Pořídila jsem si novou simku na kredit od Vodafonu. Nestihla jsem ani uskutečnit hovor a už jsem měla stržené peníze. Volala jsem na operátora, aby mi řekl, za co to je a údajně jsem si vyžádala informační sms (přišlo mi cosik o počasi). Tak jsem říkala, že nic takového nechci a už vůbec ne, abych za to ještě platila. Slečna mi tedy ochotně našla číslo a tvar sms, jak to zrušit (samozřejmě zpoplatněno), ale týkalo se to jen počasí. Tak jsem chtěla, aby mi řekla, jak to zrušit všechno a ona, že to je v nastavení telefonu. Tak jediné místo, které se přímo jmenuje Informační zprávy, jsem dala vypnout a myslela jsem, že bude klid. Nebyl, zas mi přišly další sms. Volala jsem tedy znovu, slečna poradila stránky platmobilem.cz, ale tam mi to stejně nenašlo to, co mi radila. Nevíte prosím, jak jinak se toho zbavit?

Cituji bucinek07: Nevíte prosím, jak jinak se toho zbavit?

a co zkusit zajít do prodejny vodafonu ať ti to nastaví?

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bucinek07: Tak pokud máš simku na kredit, tak asi je jednodušší jít přímo na prodejnu a dát jim telefon s tím, aby ti to okamžitě oni zrušili. Ale já si myslím, že to musíš mít v nastavení mobilu schované někde pod infomačními kanály, aktuality atd. Někde v nastavení to určitě bude. U paušálu to je jedodušší, všechno zablokuješ jedním klikem na netu. Jo a určitě si vyžádej u operátora, aby nepředávala tvé infomace 3. straně. To každý musí udělat sám, jinak to mají oni dovoleno a můžou předávat tvoje číslo dál a budou ti chodit pofidérní sms a nebo volat cizí lidi a cpát ti produkty.Je to OT, ale hodí se to.

Cituji everything.is.possible: a co zkusit zajít do prodejny vodafonu ať ti to nastaví?

Tak nastaveno už mám, to by nemělo smysl. Ta druhá slečna říkala, že už to není v nastavení telefonu ani ve Vodafonu, ale že tyhle sms pouze oni zprostředkovávají a nic s tím nenadělají.

Cituji smarny: Jo a určitě si vyžádej u operátora, aby nepředávala tvé infomace 3. straně.

Jojo, to už mi taky druhá slečna zrušila, že prý pro jistotu, ale že to asi nepomůže.

Cituji smarny: Ale já si myslím, že to musíš mít v nastavení mobilu schované někde pod infomačními kanály, aktuality atd. Někde v nastavení to určitě bude.

Jo, šak vypnuté už to mám, ale nepomohlo to.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bucinek07: Jo, šak vypnuté už to mám, ale nepomohlo to.

Aha, tak to je divné. A zkusila jsi mezitím telefon vypnout a vyhodit na chvilku simku? Občas telefonu trvá, než se vzpamatuje a stejně jako pc je potřeba vypnout pro aktualizaci. Ale jestli to funguje, se asi nedovíš jinak, dokud ti nepřijde zas další sms.

Cituji bucinek07: ale že tyhle sms pouze oni zprostředkovávají a nic s tím nenadělají.

To jsou strašní šupáci, prý nenadělají. Ale nedělají, protože to operátoři prodávají čísla svých klientů a dělají, že ne.
Hele, tak teď uvidíš no, kdyby ti zas přišla nějaká sms, tak bych na ně vlítla do prodejny a ať to koukaj napravit.

Cituji smarny: A zkusila jsi mezitím telefon vypnout a vyhodit na chvilku simku?

Jojo vše provedeno.
No jako nejde mi o těch pár korun, ale o princip. Proč bych měla platit za něco, co nechci a když to chci zrušit tak to ani nejde. Což mi přijde jako pěkná blbost.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bucinek07: No jako nejde mi o těch pár korun, ale o princip. Proč bych měla platit za něco, co nechci a když to chci zrušit tak to ani nejde. Což mi přijde jako pěkná blbost.

Naprosto tě chápu. Tak uvidíš no, pokud by fakt přišla ještě někdy nějaká taková sms, tak asi už zajít na prodejnu a tam to řešit, protože podle mýho, by do tohoto měl rozhodně vidět operátor. A nenastavila sis někdy na dovči nebo na nějaké webovce třeba omylem zasílání nějaká zprávy? Nějaké upozornění? Asi ne, viď? To jako jediný mě napadá, pak už nevím.

Cituji smarny: A nenastavila sis někdy na dovči nebo na nějaké webovce třeba omylem zasílání nějaká zprávy? Nějaké upozornění?

No o ničem nevím, na takový věci si dávám pozor. Ale tohle je hlavně dneska aktivovaná sim, takže jsem ani neměla možnost kdy. Ale děkuju za pomoc!

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bucinek07: Ale tohle je hlavně dneska aktivovaná sim, takže jsem ani neměla možnost kdy.

Aha, tak snad to bylo jenom takové to přednastavení od nich, aby z lidí tahali peníze, určitě v tom má vždycky operátor prsty. No nemáš za co, snad ti to už pošlape.

Tak mě ráno probudilo zapípání dvou milých sms z čísla 7751, což mě opět nas..štvalo Volala jsem na operátora s poněkud už jiným tonem a opět kecy, jak s tím nemůžou nic dělal, nadiktovala mi zkratky, co musím napsat do sms, abych si postupně zrušila zpravy, počasí apod. Připsala mi 15 Kč kreditu, abych si tyhle zprávy mohla poslat..Mám takový tušení, že tohle rozhodně není ještě konec...Ale musím říct, že jak jsem vždycky měla Vodafone aspoň trochu za férový v porovnání s ostatníma operátorama, tak u mě teda dost klesli.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené