arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem dvanáct let rozvedená, dceři je sedmnáct a výživné 1500 Kč mi přijde na dospívající dítě hodně málo. Bývalý manžel se hodně brání, aby mi platil víc. Jeho rodiče dávají dceři 1000 Kč měsíčně na jízdné. Když jsem mu řekla, ať mi dává víc, tak jeho odpověď byla, že 2500 mi musí stačit. Přitom 1000 dávají dceři jeho rodiče. Dokonce mi řekl, že to od nich vezme a dá mi to jako on, abych neměla řeči, že to není od něj. Jsem z toho docela zoufalá a nevím, jak na něj. On podniká, takže do daňového přiznání si může napsat v podstatě co chce. Mimochodem podílí se na výživě svých "nových" dětí (děti jeho přítelkyně). Chtěla jsem se zeptat, jestli myslíte, že mám u soudu nějakou šanci na zvýšení, nebo to bude zbytečné úsilí. Děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Olivko, s tím daňovým přiznáním to tak jednoduché není. Pokud vykazuje alespoň něco, tak je to špatné. Ale pokud vykazuje vyloženě mínus, můžeš podat žádost o zvýšení výživného a chtít, aby se v jeho příjmech soud pošťoural. Pokud opravdu vykazuje málo, soud může rozhodnout, že se výživné vypočítá z nějakého obr-násobku životního minima. Pohrozila bych mu, že se začneš šťourat v jeho příjmech, pokud nepřidá.

2500 na sedmnáctiletou holku je opravdu málo. Navíc pokud děti přítelkyně nejsou jeho, vyživovací povinnost k nim žádnou nemá, takže o podílení se nemůže být ani řeč. Píšeš "přítelkyně", takže nejsou ani manželé, tudíž s vyživovací povinností na přítelkyni je to taky takové na hraně (kdyby byli manželé, měl by povinnost život manželku, se statusem "přítelkyně" to není tak jednoznačné). Jeho jediná vyživovací povinnost je tedy dcera. Taky záleží, kolik vyděláváš ty. Předpokládám, že těch 1500 platí od doby rozvodu, takže výživné nebylo zvýšeno 12 let. I to hraje pro tebe a máš šanci uspět (dcera šla od té doby na základu, na střední, její potřeby opravdu násobně vzrostly).

A myslíš si, že reálně má ten příjem dost vysoký?
Mimochodem, s dcerou se stýká?

Cituji laala: 2500 na sedmnáctiletou holku je opravdu málo.

By mě zajímalo, co byste řekly na 450 Kč

arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

na 100% by mohl dávat víc. Přesnou částku jeho měsíčního příjmu ale samozřejmě nevím. co ale vím, že si nechal postavit byt, koupil si auto atd. Pokud vím, dcera by měla mít minimálně stejnou životní úroveň jako má on. A o tom nemůže být ani řeč. Bydlíme u rodičů, protože platit hypotéku nebo podnájem je pro mě naprosto nemožné. S dcerou se stýká minimálně. Ona k němu ani nijak zvlášť nechce, ale to nejspíš proto, že od malinka vždycky když si ji vzal, tak ji strčil jeho rodičům a jel se na ni maximálně podívat. Jinak dává jí věci jen na vánoce a na narozeniny. Snad jeden příklad za všechny : loni k vánocům jí dal snowboard a letos k němu boty. Na hory nejezdí, protože na to opravdu nemám. Myslím, že to bylo jen gesto, aby mi zavřel pusu. Když se ozvu, tak mi řekne, ať si najdu brigádu a budu mít víc peněz.

arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: By mě zajímalo, co byste řekly na 450 Kč

nechci být sprostá, ale chlapi to nemají v hlavě v pořádku. Jak to, že nemají tu povinnost dítě živit? Kdybych běděla, že je na pracáku a nemá pomalu kde bydlet, tak neřeknu půl slova, ale on si opravdu nežije špatně.

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Olivka: nechci být sprostá, ale chlapi to nemají v hlavě v pořádku. Jak to, že nemají tu povinnost dítě živit? Kdybych běděla, že je na pracáku a nemá pomalu kde bydlet, tak neřeknu půl slova, ale on si opravdu nežije špatně.

Přesně tak, není to o penězích, ale o charakteru. Můj táta není podnikatel a nevydělává desetitisíce, ale vím, že kdyby se s mámou bývali rozešli, udělal by pro mě první poslední a dával by víc, než by musel.
Být tebou, zkusím s ním ještě promluvit (a nadhodit ten soud) a kdyby se to ani tak nevyřešilo, vážne bych to zkusila přes soud. 1500 je v dnešní době málo, dcera chodí do školy, chce se určitě taky bavit, cestovat, koupit si občas něco hezkého na sebe...
Hodně štěstí!

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Olivka
Výživné Ti zvýší vždycky,třeba o dvě stovky.Jde o to,kdy naposledy jsi si žádala.Můžeš každé dva roky.Raději si řekni víc,on nebude souhlasit a u soudu vás budou tlačit k dohodě.Zjisti si jeho majetkové poměry,daňové přiznání dodá on.Vypiš všechny náklady na studium a potřeby dítěte, jen to cestovné ti neuznají,když na něj přispívají jeho rodiče.K tomu soud nejspíš přihlédne v jeho prospěch.Je to příjem dítěte a měla bys ho přiznávat i v žádosti o dávky.Pokud to neděláš,může to bývalý otočit proti Tobě.Máš vlastně poslední rok na zažádání,pak by musela dcera.

arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

určitě něco zkusím. Nenechám to jen tak. já jsem vlastně celých 12 let o zvýšení nežádala. Do jejích patnácti let mi platil jen 1000, které má určené soudem. Před třemi lety jsem zažádala o víc a pak sjem to stáhla, protože mi slíbil 1500 + jízdné. Které stejně on nedáva. Ale to mu nikdo nedokáže. Uvidím, ve středu jdu na sociálku a poptám se na to.

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Olivko, tak já mám také stejný problém. Výživné na sedmnáctiletého syna mám 1500.-
Známá pracuje na soudě na výživném, tak jsem se informovala, jestli mám nějakou šanci na zvýšení. Bylo mi řečeno , že určitě, že by to mělo být tak 2500.- , ale samozřejmě se přihlíží na výši platu otce.
Ale.......problém je v tom , že i kdyby to soud zvýšil, tak ho v dnešní době nedonutí to platit.
Takže já jsem ráda , že dává aspoň těch 1500, protože by se taky mohl zaseknout a dělat naschvály. No a kdyby jeho rodiče strkali těch 1000.- tak jsem vůbec ticho.
Ono by to mohlo dopadnout tak, že opravdu by si skončila na těch 2500.-, kdyby rodiče řekli. že už nic nedají.
Nevím jaké máte vztahy, ale jedno je jistý, opravdu záleží na domluvě. Ty chlapi si fakt asi nechtějí uvědomit, co kolik stojí.....
Jěště s ním zkus promluvit, nebo mu strč nějaký ten účet. Já mu předložila 5000.- za brýle, to se divil, ale přispěl.

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a v rozsudku mám 4500.- , ale jako podnikatel to má posychrovaný.

arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tlapka6: Já mu předložila 5000.- za brýle, to se divil, ale přispěl.

5000,- dal za boty na snowboard...naprosto zbytečně. A když mu volá, aby jí koupil rifle, tak ani nebere pro jistotu telefon. O koupi učebnic ani nemluvím. Už nemám chuť mu o nic říkat a na ničem se domlouvat, protože je hodně arogantní. A upřímně...chci ho k tomu soudu vytáhnout, aby mu konečně sklaplo a došlo, co je zač.

Olivka
Tak zdravím do klubu samoživitelek. Já už teda nejsem, už jsem se znovu vdala, ale řeším to stejné. Mám 12ti letého syna. Dostávám 2tisíce měsíčně. Teď jsem si soudně zažádala o zvýšení na 3500kč.Čekám co bude dál. Soud se zatím neozval. Bývalý manžel taky podniká. Syna vidí 2krát za rok. Mám s druhým manželem 3letého syna a odmítám omezovat sebe a ostatní na úkor toho, že tatínek se numí o svoje dítě postarat. Mimochodem jsem rozvedená už 11let a vše jsem vždy táhla sama. Můžu ti nějak poslat předlohu Návrhu na zvýšení. Mám to od právníka. Jen si tam dopíšeš své podklady. A to ,že vykazuje malé příjmy dnes u soudu nic neznaméná. Pokud sis dlouho nežádala zvýšení, máš velkou šanci uspět. Pěkně tu částku nadsaď, oni to třeba sníží, ale to co dostáváš je fakt směšné. Schovávej si veškeré účty, co za dítě platíš. Neznám podrobnosti- Kolik máš příjem, co dělá on a kolik let podníka, tak víc nemůžu poradit. Moje sousedka vysoudila na 10ti letého kluka 4tisíce měsíčně. A chlap se ohrazoval, že podniká a má malé příjmy a soudkyně mu řekla, že když podníká už 12let v oboru, tak se asi špatně nemá a přklepla jí to. Oni na těch soudech taky nejsou blbí. No záleží koho chytneš. Za zkoušku nic nedáš. Nic nehradíš, tak šup do toho. Jo a dej mu to i zpětně, ať je mu z toho špatně. Ježiš někteří chlapi jsou fakt sv...

arrow
profile_image
Olivka
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

[quote=chrastítko]
jééé, to budeš moc hodná. do schránky jsem ti napsala email, tak mi prosím pošli tu předlohu. Děkuji moc

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak do toho jdi, když je to takovej ignorant arogantní, to bych se s ním asi už taky neměla chuť bavit.
Já těch 1500.- ani nevidím, dávám je synovi na účet, aby pak bylo na vejšku. No a taky mě pořád něco nahlodává to zkusit, protože ty věčný výmluvy , že víc nemůže dávat jsou dost opruz.
A bývalá tchýně má pocit , že dává moc.

tlapka6
Olivka
Holky, já bych se toho nebála. Pokud chlapi pracujou, existujou metody, jak to z nich dostat. Exekuce na plat, na majetek atd... Pokud mají novou rodinu, tak si to rychle rozmyslí,jestli zaplatí, nebo budou mít problémy. Já už odmítla ze sebe dělat blbce. Až dojde na soud, dám vám vědět, jak jsem dopadla.Oni mají totiž pocit, že se jim nemůže nic stát.Tak hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené