arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na KalaAzar:
Osobně si také myslím, že není potřeba tělo nutit do motanic na způsob provazu nebo rozštěpu. Vyznávám pravidlo, že chci od těla, aby fungovalo v běžném provozu a v běžném provozu třeba rozštěp člověk fakt nedělá. Ale zase na druhou stranu myslím, že určitá flexibilita potřeba je a třeba při předklonu se prsty dotknout země není zase takový extrém a je to celkem potřebná dovednost, kterou využiji i v běžném životě a ne jenom na hodině třeba bikram jógy. Mmch, osobně mám horkou jógu celkem v oblibě, nejsem sice nadšenec, který by ji 7 dní v týdnu praktikoval, v poslední době preferuji přirozenější druhy pohybu, ale nemám pocit, že by se mému tělu nějak zvlášť nelíbila nebo mi škodila, i vizuálně jsem si stěžovat nemohla. Stejně jako ty pozice nejsou zase až tak náročné, i když jsem zhruba do 18-i let vůbec necvičila a v mých cvičebních začátcích jsem při předklonu rukama dosáhla s bídou pod kolena. Z mého pohledu spíš taková power jója je masakr na klouby, pokud se budeme bavit o józe víc do hloubky.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Charmeuse: Souhlasím, nic není třeba přehánět a je spíš dobré poslouchat své tělo co mu dělá dobře, každý si může najít co mu vyhovuje, nejvíc je podle mě pro tělo přínosný co nejvíc přirozený pohyb jako např. chůze (ale ne s holemi a podobné nesmysly) ale téma bylo o flexibilitě a proto jsem psala a zkušenosti s jógou a taky mohu potvrdit, že se u pozic v hot józe nedělají žádné extrémní pozice, všechny vycházejí z hatha jógy, mě třeba power nebo dance jóga jako taková nevyhovuje vůbec, chybí mi tam ta výdrž v pozicích, která má na mě pozitivní vliv, čím samozřejmě nechci říct, že právě naopak někomu vyhovovat může, jak jsem psala, každý by si měl najít pro své tělo to své...

arrow
Neprodává v Bazaru

Za mě také klasická joga Krásně se procvičíš, protáhneš, a ještě se zrelaxuješ...

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kikulina: Zajímavé. Já přitom měla za to, že pokud se chci protahovat, nejlepší, nejméně bolestivé a nejefektivnější je to po horké koupeli.Občas to tak praktikuju a zatím - bez negativních následků.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co úplně obyčejný strečink?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené