arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jelikož diskuze o sirotčím důchodu x VŠ je uzavřená, tak si dovoluji otevřít novou. V květnu 2009 jsem odmaturovala a byla jsem přijatá na VŠ - kombinované studium. Tenkrát jsem udělala chybu a předpokládala jsem, že při kombinovaném studiu automaticky zaniká nárok na sirotčí důchod. Nicméně, kombinovaně jsem studovala od října 2009 (ale zápis byl v srpnu 2009) do konce srpna 2010. V tomto období jsem nebyla zaměstnaná na HPP, pouze na DPČ a to ne pořád. Konkrétně od toho května do konce listopadu ne. Do konce srpna 2009 jsem měla statut studenta ze SŠ, od 1. 9. 2009 do 30. 11. 2009 jsem byla vedena na ÚP. Dále jsem pak již pracovala na DPČ. Po přečtení několika informací (ať už tady, nebo jinde na netu), mám dojem, že do toho listopadu 2009 jsem měla nárok sirotčí důchod stále pobírat. Je tomu tak? Moje otázka tedy zní - Myslíte, že je možné důchod za tyto měsíce získat nějak zpětně? Já si nedělám moc veliké naděje, ale přece jenom - zítra jdu na OSSZ znovu žádat o sirotčí důchod (od 1.9.2010 jsem opět na prezenčním studiu) a rovnou se jich chci na to zeptat. Ale po zkušenostech s našimi úřady mám dojem, že je lepší být informována ještě předtím, protože oni kolikrát nic neví, nebo nechtějí člověku pomoct.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Klarisak: Juuu, tak to jsi mi udělala ohromnou radost. Dobře, tak já to zejtra nebudu ani zmiňovat na OSSZ a přímo budu jednat s ČSSZ Děkuju Ti.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Super! Určitě pak dám vědět, jak jsem pochodila

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na marilyn: No nechci tě zklamat, ale když dcera studovala VŠ (cca před rokem) tak platilo že při kombinovaném studiu není na vyplácení sirotčího důchodu nárok. Musela dodávat 2x za rok potvrzení školy kde bylo výslovně uvedeno že se jedná o denní studium Zavolej si na ČSSZ na callcentrum, řeknou ti to přesně.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evelyn: to jsem si taky právě myslela, ale na několika webech, který se tímhle zabývají, jsem našla, že při kombinovaném studiu je nárok na sirotčí důchod v případě, že člověk nepracuje na HPP nebo DPČ. při DPP tam nárok je. Je to o tom, že se člověk jakoby podílí na odvodu sociálního a zdravotního. Tohle jsem vyčetla.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

slíbila jsem, že pak dám vědět, jak to dopadlo. takže, řekla jsem to paní na OSSZ a ta mi narovinu řekla, že neví, jestli mám nebo nemám nárok, ale ať to zkusím. řekla mi, co mám udělat - napsat žádost, ve které to odůvodním, sepsat čestné prohlášení, že jsem v té době nebyla výdělečné činná atd...argumentovala jsem tím, že jsem v té době byla nezaopatřené dítě soustavně se připravující na výkon budoucího zaměstnání. když jsem s tím šla na ČSSZ, tak jsem si moc nadějí nedávala. pán u přepážky na mě koukal jak na totálního cvoka, co si to vymejšlim a řekl, že to ani nemá cenu. ale trvala jsem na tom, aby žádost přijal. upřímně vám řeknu, že když jsem odcházela, tak jsem si myslela, že mám smůlu. NICMÉNĚ! v polovině listopadu (cca měsíc po podání žádosti) jdu do schránky a tam složenka! takže všechno dobře dopadlo. děkuji vám všem za vaše rady a názory. píšu to sem hlavně proto, kdyby se objevil někdo, kdo by třeba byl ve stejné situaci - nenechte se odbýt. oni ti úředníci kolikrát přesně neví, tak vás radši odpálkujou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené