Lékařka mi oznámila, že mám v krvi zvýšený prolaktin, konkrétně 2x více, než bych měla mít. Pošle mne na endokrinologii a gynekologii, zkoušela jsem si o tom dohledávat něco na internetu, ale nejsem z toho moudrá.
Žádné problémy nemám, nebo si je neuvědomuju, vyšetření krve se mi dělalo kvůli padání vlasů - a na to prý prolaktin nepůsobí (někdo ale zase říká, že jo...).

Máte s tím někdo zkušenosti? Jaké jsou úskalí, léčba, co mne vůbec čeká?

Děkuju...

arrow
profile_image
Moku
od 18. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj, nemusíš mít žádné problémy, a můžeš mít adenom na hypofýze, mám to taky, je to něco jako cystčka, nebo spíš nádorek, ten dělá na hypofýze problémy a ta produkuje více prolaktinu, musí se to léčit. Jestli je to tvůj případ, tak te čeká rentgen, vyšetření očí, srdce, plic a prášky...ale není to nic strašného. možná máš nějaký jiný problém...

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vysoká hladina tohoto hormonu vede k hyperprolaktinémii, která narušuje ovulaci a může vést k neplodnosti nebo k snížené plodnosti.

Moku
No páni, to je teda něco...
A ty léky zabírají, nemají nějaké vedlejší účinky? Jaká je prognóa, není to život ohrožující onemocnění?

Antonie
To nemám, právěže...

Někde jsem četla, že to může být i stresem. Otázka je, jestli 2x takové....

arrow
profile_image
marcelau
od 24. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Siamese
Ničeho se neobávej, patrně ti tvůj gynekolog provede opět odběry krve a určení hladin hormonů. Dále tě čeká magnetická rezonance k vyloučení adenomu hypofýzy. Časté ale bývají hyperprolaktinemie i bez nálezu na hypofýze. Po vyloučení tumoru by tě čekala medikamentózní léčba. Zvýšený prolaktin je poměrně častou poruchou.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem na tom podobně. Přišlo se na to když jsem na praxi omdlela a pak jsem zjistila že mi teče z prsou nějaká tekutina. Následovalo vyšetření na gynokologii, neurologii, endokrinologii a na očním... Vše bylo tak nějak v normálu, prolaktin jsem měla jen na horní hranici takže mě poslali na EEG a pak na magnetickou rezonanci a teprve tam zjistili, že mám na hypofýze 2 adenomy. Doktorka mi napsala léky - medocriptine - to byla hrůza, po první dávce se mi ucpal nos, nemohla jsem vůbec dýchat a bylo mi špatně. Řekla jsem si, že to ale musím vydržet a další den jsem si vzala druhou dávku. To jsem ale neměla dělat, protože jsem opět omdlela a pak jsem vyzvracela uplně všechno co mi v žaludku leželo No nakonec mi léky museli vyměnit, teď beru dostinex a žádné vedlejší účinky nepozoruju. I dávkování je lepší, nemusím ho brát denně, ale jen 1x týdně. Léčba bude asi delší, beru ho už asi 3 roky, ale hlavní je, že mi pomohl. Byla jsem zase na kontrolní rezonanci a už mám jen jeden adenom a zmenšil se! Jinak děti mít zatím nemůžu - prolaktin je totiž jako taková antikoncepce, jsem ještě mladá (20let) takže to moc neřeším, ale věřím že časem se to všecko dá dopořádku... Takže držím Ti palce a nevěš hlavu, jsou daleko horší nemoci.

Holky, děkuju,,,
snažím se s tím nějak vyrovnat a myslet pozitivně. Kdovíco mi zjistili a zjistí, nic se nejí tak horké jak se to uvaří...

Může hladina prolaktinu být 2x tak vysoká jenom díky stresu? Den před odběry a při odběrech jsem byla hooodně vystresovaná. Odběry nesnáším, dělají mi zle, navíc jsem tam měla už jednu velice špatnou zkušenost se sestrami...

Tak jsem dnes mluvila s lékařkou, řekla mi, že moje odběry konzultovala na endu a tam jí řekl, že bych musela mít hodnoty mnohem více zvýšené, aby to chtěli nějak řešit. Takže další vyšetření prý odpadají.
Na jednu stranu jsem ráda, ulevilo se mi ale na druhou.... nevím....

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste některá z vás při vysokých hladinách prolaktinu pociťovala výraznou svalovou slabost a únavu?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené