arrow
profile_image
wrunenka3
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, chci se zeptat, když si hmatáte na prsou,máte tam malé ztvrdlinky nebo tak něco, jakoby sval sem tam? nějak na boku? Mám to řekla bych odjakživa. Nešahala jsem nebo nezkoumala ženská prsa to mají na starosti kluci ), když jsem se ptala přítele, řekl, že si to už nepamatuje u jiných holek. jsem spolu už pár let.. Bojím se, abych něměla nějaký nádor nebo tak něco? Vepředu a uprostřed ok, měkké, ale na bocíh a trošku pod prsy, mám sem tam takové tvrdší. . Je to normální? Může to tím být, že mám hodně malá prsa mám jedničky a když zhubnu tak i skoro nulky nosím 75/A, obvod mám 82 cm. zhruba zaleží jak přiberu... Máte to taky, nebo je to špatně? Gynekolog mi prsa nekontroluje. Naposled asi tak před 4-5 lety. ale to vím, že jsem to měla taky takové a nic mi neřekl.. a taky mne někdy třeba teď pobolávají, takový pocit, jakoby rostly nebo když máte před menstruací.. bude mi 24 let. Mamka nemá malé prsa, nikdo z rodiny tak jak já, vlastně ano sestřenka, ale její mamka má taky 3 nebo 4. Takže taky nechápu po kom jsem tak plochá..Může to být tím, myslím ta bolest, to napnutí, že by začaly růst? Ale v tolikati letech? Vím, že mamka taky byla plochá, ale pak když byla těhotná, měla mě ve 20 tak se ji samozřejmě zvětšily a už ji tak zůstaly. Má č. 3. Říká se, že po těhotenství se zvětší a těmi hormony i tak zůstanou někomu.. Teď je trošku jiná doba, miminko chci tak za dva roky nejdřív.. Může to být nějakými hormony, že mě tak pobolívají, jakoby rostly? Někdy se mi zvětší nepatrně a jsou takové větší a to nemyslím jen před menstruací, někdy jen tak z ničeho nic, ale pak se třeba zase zmenší, není to poznat, ale já to poznám jak na dotek tak i tou váhou Je to tedy normální to pobolívání jakoby napnutí, pocit jakoby rostly? ale nerostou až tak moc nevadí mi to nějak, ani neobtěžuje, ale bojím se, abych něco nezanedbala.. Ptám se i na ty ztvrdlinky, máte je? sem tam v prsu? Nebo jsou úplně měkká? myslím, když si šáhnete hlouběji, až na kost skoro, nebo jak bych to napsala, ne jen na povrch, to mám měkké..může to být tím, že mám tak malá prsa a víc to cítím? děkuji moc za rady..

Každá prsa jsou "hrbolatá". Mám to jako ty, také jsem z toho měla prvně strach, ale chodím do mamologické poradny (kvůli cystičce) a doktorka mi řekla že je to úplně normální. Proto je dobré samovyšetření prsu abys poznala svoje prsa a zjistila "kde co je" a kdyby nastala nějaká změna, tak abys to poznala. S tím napnutím nevím, ale ty hrbolky jsou prý normální. Pokud máš ale nějaké obavy, navštiv nějaké mamologické centrum, nebo požádej o vyšetření gynekologa.

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že je velmi malá pravděpodobnost, že by jsi měla nádor, obzvlášť když to máš takhle stále a je to mnohočetné. Já mám takové zatvrdlinky a pnutí tak týden před menstruací a ještě týden po, ale to je naprosto normální, stejně tak jako to, že je to na zevním okraji.Tak, jestli Tě to pne a natéká před menses tak se nemusíš nijak bát. A ani po menses nejsou prsa úplně měkká až na kost, já v nich cítím mléčnou žlázu jako tužší útvar s neostrými okraji, nevím jak to napsat lépe. Každopádně jestli máš jakoukoliv pochybnost nebude problém dostat žádanku na ultrazvuk u gynekologa, nebo praktika.

arrow
profile_image
wrunenka3
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na renicek: jeeejda děkuji, uklidnila jsi mne ) myslela jsem, že to tam nemá být.. už to mám několik roků, co já vím, připadne mi že od jakživa, ale teď jsem dostala strach, teď jsou samé rakoviny atd.. v dnešní době..a na věku už nezáleží, není to pravidlem, že když máš rakovinu, nebo nádor, musíš být starší.. Čím dál víc to postihuje mladší lidi a je to častější.. moc děkuji, myslela jsem, že nejsem normální příště, ale ž půjdu na prevent. prohlídku ke gynekologovi, tak ho poprosím, ať mi je raději zkontroluje..Jdu tam sice až za pět měsíců, zrovna před měsíc jsem tam byla, ale když říkáš, že je to normální a já vím, že to mívám odjakživa..tak snad, nic nezanedbám.. že si je nechám zkontrolovat až při prohlídce, až půjdu..

arrow
profile_image
wrunenka3
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji benjaminek: já v nich cítím mléčnou žlázu jako tužší útvar s neostrými okraji, nevím jak to napsat lépe

jj to mám taky nevím jak to nazvat.. ale asi je to co ty říkáš.. děkuji holky. uklidnily jste mne. Jste zlaté ale bohužel to pnutí nemívám jen před nebo po menstruaci, ale normálně.. mezi tím.. může to být tím, třeba, že když mám tak malá prsa, snadší se natáhnou, namoží? Myslím, třeba když jen trošku posiluji? ale opravdu ne moc, jen pár sklapovaček, nebo při sexu, když jsem zezadu? může to být třeba tím, že kdyý je mám tak malinké, tak se hned, nevím jak to napsat, snad mě pochopíte) jakoby namožou? jak svaly?

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám to taky a už několik let mě tam někdy pobolívá,a někdy i pod paží-to většinou když je moc horko..Byla jsem na mamografu a i na sonu a nic mi nenašli.Prý se to někdy ženám udělá při hormonální změně,nebo tak nějak mi to vysvětloval...Takže nějaký utvar tam mám,a prsa občas pobolívají a já si tam-jelikož mám malá prsa-taky nahmatám žlázu,ale nic to naštěstí neznamená....
Ale pro klid duše si zajdi na gindu na kontrolu,ať tě zrovna pošle na sono...Budeš klidnější,když ti řekne,že to nic není.

arrow
profile_image
wrunenka3
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na siminči: Moc děkuji siminiči jsi hodná
jj taky i mne někdy pod paží.. vidím, že máme asi zhruba stejné pocity..děkuji za sklidnění, asi to je normální. Ale hned jak půjdu na kontrolu na gyndu, určitě se zeptám, zda mi vyšetří i prsa, pač to mi připadne, že by měl dělat taky automaticky,když je preventivka a nedělá mi to

arrow
profile_image
Rhianon
od 12. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takové to bolení na prsou zvláště jakoby v horní části mám taky. Gynekoložka mi řekla že to způsobuje hormonální antikoncepce Bylo sem s tim i na ultrazvuku a vážně jsem tam nic neměla S malou velikostí to asi nemá nic společnýho, měla to i kámoška s céčkama, ale jí to zmizelo když změnila HA. Promluv si o tom se svojí gynekoložkou

arrow
profile_image
wrunenka3
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Rhianon: myslíš že by to bylo tím? ale já mám od 18 let stále stejnou anti..

arrow
profile_image
Tantomar
od 27. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pozor na doktory - někteří mají tendenci bagatelizovat změny na prsou u mladých pacientek. Různá tuhá místa se asi vyskytují u všech, přicházejí a odcházejí a není nutné si z nich hned dělat těžkou hlavu. Když ale pozorujete nějaké změny, o nichž máte pochybnosti, a doktor nejedná, upalujte na ultrazvuk. Lze se objednat jako samoplátce a stojí to kolem 300 Kč. Za ten klid to stojí. Nedávno jsem na jiném českém fóru četla o mladé ženě, kterou doktor odbyl s tím, že si vymýšlí a že v 26 letech rakovinu mít nemůže. Zůstaly po ní dvě malinké děti.

arrow
profile_image
hattynka
od 11. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám to samé co ty, malá a bolavá prsa, takovou jakoby zhrublou tkáň, proto mě moje gynekoložka poslala (raději) na ultrazvuk prsou, protože na mamograf jsem mladá. Tam mi řekli, že je to úplně normlání, a po vyšetření, že nemám naprosto žádný nález. Ale protože se samovyšetření fakt špatně provádí tak mi doporučila chodit na ultrazvuk každý rok, pro klid duše Možná bys to mohla zkusit.. Jinak na doplnění - antikoncepci neberu už tak 5 let, a taky mě to nebolí jen před menstruací, holt jsou to určité hormonální změny a někdo to tak má, asi s tím nic nenaděláme, bohužel.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji wrunenka3: jak půjdu na kontrolu na gyndu, určitě se zeptám, zda mi vyšetří i prsa, pač to mi připadne, že by měl dělat taky automaticky,když je preventivka a nedělá mi to

Tohle dnes už do kompetence gynekologa nespadá, sice ti prsa vyšetřit může, ale nepozná přesně co tam nahmatá (to bez sona nepozná ani mamolog), ideální je když ti vypíše žádanku na mamologii (tam pak nebudeš muset za vyšetření platit, bez žádanky stojí 300,- sono, 500,- mamo)
Jinak téměř každá žena si něco nahmatá, žláza i prsa celá jsou v závislosti na menses různě "hrudkovatá" a bolavá, ale pokud si budeš dělat samovyšetření pravidelně každý měsíc (týden po menses je ideální doba), tak už sama poznáš jestli to tak máš pořád nebo je tam změna... Já mám taky prsa uvnitř porůznu zhrudkovatělá odjakživa, ale asi před měsícem jsem si nahmátla vyloženě bulku a můžu říct, že je to úplně jiné než ta běžná hrudkovatost, to je už jasně hmatné na stále stejném místě, aj bolavé - hned jsem běžela na mamologii a nález tam je, ale je to prý jen ucpaná žláza, takže žádná trága, jsou nutné nějaké kontroly na sledování... Takže za mne bych doporučila nech si na gyndě vypsat žádanku na mamologii, tam ti udělají sono, vysvětlí co je normální a co už ne i to jak se správně samovyšetřovat a budeš mít klid, žes nic nezanedbala

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené