od toho vše dál plyne. Pokud tvoje máma žije s vědomím že její život už zkončil, nemá smysl, a přítel je vlastně přesně takový, jakého si ona zaslouží, NIKDO s ní nehne. Dokud ona sama nepříjde na to, že se musí začít mít ráda, vnímat se veseleji a hned bude i svět veselejší.

Ať se tu někdo snaží o diagnozu depresí, závislosti na PC a čehokoli jiného, je to úplně jedno.
Ona musí chtít sama...
pokud už teď vyčítá, že se staráš, tak to nedělej, evidentně o to nestojí.
Proč máš tak velké nutkání s ní hnout? Proto, že je to máma? Nebo si potřebuješ něco dokázat? Neber to ošklivě, jen si sama odpověz, proč....

arrow
profile_image
BíláVrána
od 19. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: fakt je to život tvé matky a tobě do toho opravdu nic i kdyby spala s klávesnicí pod hlavou. Je dávno dospělá a malé děti jí doma hlady nebrečí.Tak ať si je klidně líná když jí to baví.

Souhlas.

Cituji kutunka: Já se jí bohužel takhle aktivně nemůžu věnovat pořád. Najdu si chlapa, odstěhuju se a nechci aby byla pořád takhle zalezlá, tak se jí snažím podpořit a ukázat jí, že je zábavné i něco jiného, než jen hry na PC.

.. žij a nechej žít. Tvoje maminka se netoulá po hernách s automaty, nesnaží se dodat si mládí diblíkoidními super módními oblečky, funguje dle tebe asi podivně, ale jí to asi takto vyhovuje. respektuj to. Nech tomu volný průběh, tvoje máti prostě asi není ten typ za každou cenu akčních žen středního věku, které se až přehnaně snaží utéct věku. Ideály nám popisují v dámských časopisech. Možná je jen unavená životem a tvé připomínky její "nedokonalosti" jí moc nepřidají a ani nepomohou. Ale hlavně: JE TO JEJÍ VOLENKA.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kutunka: že ani s domácností nic nedělá.

To musí mít ten její přitel asi svatozář, když pere, žehlí, myje nádobí, vaří atd..
No a teď vážně, Tvoje mamka má snad nějakého sluhu, který tyhle běžné věci dělá?

Holka, nevím o tom jak žije, ani jak žiješ Ty, ale Tvoje hodnocení mi připadá dost přes míru.

já myslím, že by jí postavil na nohy nový přítel ale to není jen tak, já vím všechno už tu bylo řečeno, tak ti jen přeju, aby se to zlepšilo a maminka znovu dostala chuť k životu

arrow
profile_image
Deci
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych tě rozhodně ocenila za to, že se snažíš mamce ukázat i jiný způsob trávení volného času a není ti to putna. Je fakt, že pokud o to nestojí, těžko ji přinutíš. Problém vidím v tom, že např. bez toho, abys jí něco uvařila, není schopná jíst nic pořádného, postarat se o sebe, o domácnost...může jít o syndrom vyhoření, může jít i o depresi nebo jinou psychickou nemoc a koneckonců i o tu skutečnou závislost na PC. Možná bych si o tom zkusila promluvit s nějakým psychologem, popsat mu celou situaci...nezdá se mi, že by to - podle toho, jak to popisuješ - byla jenom lenost nebo nezájem.

arrow
profile_image
Lalaith
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Deci: Možná bych si o tom zkusila promluvit s nějakým psychologem

To mi přijde jako docela dobrý nápad, aspoň aby posoudil situaci. Z toho, co píšeš, mi přijde, že to není už jenom to, že je "jen" znuděná... Ale že je tu spíš nějaký problém (nevím jaký, nejsem psycholog...) Třeba by ti poradil. Anebo by ti řekl, že fakt nemá smysl s tím něco dělat. Ale to, že kdybys nebyla doma, tak se mamka pomalu ani nenají, neuklidí, nic neudělá apod. je fakt špatný...

arrow
profile_image
hela70
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

v realném životě není štastná tak to hledá na pc bohužel
co mužeš udělat ty je snažit se jí dostat k psychologovi protože závislost na pc je už ted jako každá jiná zavislost
náhodou je hezký že máš starost o mámu hodně štěstí

arrow
Neprodává v Bazaru

Některé tady nejsten normální.Proč odsuzujete zakladatelku a píšete jí at nechá maminku být? nepochopím. To když si přečtete co napsala, vás nenapadne, že to asi nebude jen proto,že má ráda svůj klid ..ani to že nerada behá po nákupech apod. Zakladatelka ji chce očividně pomoct a dělá to pro ni, tohle už je nějaký psychický problém, když ani neuklidi, neuvaří apod.
Pokud takhle bude pokračovat, tak akorát přibere, bude nemocná, ztratí přítele atd...Já bych se snažila ji asi dostat k psychologovi. Možná, že není spokojená s přítelem a v osobním životě..ale o tom musí mluvit a ne hrát hry na pc do té doby než ji třeba přítel sám opustí...pak bude neštastná ješte vic

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Každý případ je samozřejmě jiný, ale já to nevidím jenom nato, že se jí nechce...Když někdo fakt sedí celý den u PC, tak to opravdu není život a chápu, že to kutunku tíží.

Bohužel netuším, jak takovému člověku pomoci, ale když sama nechce, tak to prostě nejde.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Mia_Sofia: Přítel má takovou sestru. Vůbec se s ní nestýkáme a to bydlí 5km daleko - to se totiž prostě nedá. Žije virtuální život, od rána do večera je na počítači, hraje šipky, o své děti se nestará, příbuzní nepříbuzní - na návštěvu ji nikdo nikam nedonutí (otce neviděla 4roky), doma žije v neskutečném bordelu, byla jsem tam jednou a nikdy víc mě nikdo nedonutí. Dokonce už je rozvedená, protože manžel to už po letech nezvládl - no a světe div se, nikdy jsem ho neviděla šťastnějšího..Bohužel netuším, jak takovému člověku pomoci, ale když sama nechce, tak to prostě nejde.

moje spolužačka má takovou sestru..má ted miminko, které ji ale odebrali a naštěstí ho má v péči babička...a jí je to jedno,takže když človek nechce, tak to samozřejmě nejde..Ale alespon zkusit tomu človeku pomoct může každý

arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce si povídat JENOM o práci? Tak toho využij! Nevím, co dělá, jestli je tam šťastná, jestli ji to aspoň nese*e, ale popovídej si s ní o tom, ne? A nech ji mluvit, třeba se dozvíš víc o ní samotné, než o problémech v její práci a pak můžeš přemýšlet, jak jí konkrétně pomoci. Tohle není lehké, vím to sama, zažila a zažívám se svou mámou leccos, ale věř, že dokud má práci a nějaký vztah (tobě se zdá nefunkční, ale jí může vyhovovat) není zdaleka na dně. Tím chci říct jen to, že jí třeba stačí málo k nakopnutí, jen člověk nikdy neví, odkud by ten impuls měl přijít no. Já tě chválím, že na ní jsi drsná. To je prostě tough love. Občas to bolí, ale lepší než člověka nechat shnít ve špíně, protože mu to tak vyhovuje.

arrow
profile_image
evzza
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím jak poradit, možná psycholog, možná ji ubíjí ta práce, možná právě ten přítel... nevím. Ale chtěla bych říct, že Tě chápu, mám v okolí jeden velmi podobný případ a bylo mi té dcery taky líto, když jsem viděla, jak se mámu snaží z toho vytáhnout a dostalo se jí akorát tak poslání někam... Držím palce, aby se to spravilo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené