Reaguji na Misy:
Já to moc dobře vím, navíc to nebude náš první pes Jak jsem říkala, naši mají taky JRT bez papírů, tenkrát ho koupili dokonce za 10 000 (to ještě nebyli tak rozšíření-před 6 lety), s přítelem máme křížence, taky bez PP....

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jennynka001: No, před šesti lety naštěstí ještě JRT množírny téměř neexistovaly...

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji Misy: buď s PP z prověřenýho chovu, nebo z útulku.

Naprostý souhlas! S celým příspěvkem.

arrow
profile_image
Tynush_ka
od 8. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Misy:
no přesně přesně, mluvíš mi z duše... proto si radši odpustim to štěňátko, na který s PP prostě nemám a ujmu se dospělý fenečky s PP... já po tom psovi toužím už léta, ale teď když konečně bydlím sama a ještě na vesnici je prostě ideální doba na pořízení... budu mít na ní čas a budeme mít kam chodit venku a řádit
Plemeno je hrozně moderní, každej ho chce, ale pořídí si je aniž by věděli do čeho jdou... to mě strašně štve, že mě všichni taky hrozně upozorňujou jaký ty psi jsou, přitom já to vím, mám o nich přečtený všechno možný... když se podívám na ty inzeráty tak už mi leze krkem "čistokrevná štěňátka na krátkých nožičkách, po rodičích s PP"... nemluvě o tom že množej jen hlaďáky...protože jsou prostě moderní...

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Misy: buď s PP z prověřenýho chovu, nebo z útulku.

A holky, uvažovaly jste také někdy o tom, že kdyby tedy nikdo nekupoval pejsky bez PP, tak co by s těmi již narozenými štěňátky bylo? Já na to raději nemyslím....to je ten úhel pohledu, z kterého to beru já.
Totiž u nás na vesnici je takový divný pán. A ten pán má fenu a ta mu furt zdrhá a za tu dobu, co ji má, už měla min. 3x štěňata (nechtěně). Jednou jsem se o štěně zajímala, nakonec z toho bohužel sešlo, protože zrovna v tu dobu jsme si druhého pejska pořídit nemohli, ale lituji toho. Když jsem se tam šla cca po měsíci podívat, tak jsem se ptala: "Co štěňátka, už jsou u nových majitelů?" ...a jeden pán mi tam odpověděl, že jo, že už se mají dobře. Seděla tam ještě holka, co tam k nim chodí a prostě mi bez obalu řekla: "Prd u majitelů, v lese jsou zakopaný..."... ...

Btw. já vím, že je to nesprávná úvaha. Ale miluji zvířata, takže se těmto myšlenkám často nevyhnu. Vím, že útulky jsou plné psů, ale většinou jsou tito psi velmi plachý - doma už jednoho pejska máme (mimochodem adoptovaného, kdybychom se ho neujali, buhví kde by byl teď) - a myslím, že se starším psíkem by byl problém.

A také mě dnes napadla ještě jedna věc ohledně oficiálních chovatelů psů s PP. O chovu psů nic nevím, nikdy jsem nebyla na výstavě apod...ale zamyslela jsem se nad tím, že na několika stránkách tedy apelují na lidi, aby si nekupovali psy bez PP, že se tím podporuje to a to...že jim na tom velmi záleží. Ale proč tedy chovatelé nesrazí ceny psů (papírových)? Aby si lidé tedy měli možnost koupit papírového psa a nekoukali po "paskvilech", jak zde říkáte...pak by množitelé pochopitelně neměli šanci.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jennynka001: úvaha je to dobrá. Ale třeba ty štěňátka by se mohla darovat.Miluju všechny psy(a ne jen já i např.Balthazarka a pod.)ať jsou s PP nebo bez PP.Jen jde o to,že prostě u pejska s PP máš větší pravděpodobnost,že bude pejsek zdravý a s dobrou povahou.Ne 100% záruku,ale pravděpodobnost je větší.Pokud ti pejska někdo daruje,budiž,ale pokud bych si měla psa kupovat,tak si raději počkám,našětřím a koupím s PP. Já jsem například chtěla štěndo rhodéského ridgebacka bez PP,kvůli ceny a proto že mi PP přišel nesmyslný.Ale po diskusi tady na omlazení jsem názor změnila.Chci toho psa totiž na sport,a zjistit pozdě,že jeho rodiče trpěli dysplazií kyčelního nebo loketního kloubu a on to po nich zdědil a já bych měla psa s kterým bych sportovat nemohla,navíc bych vrážela šílené peníze za veta..no nepředstavitelé,i když bych ho i tak milovala.

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji jennynka001: Ale proč tedy chovatelé nesrazí ceny psů (papírových)?

To je zajímavá otázka. Když se tak zamýšlím, napadá mě několik odpovědí:
a) za zodpovědným chovem stojí xtisícové výdaje - výstavy, bonitace, rentgeny, zkoušky potřebné k uchovnění, cesta za krytím do zahraničí, platba majitelům krycího psa.... Je bláhová představa, že chovatel si vrhem přijde na kdovíjaké peníze. Většina i tak hodně prodělává.
b) ceny některých plemen s PP (např. NO) jsou už tak dost nízké, např. 5000,-. Trh je přesycen. Dávat štěně za hubičku se nevyplácí, koupí si ho kdejaký nezodpovědný blb.
c) V praxi je to utopie. Těžko se např. všichni NOčkáři domluví "hele, teď půjdem s cenou všichni o 20% níž". Na to nikdo nepřistoupí, i v chovatelství panuje konkurence. Kdo níž půjde, bude mít odbyt, ale ztratí renomé.
d) Kdo papíráka opravdu chce, ten na něj našetří. Částka, za kterou se papoši prodávají je v rozmezí nějakých 5-20 tisíc, není to auto, na které se šetří 10 let. Navíc myšlenka "chci psa" nemá být spontánní rozhodnutí dvou dnů. Já šetřila jako studentka 2 roky.
e) Když cenu sníží chovatelé papíráků, půjdou níž i množitelé. A těm se to vyplatí i tak - nemají takové výdaje jako viz bod a). Ti na psech vydělají vždycky.

arrow
profile_image
Tynush_ka
od 8. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď mě tak napadá, že když je těch štěňat bez PP tolik, tak o ně musí být taky stále obrovský zájem... tudíž, kdyby o ně lidi nestáli, nemnožili by je všichni ty množitelé dál... dnes je to tak často zmiňované téma a lidi je pořád a pořád podporují... Na pejskovi bez PP se pochopitelné ušetří poměrně dost peněz... ale když narazíš na nějakého s vrozenou vadou, či jinak nemocného tak ta cena mnohdy může v klidu přesáhnout několikanásobně i cenu papírového psa...
Pro mě je odstrašujícím případem moje kamarádka, která má jacka bez PP... teď mu je cca 5 let, nejprve se mu stalo něco s mozkem (opravdu nevím přesně co) a dopadlo to tak, že všechno co se do té doby naučil tak zapomněl (abych nelhala, myslím, že mu snad nějak otekl nebo něco takového)... následně několik let trpí problémy s pohybovým aparátem a se zády, většinu času musí trávit zavřený v kleci, aby si s tím nepohnul, protože je moc divoký... nakonec to vyvrcholilo před Vánocemi operací v Praze na klinice, za kterou jenom díky kontaktům zaplatili sníženou cenu cca 40 000 Kč.. vypadalo to že bude dobrej a poslední dobou opět musí být v ohrádce protože má zase problémy...

pak si každý musí rozmyslet, jestli má nervy a peníze na tohle... samozřejmě, můžete narazit na pejska zdravýho jako řípa... ale prostě nemáte záruku že rodiče nebyly příbuzní, nebo snad že nějací předkové nebyly nemocní... nebo ze psa vyroste úplně jiné plemeno a máte doma voříška za 5 tisíc... a to je ještě ta lepší varianta....

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tynush_ka: nejprve se mu stalo něco s mozkem (opravdu nevím přesně co) a dopadlo to tak, že všechno co se do té doby naučil tak zapomněl (abych nelhala, myslím, že mu snad nějak otekl nebo něco takového)... následně několik let trpí problémy s pohybovým aparátem a se zády, většinu času musí trávit zavřený v kleci, aby si s tím nepohnul, protože je moc divoký..

no ale to že se mu něco stalo s mozkem si zas nemyslím že nutně muselo souviset s PP.

Cituji Tynush_ka: Na pejskovi bez PP se pochopitelné ušetří poměrně dost peněz... ale když narazíš na nějakého s vrozenou vadou, či jinak nemocného tak ta cena mnohdy může v klidu přesáhnout několikanásobně i cenu papírového psa..

přesně to jsem chtěla říct,že potom léčba a ty nervy..to je pak mazec no.I když už jsem se setkala s názorem,že psi s PP jsou náchylnější k nemocem.jestli je to pravda nebo ne nevím,nebádám po tom,ale muj ridgeback bude s PP,klidně i nestandard,výstavy neplánuji,ale na sport a volný čas by se mi fakt víc hodil zdravý pes. Jacka bych chtěla každoopádně s PP,hlavně kvůli jejich divoké povaze.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jennynka001: A holky, uvažovaly jste také někdy o tom, že kdyby tedy nikdo nekupoval pejsky bez PP, tak co by s těmi již narozenými štěňátky bylo?

Kdyby si je nikdo nekupoval, tak by je nikdo nemnožil. Jednoduchá rovnice. Bohužel svět je plnej nezodpovědnejch a nevědoucích sobců, takže psi bez PP (a hlavně zdravotních vyšetřeních, kontroly rodičů apod.) budou furt. Proto je potřeba šířit osvětu.

Dřív jsem taky měla názor, že to není nic děsnýho pořídit si psa bez PP... naštěstí se mi otevřely oči.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Misy: no každopádně množírny jsou boje na dlouho.měl by přijít zákon,ti co nemají srdce a svědomí,nikdy nepochopí jak psům ubližují.vidí jen svojí chamtivost.nepochopím,jak někdo může pejsky držet v těch podmínkách..

arrow
profile_image
Tynush_ka
od 8. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sexy_woman: no ale to že se mu něco stalo s mozkem si zas nemyslím že nutně muselo souviset s PP.

tak samozřejmě, jako ono obecně se může stát všechno z toho i pejskovi s PP, ale ta pravděpodobnost určitě není tak vysoká...
Také se mi líbí, že s chovateli ze stanic se dá spolupracovat, člověk je s nimi v kontaktu, pomohou, poradí, pohlídají pejska když jedeš na dovolenou... lepší servis...

Jinak když jsem byla malá, brali jsme si šarpeje s PP, měl naprosto perfektní předky, byl ze skvělého spojení... pak jsme ale zjistili, že má vrozenou srdeční vadu a ve finále i spoustu dalších vad na ostatních orgánech a ve 4 letech mu vypověděli ledviny a během víkendu byl pryč.... pro mě jako dítě to bylo příšerné....

Když jsme kontaktovali chovatelku, byla opravdu moc zklamaná moc jí to mrzelo a nabízela nám slevu na nového pejska z dalšího vrhu... ale šarpejové jsou zase moc přešlechtěný a fakt náchylný na kdejakej ***...

arrow
profile_image
Sunnys
od 10. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Debatu PP x bez PP komentovat nebudu, mám na to dost specifický názor, který některé z vás znají a dále to komentovat nebudu, debatu jsem ani nečetla.
K nosní houbě asi tolik. Hodně ti napoví genetická výbava - podívej se, jaký pigment mají předci, sourozenci. U určitých barev bývá pigment slabší (mnohdy s ním souvisí kožní potíže), obecně u tmavších sytějších barev bývá pigment lepší. Není to ovšem pravidlem a řídit se dle toho moc nedá. Mám fenu barvy seal a dlouho se jí nosní houba nechtěla dopigmentovat, ale po používání roboranu a zelené řasy se nos krásně dobarvil. Kamarádky fena (po rodičích se skvělým pigmentem, žádné ze štěňat nemá světlý či flekatý nos) má na nosu obrovský flek, tudíž je vyřazena z chovu a ani používání přípravků na podporu pigmentace jí nepomohly.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené