arrow
profile_image
Balci
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holčiny. Zakládám nové téma Stále přemýšlím nad plastikou prsou, ale jsem tak trošku srábek Zajímá mi - jak jste každá snášela bolesti a tak. Asi je to hodně individuální…Budu ráda za každý váš příspěvek.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám implantát pod svalem, přístup z podpaží a mohu upřímně říci, že mě to vlastně ani vůbec nebolelo. jen tlaky na hrudi asi první dva až tři týdny, také dočasné pohybové omezení, ale nic, co by se nedalo přežít. Klidně bych šla znova. Ale každá z nás to měla jinak.

arrow
profile_image
kosi
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to naozaj individuálne. Myslím, že to závisí od elasticity kože, prsného tkaniva, svalu, veľkosti implantátu, atď. Takže asi ti naše dojmy veľmi nepomôžu, ale pridám sa. Ja som mala dosť veľké bolesti, pri každom minimálnom napnutí hociktorého svalu od pása nahor. Nemohla som ani točiť hlavou, aby ma neboleli prsia. Ale nemala som po ruke silné lieky od bolesti, lebo boli sviatky, až neskôr a potom sa to dalo prežiť. Dosť dlho som ale nemohla chodiť. Ako tak som fungovala zhruba na 10. deň.
Ale neľutujem

arrow
Neprodává v Bazaru

Dirtyangel
Sama mám implantát pod svalem, přístup z podpaží a mohu upřímně říci, že mě to vlastně ani vůbec nebolelo.
vážně tě to nebolelo? Já má jít na operaci koncem srpona a mám navržený řez dvorcem. Nicméně z mého čistě laického pohledu se mi zdá nejlepší práve podpažím co se týče viditelnosti jizev. Ale moc doktorů to prý rádo nedělá právě kvůli té bolestivosti a také že je to nejproblematičtější přístup a je na to potřeba fakt profík, tak nevím...

arrow
profile_image
Balci
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také bych chtěla implantát pod sval a taky bych chtěla přístup z podpaží Tak sonduju Takže děkuju za všechny vaše příspěvky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Natally
Ale moc doktorů to prý rádo nedělá
Natally
nejproblematičtější přístup
Natally
je na to potřeba fakt profík
Asi takhle bych to shrnula, samozřejmě tím nechci říct, že ten, kdo to nedělá není profík, ale.. Bylo mi vysvětlo, že ta samotná operace je pro doktora opravdu masakr, ale pro mě osobně to taková hrůza není. Velmi zjednodušeně řečeno, implantát se tam šoupne z podpaží pod ten sval a je to. Ani jsem nemusela nosit zdravotní podprsenku, jen pás a sportovat mi bylo dovoleno po pěti týdnech. Vím, že při jiných přístupech jsou podmínky rekonvalescence jiné a také záleží na doktorovi i jednotlivých pacientkách.
Mě to skutečně vůbec nebolelo, jen jsem byla hodně unavená, slabá, v prvních týdnech jsem uzvedla maximálně lahev s vodou obma rukama a ruce nad hlavu(třeba v kychyni při vyndávání věcí ze skříněk) jsem nedala. A i kdyby, vždycky se dají sehnat prášky od bolesti, kvůli tomu bych z operace strach určitě neměla.

arrow
profile_image
Mishaaa
od 30. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky si s touto myslenkou dost casto pohravam,protoze kvuli malym prsum opravdu trpim,hlavne v lete
ale sem velky posera,omdlivam i po obycejne injekci,takze to je vec,ktera me od toho odrazuje a nejspis i znemozni operaci podstoupit,protoze mi jehly delaji zle a i nekolik tydnu potom vpich citim a mam na omdleni (musim byt v podstate pod dozorem )
mel nekdo podobny problem?

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak to je supr, asi si vážně zkusím prosadit tento přístup. Podprsní rýhou mi to přijde snad nejhorší, já vážně nevím a v té bradavce, respektive pod ní se toho bojím ještě víc. Samozřejmě se asi jizvy hojí každému jinka ale bála bych se že na té bradavce to nikdy úplně nezmizí...

kosi
ahojky,divala sem se na tve fotecky a musim rict ze mas moc pekne prsika...presne moje predstava!!muzu vedet kde sis je nechala delat??ja jdu teprve az v rijnu na konzultaci.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mishaaa
mi jehly delaji zle a i nekolik tydnu potom vpich citim a mam na omdleni
Já jsem to samé, při braní krve musím ležet, jinak sebou seknu. A z celé operace pro mě bylo nejhorší braní krvě na vyšetření, z toho jsem na ruce měla modřinu déle, než na prsách. takže tím chci říst, že opravdu o nic nejde, kapačku jsem ani necítila.

arrow
profile_image
Balci
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky a co ty dreny? Toho se docela bojim

arrow
Neprodává v Bazaru

hmm, tak těch se bojím taky. Asi před půl rokem jsem byla na pár dnů v nemocnici kvůli slepáku a vedle mě byla ubytovaná paní co si nechala zmenšit prsa a měla zavedené dreny, vsude to sebou musela tahat a dost si na to ztěžovala, myslím samozřejmě na bolesti. Tak je jasné že to nic příjemného není, každopádně pokud to odvádí z rány přebytečný nežádoucí "sekret" tak to určitě nebude na škodu. Proběhla tu krátká diskuze o tom, že tuším Dr. Kurial z ČB dreny moc často prý nedává i když to se mi moc nezdá - je to přec individuální u každé pacientky, zda jsou dreny potřeba či ne...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Balci
co ty dreny?
Zrovna jsem si vzpoměla, že toto vás bude zajímat. Drény máte asi dva dny po operaci, někdy déle, někdy vůbec. Já vytažení ani nepostřehla, ale hlavně se mi po tom hodně ulevilo. Ale pro někoho je to honě nepříjemné, přitom je to hned, nic drastického.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Natally

Přesně tak, drény se dávají proto, aby odvedly nydbytečnou tělní tekutinu z kapsy implantátu. U někoho nejsou potřeba, někomu toho vyteče hodně a musí je mít dýl. Většinou je máte jen při pobytu v nemocnici, jen někteří doktoři vás s nimi pošlou domů. Já je měla dva dny, vytáhl mi je a za další dva dny se mi udělaly modřiny. ty ale rychle zmizely, jak se to vstřebalo. A jak píšeš, že si na to paní po zmenšení stěžovala, myslíš si, že budeš moci hned po operaci běhat po nemocnici? Nebo kde by ti měly ty bandasky zavazet? Já sama byla až druhý den po operaci se s pomocí posadit a postavit-to vše akce asi na 15minut a dalších 20minut dojít na wc a zpět. To byl asi tak celý můj pohyb po klinice a jinak jsem skoro pořád ležela.

arrow
Neprodává v Bazaru

A jak píšeš, že si na to paní po zmenšení stěžovala, myslíš si, že budeš moci hned po operaci běhat po nemocnici? Nebo kde by ti měly ty bandasky zavazet?
dost dobře nerozumím co se mi tím snažíš sdělit. Je přeci naprosto pochopitelné že po operaci je každý pohyb omezen a bolestivost je u každého jiná. Nic takového ani v nejmenčím nepopírám, jen říkám, že jsem byla svědkem těch drenů, vím jak se zavádí a vypadají aniž bych je sama měla a vím že si na ně paní stěžovala což je normální, nic víc. Troufám si říct že existují i poněkud přecitlivělíl lidé, kteří vnímají každou byť jen nepatrnou bolest jako totální katastrofu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené