arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Ahoj,
ráda bych založila téma, kde bychom mohli debatovat o tomto problému, o svých zkušennostech s různými metodami léčby hyperfunkce štítné žlázy, o jednotlivých lékařích a podobně.

Mě osobně zvýšenou funkci štítné žlázy objevili nedávno, protože jsem si u lékaře stěžovala na noční pocení. Zatím ještě nepodstupuji žádnou léčbu, ale podle toho, co jsem si našla na internetu, není léčba snadná, často ani nepomáhá a mnoho pacientek se domnívá, že na tuto problematiku nejsou v ČR ani dostatečně erudovaní lékaři.

Zároveň jsem vyčetla, že se při léčbě hyperfunce štítné žlázy dobře osvědčuje čínská medicína. Jaké jsou vaše zkušennosti?

Cituji marrie: Zároveň jsem vyčetla, že se při léčbě hyperfunce štítné žlázy dobře osvědčuje čínská medicína

tohle čtu hodně ráda. Před měsícem přišli dceři taky na špatnou funkci štítné žlázy. Dostala léky kterými se hormony srovnávají, ale to se mi vůbec nelíbí. Je přeci potřeba přijít na příčinu špatné funkce štítné žlázy a ne jenom doplňovat hormony. Jedna dobrtá kamarádka mi dala kontakt na lékaře který dělá čínskou medicínu. Jsme objednané až na 4.6.09. Není to nic levného, vstupní prohlídka (nebo pohovor, nevím jak to bude probíhat) stojí 1000,- plus potom ještě nějaké ty preparáty. Jsem zvědavá jestli to půmůže.

jinak už je založeno podobné téma

arrow
Neprodává v Bazaru

tak do této debaty se ráda zapojím, já jsem byla do nedávna v invalidnním důchodu se štítnou žlázou,, 10 let,doporučuji nepodceňovat,, neléčení způsobuje rozhození celého metabolizmu a další následné potíže

Cituji ppojistka: neléčení způsobuje rozhození celého metabolizmu a další následné potíže

jenomže u nás se to neléčí, to že předepíší hormony, to není u mě žádná léčba

arrow
Neprodává v Bazaru

u nás se to většinou vyšmikne,, a toho já jsem odpůrce,, každý řez do těla ochromí tok energie,, takže já jsem se také nenechala operovat,,,

arrow
profile_image
magdalena
od 3. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji marrie: Mě osobně zvýšenou funkci štítné žlázy objevili nedávno, protože jsem si u lékaře stěžovala na noční pocení.

ahoj,
mě diagnostikovali zvýšenou funkci štítné žlázy cca před 10 lety. Měla jsem tehdy takové příznaky, že mi padaly dost vlasy, trochu jsem zhubla a byla jsem dost unavená.
Brala jsem na to tenkrát asi třičtvrtě roku nějaký léky, a pak jsem chodila pravidelně na kontroly.
Te'd jsem tam asi 5 let nebyla a až teď jsem se objednala na duben, tak doufám, že to bude v pořádku. Zatím na sobě ty příznaky, které jsem měla tenkrát nepozoruju, ale v noci se taky někdy potím. No snad to bude ok, to by mi ještě k těm problémům s prsama chybělo.... BTW: jdeš tedy toho 9.4. ?

Atanera
Podobné téma tu není, to původní je o snížené funkci štítné žlázy, toto je o hyperfunkci, zvýšené činnosti.

První krok je přestat používat hormonální antikoncepci, která má toto onemocnění na svědomí.
Problém je v tom, že by se musela přestat používat celoplošně. To znamená, všechny ženy najednou. Důvod?
Hormonální antikoncepce se nerozkládá ve vodě a proto z odpadních vod jde znovu do oběhu. Je to neřešitelná situace. Tímto onemocněním trpí děti, dnes už i ty malé, muži a samozdřejmě ženy. V mém okolí má onemocnění štítné žlázy, ať už zvýšenou funkci, nebo sníženou, téměř každý koho znám. Já sama trpím určitými příznaky, ale zatím jsem u lékaře nebyla. Vím že léčení nepomáhá.

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Ahoj holky, jsem ráda, že jste se přidaly do diskuse

Atanera

ahojky
K jakému lékaři jsi dceru objednala? Já jsem z Brna, tady předpokládám žádný dobrý nebude, jestli tu vůbec nějaký bude. Takže přemýšlím, že zajedu k někomu do Prahy.

Prosím, diskutujte zde hlavně o hyperfunkci, je to jiný typ onemocnění, má jiné příznaky a vyžaduje zcela odlišnou léčbu než hypofunkce. Děkuji.

Cituji marrie: K jakému lékaři jsi dceru objednala?

je to pan doktor Strnad, ale je z HK. Hlavně se mi líbí, že to je cévní lékař a že se neživí jenom čínskou medicínou. Až budeme mít po vstupní prohlídce, tak napíšu co jak, zatím nevím o nikom kdo bý u něho byl

arrow
profile_image
džína
od 28. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Atanera
Prosím Tě, Tvoje holčina má sníženou nebo zvýšenou funkci?

Cituji džína: Prosím Tě, Tvoje holčina má sníženou nebo zvýšenou funkci?

má zvýšenou

arrow
profile_image
Hlubočanda
od 7. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím.!! Já mám zvýšenou funkci už 6 let.Užívala jsem denně 6 tabletek Carbimazolu. Ten se přestal vyrábět a proto jsem dostala Propycil .Je mi po něm moc špatně.! Dnes mi lékařka navrhla operaci,ale já nemám ( kromě zvracení po lécích ) žádné potíže. Když si pomyslím,že bych po operaci stejně musela užívat hormony,vůbec se mi tam nechce.!!

arrow
Neprodává v Bazaru

ahojky, tím že jsem nabrala tak mám asi zvýšenou funkci je to pravda? mám zvýšené hodnoty z krve, ale na ultrazvuku je v pohodě, čeká mě vyšetření v ústavu nukleární medicíny

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené