Ahoj všem,
právě nedávno jsem zjistila, že při mém zpátečním letu budu mít 20ti-hodinovou pauzu v Dubaji, což mě ale vůbec netěší, nevim, nějakým záhandým způsobem jsem to přehlédla při bookování letenky a teď přemýšlím co s tím?

Máte někdo zkušenost, že se dá 20 hodin přečkat v tanzitním prostoru? Jak to tam vypadá?

Nebo: mám si pořídit za víc, jak 1000kč trazitní vízum a jít přespat někam do hotelu? (Přiletím v 13hod a odletím druhý den ráno v 10)
+ ještě asi 2000 za ubytování v hotelu a nějaké drobné za taxi
+ spadám do "Rizikové skupiny" je mi 25, jsem svobodná a budu tam sama...

Nebo: Mám zkusit změnit rezervaci na jiný zpáteční let? / poplatek bude kolem 2.500tis.. tušim /emiráty/
+ Nevíte někdo, jestli budou chtít ještě třeba rozdíl ceny letenky? Nebo to je zahrnuto v těch 2.500 tis?

Za každou radu budu vděčná!

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych šla do tranzitního víza...přeci jen mrkneš na Dubaj a 20hodin je dost na to,aby ses tam podívala, pořídila pár fotek a pak se zase vrátila zpět na letiště. 20hod v tranzitu je přeci jen hodně a 1000czk / 190AED / zase není tolik,aby se člověk trápil v tranzitu a užil si tu dobu jinak.

arrow
profile_image
Zuzanazal mojeid
od 27. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

99

Přímo na terminálu (nemusela bys mít vizum, je jakoby v transitu) je airport hotel, kdyby se ti nechtelo pryc z letiste.

Reaguji na Jannnie:
abych se přiznala... na tohle jsem docela posera... Ráda se tam jednou mrknu, ale asi až s přítelem... Kamarádka tam byla a opravdu procházela kontrolou, kde se jí vyptávali, proč tam letí sama, proč je svobodná a jestli jim tam náhodou nejede balit bohaté šejky, to je pro mě celkem dost potupa .
Reaguji na Zuzanazal:
Jé, tak to by byl celkem trn z paty.. nevíš přesně jak se jmenuje? A na kterém terminálu je? Můžeš mi to prosím nějak přiblížit?

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Petrolejkaa: Máte někdo zkušenost, že se dá 20 hodin přečkat v tanzitním prostoru? Jak to tam vypadá?

Popravdě řečeno si to nedovedu představit, my tam čekali na přestup asi 5,5 hodiny a bylo k nepřečkání. Hlavně taky proto, že u tu chvíli za sebou asi budeš mít již nějaký dlouhý let a ta únava bude znát. Je tam sice spousta obchodů, ale ty jsme měli prošlé za chvilku. Možná ten hotel není špatný nápad, ale konkrétně neporadím.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Petrolejkaa: nevíš přesně jak se jmenuje? A na kterém terminálu je?

http://dubai-int-terminal.hotel-rn.com/?lbl=ggl - není to náhodou tenhle?

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Petrolejkaa: Nebo: Mám zkusit změnit rezervaci na jiný zpáteční let? / poplatek bude kolem 2.500tis.. tušim /emiráty/

a co se zkusit pozeptat?
Já se právě také při rezervaci spletla v datu, druhý přestup jsme měli v Pekingu a tam jsem zabookovala letenky na - o 24 h dřívější let a zjistila jsem to až pár dnů před odletem, a přebookovali mi to bez jakéhokoliv poplatku.

Díky za rady a tipy...
Ještě to proberu s přítelem, třeba si nakonec si ještě pobyt na NZ prodloužím.
Ale už z toho celého mám pupínky teď, to vám tedy řeknu... asi jsem postupně pěkně vyměkla...

arrow
profile_image
Nela.martina.
od 18. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,

mám dost zkušeností s cestování a popravdě sama jsem byla takhle v Číně (letěla jsem z Aussie) na přestup jsem čekala cca 12 hodin, za sebe ti povím, že by sis měla uvědomit následující:
- Zaplatíš vízum + přenocování + taxík + další drobné výdaje = bude tě to stát docela dost - i když teď to tak nevypadá, osobně bych počítala min. 8 tis.

Věř mi sama jsem v Číně přestupovala jednou jsem čekala 30 hodin, takže jsem si vzala hotel, po druhé 12 hodin a můžu ti za sebe říct, že ty peripetie mi za to nestály a takhle bych už vždy zůstala na letišti ideálně v letištním hotelu - vůbec bych neopouštěla letiště, hlavně ne na východě, sice Dubai je jeden z nejvyspělejších emirátů, ale pořád budeš sama žena v arabské cizí zemi a nikdy nevíš... Vím, že mi teď někdo bude určitě oponovat, že Dubai je plný turistů a není to co tak hrozné atd atd, ale sama za sebe se svou už docela lehkou znalostí arabského práva prostě mám z arabských zemí dost slušný respekt.

Jinak je třeba si uvědomit i čas, 20 hodin je málo protože:
- než se vymotáš z letiště, dostaneš do taxíku, dáš si sprchu, případně se upravíš, v hotelu najíš (ještě otázkou, v kterou denní/noční dobu přiletíš), vyspíš se, najíš se oblečeš se umyješ se a budeš ráda, když stihneš dorazit na letiště v danou dobu min. 2 hodiny před odletem, moc bych si to nemalovala na nějaké toulky Dubaí.

Ze všech těchto hledisek 100% bych volila letištní hotel - nebudeš muset spěchat, případné nákupy si odbudeš v free zóně a hlavně nebudeš se muset o nic starat a lítat z místa na místo - už kvůli tomu klidu, ubereš si hodně stresu.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Petrolejkaa: Aha já měla za to,že tam jedeš s nějakým doprovodem...to bych se v tom případě mrkla kolik stojí tranzitní hotel nebo si to nechavala změnit za 2500czk s lepším přestupem. Chápu,že v Emirátech být sama ženská není uplně ideální stav.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Elsa: Pokud letí s Emirates a nemá letenku zakoupenou v business třídě tak jí změnu za to,že si špatně naknihovala letenku neudělá. U Tebe to bylo jiné v tom,že spoustu přeletů po Číně má změny bez poplatku takže pochybuji o tom,že by EK změnili letenku zdarma.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ten tranzitní hotel bude nejlepší, prohlídka Dubaje je pro samotnou holku strašně nepříjemná a přečkat to na letišti je utrpení, je tam dost zima a obchodů tam taky není moc

Reaguji na Jannnie:
nene, letím sama... proto nechci courat do města...

Reaguji na Nela.martina.:
ano, přesně tak.. psala jsem to i v příspěvku výše. maximálně jsem byla ochotna někam dojet taxíkem, ale ne.. nebudu to pokoušet.
Zjistím, jaké mám možnosti a uvidím.
Určitě bych ale byla pro letištní hotel....kvůli bezpečnosti.

arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My jsme takhle na letišti v Dubaji čekali 9 hodin. Bylo to v dubnu a na letišti bylo 17 stupňů, takže tam byla zima (zvlášť pokud jedeš z tropických zemí - to je šok
Vízum do města stálo tuším více než 1. 000 Kč.

Z těch 20 hod. bych odečetla tak 4 hodiny - zorientování se, čekání na odlet. Máš 16 hod. volno a to bych asi někam vyrazila se podívat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené