Ahojky,
chtěla jsem vás požádat o radu, než skončím u právničky.
Vlastním dům a před 7lety jsem se poznala s mužem, vše klapalo, a já mu po roce dovolila se nastěhovat s trvalým pobytem. Je to na Praze 10, byla jsem s ním na úřadu, kde jsem se na vše vyptala a jako majitelka nemovitosti dala souhlas. S tím, že mi bylo řečeno, když to budu chtít někdy zrušit, tak stačí zas přijít a oni to na úřadě hned zruší.
Teď po 7 letech jsem vztah ukončila a příteli oznámila ať se odstěhuje - a on mi začíná dělat peklo. Když jsem se informovala na úřadě dnes, tak mi bylo sděleno, že nesplňuji třetí podmínku a to - že tam nesmí půl roku bydlet a nesmí tam mít žádné osobní věci. To mi, ale předtím nikdo neřekl a přítel, přestože se s ním chci vyrovnat (něco tam fakt udělal), tak se mi z domu nechce hnout.
Představa, že já jako majitelka mám menší práva, než cizí člověk, který nemovitost nekoupil, mě děsí. Chci jít za právničkou, ale napadlo mě se zeptat vás.
Jen mě prosím nepište, že jsem hl......., to už vím a poučím se z toho. Já potřebuji řešit zrušení trvalého pobytu

Děkuji všem

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jojoparada: Když jsem se informovala na úřadě dnes, tak mi bylo sděleno, že nesplňuji třetí podmínku a to - že tam nesmí půl roku bydlet a nesmí tam mít žádné osobní věci.

O lhůtě půl roku slyším poprvé. A nevidím důvod, proč by nebylo možné IHNED trvalé bydliště zrušit.

A přesto je to tak, minulý týden mi to řekli přímo na našem úřadě -a byla jsem v šoku...........

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

někde jsem četla, že je to opravdu tak, trvalého pobytu se dá zbavit jen těžko - hodně to řeší vztahy - pronajímatel/nájemce ( a pak je otázka - jestli se jedná jen o trvalý pobyt nebo něco víc - nevím, jestli je možně ho jen tak vystěhovat)

arrow
profile_image
matutka
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co já vím, tak dneska to nebude asi žádná sranda někomu zrušit trvalý pobyt. Je to opravdu postavený na hlavu, ale myslím, že nejlepší bude fakt dojít za právníkem a poradit se s ním. Známý nedávno řešil nájemníky s trvalým pobytem, nevím teda proč jim to dovolil, ale pokud je chtěl vystěhovat, musel jim najít náhr. bydlení, o vystěhování je musel předem upozornit i s tím, že mají nárok na odvolání, takže se samozřejmě odvolali...A byli to neplatiči a stejně s tím měl problém...

matadi

Když mu odnesu věci na ulici, tak na mně zavolá policii, ta se podívá do papírů a zjistí, že tam bydlí a jsem tam kde jsem byla..........
Samozřejmě, že s ním nemám žádnou smlouvu - byli jsem zamilovaní a myslela jsem si, že je to vztah na věky..........

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ze Zákona o evidenci obyvatel, 133/200 sb. § 12:

§ 12
Zrušení údaje o místu trvalého pobytu
(1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů, nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností, anebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c), zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části (např. bytu nebo obytné místnosti), jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana, a neužívá-li občan tento objekt.
(2) Zrušení údaje o místu trvalého pobytu se uvede v informačním systému.

Tyto podmínky splňuješ.

jojoparada
Já bych raději obětovala penízky a šla k právníkovi.Řešila jsem podobný problém a bylo mi řečeno, že zrušit trvalý pobyt mohu pouze pokud hrubě porušuje domovní řád a vztah majitel-pronajimatel (což de facto tak úplně nešlo, protože dotyčná v tom bytě vlastně nikdy nebydlela).Nakonec jsme se nějak domluvily (šlo o příbuznou), ale i tak hrozilo, že jí budu muset najít náhradní ubytování.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jojoparada

Vydrž, zavolám k nám na úřad a poptám se úřednic, já neměla sebemenší problém. Ono s trvalým pobytem byly problémy dříve, dnes už je to snažší.

Storm

Tak to jsem zvědavá, mě bylo i řečeno, že snad každý úřad má jiná pravidla..............

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ověřeno přímo u úřednic na magistrátě - neexistují žádné lhůty, jen dotyčná osoba musí již prostor nevyužívat (což prostě řekneš že nevyužívá a přinejhorším mu věci vyhodíš před barák). Možná si předem připrav Tvé Čestné úprohlášení, že prohlašuješ, že rušíš trvalý pobyt tomu a tomu, jelikož již nemá na trvalý pobyt tam a tam nárok.

Např. tady je odkaz na postup při rušení trvalého pobytu v Náměšti na Hané:
http://www.namestnahane.cz/index.php?id=282

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jojoparada

No v tom případě si nech od úřednic předložit vyhlášku, kde je ten půlrok stanoven. I když podle mne konkrétně toto by mělo být ve všech městech stejné.

Storm

To koukám, protože mě bylo řečeno, že sousedi, jako svědci musí podepsat jakýsi papír, že tam opravdu nebydlí půl roku. On samozřejmě začal teď se sousedem chodit na pivo......

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jojoparada

Hm, to se mi nezdá. Já rušila trvalý pobyt asi pěti lidem nedávno (jsem majitelem nemovistosti) a úplně bez problémů. Jen jsme měly s paní úřednicí problém dopátrat se těch lidí, protože já věděla jen o třech a ona mi vyjela další dvě osoby.

Zkusila bych tam ještě zajít a ve vší slušnosti požádat o to, ať Ti tu vyhlášku ukáží. Že opravdu potřebuješ pobyt zrušit ihned (máš strach z exekucí, bla bla) a že víš, že v jiných městech tento půlrok jako lhůta není.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Prvotně trvalé bydliště neznamená nárok k nemovitosti a to jakýkoliv. Dnes je to v podstatě pouze korespondenční adresa...

Nikdy jsem o takovém případu neslyšela a v praxi si to dost dobře nedovedu představit - především jak a kdo to bude dokazovat ? Ty můžeš tvrdit, že tam půl roku nebydlí, on bude tvrdit opak..Úřednice pak přijde a on ukáže na kalhoty a řekne ty jsou moje a tzn., že jeho TP zůstává ?¨

Doporučuji to celé hodit na papír ( formulář na úřadě mají ) a na to budou nuceni reagovat také písemně a budeš tak mít něco v ruce.
Myslím, že si tím úřednice pouze usnadňuje práci - případný problém s tvým přítelem...

Skutečně mi není jasné na základě čeho na to přišla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené