Jaké používáte zubní kartáčky a pasty? které by jste doporučily?

Já používám kartáček curaplox ten nejměkčí a pastu Paroex od Gum( na zánět dásní) tu mám teda první den tak ještě nevím co ta učinnost..

A co se týče mezizubních kartáčků, já pořád nemůžu příjit na to, jak čistit mezi stoličkama. Tam už mi to prostě nejde a to mám ten nejslabší myslím.
Poradíte mi?

Kotatkosarinka
mrkni se do vlákna Keramické korunky a jejich následky v sekci Péče o zuby. Dost podrobně jsem tam popisovala, jak má vypadat správný kartáček a je tam i dost informací o mezizubních kartáčcích, pastách a další užitečné informace.
Jinak pasta Paroex je vyloženě na akutní záněty, měla by být indikována pouze lékařem nebo hygienistkou, pouze v případech, kdy je to potřeba. Doporučuji si ji schovat do lednice pro případnou potřebu a koupit si jakoukoli, která ti chutná (opět, více v již výše zmiňovaném vlákně). Má mnoho vedlejších účinků (přečti si leták). Co se týče péče o zuby, včetně MK, doporučuji ti navštívit dentální hygienistku, která ti poradí, jak se o zuby správně starat a kartáčky ti vybere na míru a naučí je tě používat (kromě jiného).

arrow
Neprodává v Bazaru

já mám elektrický kartáček ORAL B a pastu mám ráda signal WHITE, jsem spokojená

Janya
mě tu pastu dala zubařka právě...a díky za rady, podívam se tam

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kotatkosarinka
A jak jsi u zubařky dopadla? Že to nakonec nebylo tak hrozné?

Janya
souhasím,na dentalní hygienu chodím každý půl rok a super!!!!!jsem nadšená

Kotatkosarinka
pasta by se měla používat cca týden, než odezní akutní příznaky zánětu. Delší používání nelze doporučit, protože účinná látka Chlorhexidin diglukonát způsobuje zabarvení zubů, od tmavě šeda, zelena, hněda až do černa, při dlouhodobém používání. Kromě jiného způsobuje také změny chuti a tzv. chlupatý jazyk. Určitě se mrkni na příbalový leták. To, že ti tvoje paní doktorka dala tuto pastu svědčí o tom, že máš asi problémy s dásněmi. Právě proto jsem ti doporučila, abys šla k dentální hygienistce, protože ta tě naučí se o zuby starat tak, aby jsi pak žádný zánět neměla a tudíž nepotřebovala žádné léčebné pasty, které ti ho pomůžou zlikvidovat. Investice se rozhodně vyplatí. Co konkrétně máš za problém?

Maaya
no... čekala jsem tam dvě hodiny v čekárně..a měli nejak hodně plno takže když sem já přišla na řadu tak už měli po ordinační době a akorát se mi koukla do pusy řekla že hrůza( to už říkala minule) taky že si neumím čistit zuby (opět) a to to dělám přesně tak jak mi před půl rokem ukázala,akorát těma mezizubníma mi to nejde..No takže mi nic nedělala a objednala me na 15ctyho..(den po narozeninach, super darek ) a že to už budeme něco spravovat protože to fakt chce..že tam mam dost kazů akorát mě ještě nebolej...
Pak taky říkala že vytrhnout 8čky..ale to bych chtěla asi pod celkovou narkozou v nemocnici...akorát na to asi nebudu mít finance

Kotatkosarinka před 14 lety mi trhala zubařka osmičkou, protože jsem už podruhé na ní měla kaz a tak radila vytrhnout, opíchla, vydloubla, celková práce asi deset vteřin, bolest nula, po odeznění anesteze rovněž bez bolesti, já bych tu narkozu tak nehrotila...mezizubní kartáčky mezi stoličky jdou, já mám velké mezizubní prostory, takže mám ty větší velikosti, ale pokud Ti nejde ani ten nejmenší, tak to chvilku nacvičuj, musíš si na to najít grif, úhel, pod jakým je tam budeš cpát, pokud to nepůjde, tak budeš muset použít nit, já to takhle dělám mezi sedmičkou a osmičkou, tam žádný interdentál nedostanu a poku ano, tak je krátký a jde jen do poloviny a z druhé strany se nedá strčit téměř vůbec, takže tam mi tento nedostatek dělá trochu problém..

Používám jedině kartáček Curaprox 5460 ten nejměkčí, pastu Meridol, při problémech s dásněmi ústní vodu Corsodyl, jinak Listerine.

arrow
Neprodává v Bazaru

my teď od vánoc máme s manželem kartáčky elektrické Oral B 3D profilace..... a pastu používáme microsilver od firmy LR cosmetic.. na krvácející dásně... s tou mám dobré zkušenosti.... jinak dříve jsme používali kartáčky curaprox - super soft - nejjemnější a taky dobrá zkušenost...

taky by mě zajímaly ty mezizubní kartáčky.... prý by se měl navštívit odborník, který po vyšetření sdělí, jak silné a vlastně které mezizubní kartáčky.....

arrow
Neprodává v Bazaru

jo a tak necelé dva měsíce používáme corsodyl na vypláchnutí úst po čištění zubů proti krvácení dásní...

chicoulinek
ta výměna kartáčku je krok zpět, zvláště jestli je to elektrický kartáček rotační. Pokud elektrický, tak jedině sonický. To jsem tě asi moc nepotěšila, co? Ten Corsodyl už bych radila dále nepoužívat, z výše uvedených důvodů. Pokud je péče o zuby výborná, dásně nejsou zanícené a tudíž nepotřebují žádné přípravky proti zánětům a krvácení. Když vodu přestaneš užívat, dásně ti budou krvácet znova, to znamená, že voda zánět neodstranila, pouze dočasně potlačila průvodní projevy zánětu, ale ten tam, pokud nedojde k úpravě hygienických návyků, stále je.

chicoulinek
jo jo, rozepisuje to Janya v tom tématu jak je napsáno výše... zrovna sem to celý přelouskala a myslím, že si taky někoho takového najdu..

Ale jinak mě to učení čištění zubů a používání mezizubních kartáčků učí zubařka , ukázala mi to na těch umělějch zubech a pak jsme to zkoušely u mě..ale pořád to neumím

chicoulinek

chicoulinek
kartáčky curaprox - super soft - nejjemnější
nejjemnější kartáčky firmy Curaprox jsou ultra soft 5460, super soft je už o dost tvrdší

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené