arrow
profile_image
Petrusze
od 11. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslíte, že když už jsem prodělala trombózu (zánět hlubokých žil - krevní sraženina) kvůli antikoncepce, kterou už 2,5 roku neberu, tak že mám větší riziko?? Ale říkám si proč?? Vždyť operace trvá 2 - 3 hodinky. Já tomu totiž vůbec nerozumím.

arrow
profile_image
Miluše
od 6. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Petrusze: operace trvá 2 - 3 hodinky. Já tomu totiž vůbec nerozumím.

Tam jde o to, že operace je sice krátká, ale potom hned chodit nebudeš. Tlakové punčochy by měly být automatické při Každé operaci.Stejně tak určitě při každé operaci ředí krev. Je to všechno prevence trombozy.

arrow
profile_image
Petrusze
od 11. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Joo takhle. Jednu už mám za sebou a nerada bych někdy měla další. Je to dost bolestivé a taky nebezpečné

Ahoj!sice je tahle diskuze stará a koukám že už sem hodně dlouho nepřizpíval ale ráda bych vysvětlila co jsem pochopila o trombóze a operaci..jde o to že při operaci se tělo brání aby nevykrvácelo a tak se krev více sráží a tím je vyšší riziko že se vytvoří tromb který se pak může utrhnout a vzniknout nejen tromboza ale i embolie apod. může se to možná stát i jedinci kteří netrpí zvýšenou srážlivostí krve ale u člověka co má trombofílii je to riziko několikrát větší..záleží na počtu mutací co máš..A pokud člověk už jednou trombozu prodělal tak to riziko je zase o něco vyšší že jí můžeš prodělat znova.Také se může stát že operace proběhne v pořádku ale pak dostaneš trombózu po operaci protože se pak nehýbeš a tím může vzniknout..takže rizika jsou nejen při operaci ale i po ní.Ale hold člověk bud do té operace jde i s riziky nebo raději ne..taky to závisí na doktorech jestli ti to povolí nebo ne.Oni vědí nejlíp jak velké to riziko to je.Ikdyž se názory můžou lišit.
a taky ještě k tomu když se krev ředí to zase se může stát že to přeředí a člověk může moc krvácet ale nebylo mi vysvětleno jestli když se ta krev ředí tak tam je "jen" riziko toho vykrvácení nebo i přes to se nějaký tromb může utvořit třeba po operaci když se ředění zmírní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené