arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, na přelomu července-srpna jedeme s přítelem autobusem do Bulharska na slunečné pobřeží. Cesta trvá +-24 hodin.
Na jídlo do busu si asi vezmeme toasty, nějaké ovoce atd.. to bych neřešila.
Moje otázka spíš zní, jaké jídlo si vzít s sebou do kufrů, abychom tam toho kupovali co nejméně, Jedeme na 12dní a uplně bez jídla.
Babička vymyslela to, že si mám uvařit nějaké 3 druhy mas a zavařit je.(Brambory, rýže až na místě, to je jasné) Že se to cestou nezkazí. pak budeme určitě brát nějaké konzervy, sáčkové polívky atd... Napadá vás ještě něco co by se nemuselo zkazit?
Zase nechceme být 12 dní na konzervách, sem tam si tam občas něco koupíme,ale na slunečném pobřeží prý zrovna nejlevněji není. O trochu dráž než u nás,co jsem četla.
Děkuji za všechny rady a tipy, co jste si brali vy.

Cituji deniisek19: Cesta trvá +-24 hodin.

Počítej spíš 36 hodin

Cituji deniisek19: jaké jídlo si vzít s sebou do kufrů, abychom tam toho kupovali co nejméně,

Když už fakt chcete žít z dovezeného jídla z domova,tak popros maminku či babičku,ať navaří omáčky a hotové horké dá do zavařovacích sklenic,zavře a ještě půl hodiny vaří v hrnci s vodou a máš domácí konzervy,dá se takto konzervovat i pečené maso.

Ale tak trochu žasnu,že do Bulharska autobusem a ještě táhnout jídlo sebou,neznám nikoho,kdo by si do Bulharska jídlo vozil.....kolik jeden poukaz stál?To bylo zadarmo ne?

Jen tak mimochodem to,co tady utratíš za hnusnou Vitanu bys utratila tam taky za dobré čerstvé jídlo.

Já bych se tedy jídlem netrápila. Každý, kdo v Bulharsku byl si chválil, jak je tam lacino

arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: kolik jeden poukaz stál

Dovolená nás stála asi 7600,-. v plné sezóně, což si myslím, že je hezká cena. Jedeme do hotelu. Kde přikoupení jídla nebylo možné.

Jedeme autobuse, protože je to naše první dovolená u moře a jsme studenti. Být to ovšem na mě, tak určitě letíme. Přítel ještě u moře nebyl, tak se asi bál. Ale je mi jasný, že príští rok, nebude chtít o autobusu ani slyšet

Já jsem zase taková, že tam radši budu papat konzervy a za ty peníze, které mám našetřeny, si dovezu nějaké dárečky

Cituji deniisek19: Dovolená nás stála asi 7600,-. v plné sezóně, což si myslím, že je hezká cena. Jedeme do hotelu. Kde přikoupení jídla nebylo možné.

V sezoně od CK Alexandria letadlem bez jídla do penzionu cca 10 tisíc,ale do Primorska,kde je až trapně lacino,takže zas tak extra cena ta vaše není,když odpočítáš tři dny na cestu.
Jsi si jistá,že v hotelu budeš mít možnost si uvařit?

Aaa paštikáři.
Já to moc nedoporučuju, proč jíst na dovolené konzervy, když tam čerstvé jídlo stojí babku a třeba ryby ovoce zelenina, to je nebe a dudy
Já taky takhle jela ve 20ti, vzali jsem sebou jen to nejnutnější pro dobu krize, jinak jsem normálně nakupovali, zas tak dražší to být nemůže.

arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ano zapoměla jsem dodat. Jelikož hotel nemá možnost stravovaní. Je tam kuchyňka. Normálně lednička, vařič, základní nádobí, mikrovlnka..

Cituji Wild Paula: zas tak dražší to být nemůže.

No dražší jak tady u nás Vitana to rozhodně nebude a na rozdíl od Vitany to bude i jedlé........ale to zřejmě slečna nepochopí,že jídlo musí zaplatit a je jedno zda tady nebo tam..........raději si doveze dárek origo LV kabelku za 30 €

2LV je asi 1E
http://bulharsko.orbion.cz/diskuse/ceny-v-bulharsk u-176453/?contributions-paginator-page=2

dnes rano jsme se vratili z Primorska ceny se srovnávají s našima oběd co se týče pro jednoho dospělého vyjde většinou na 10-15 lv pokud si nedáte kuře s rýží za 3,5lv, fazolova,rybí,kuřecí polevka 1,50 lv, sač 500g masa 18lv,hranolky většinou okolo 3lv což je celkem drahé,u schodu na severni pláž 5lv za meníčko!kebab střední 4lv,pizza kousek na ulici 2,5lv, coca cola 1,4-1,6lv v restauraci,voda malá 0,65, 2l vody 1lv i více, lehatka na pláži 5lv coca cola v plastu 2l 1,89lv,víno od 4lv a více v obchodech,víno 2dcl v restauraci od 2,5-3,5lv, sýry a salámy v obchodech se pohybují od 3lv a výše za baleníčko, sladkosti jsou stejně jako u nás, zmrzlina 1,98lv za 10 dkg tj, tak dve naběračky 3lv,kukuřice 2lv,

Zapůjčení čtyřkolky u severní pláže jednoho hotelu 40lv, krevety v restauraci 5,6lv, škeble smažené 6-8lv,šopák od 3,4lv do 4,5 lv, kebabče jedna 1,8,pizza malá 6,7 lv velká 7,7 lv.

arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: .ale to zřejmě slečna nepochopí,že jídlo musí zaplatit a je jedno zda tady nebo tam

neboj se, chápu to naprosto jasně. Ale určitě dám míň za to, když si ho tady uvařím, než když budu tam každej den chodit na obědy a večeře.. Primorsko je něco jiného než slunečné pobřeží. V primorsku lacino je, byla jsem tam. Ale jelikož je slunečné pobřeží větší, a profláknutější, vydělávají prostě na turistech. Primorsko je taková malá česká vesnička.

Cituji Laky: raději si doveze dárek origo LV kabelku za 30 €

tak to si raději nedovezu, protože kabelky LV nesnáším

Cituji Wild Paula: Wild Paula

nevíš náhodou jestli se tam třeba na celý den nedá pujčit skútr?

Zavařování je dobrá věc, ale pokud to neznáš, svěř tuto činnost někomu, kdo s tím má zkušenosti - může se stát, že se ti špatně zavařené konzervy cestou zkazí.
....zrovna do Bulharska opravdu není potřeba nakupovat tuny jídla, ceny +- jako u nás, velký výběr restaurací, paštiky si nech na čundr
Ta cena taky není žádný terno, my letos taky míříme do Bulharska, letecky na 12 dní v hlavní sezoně a vyjde nás to asi na 9tis. - a tady je ten rozdíl v dopravě opravdu znát, busem se dá tak max Chorvatsko, Itálie, ale jinak je to fakt vopruz, nejvíce jsem v buse strávila nějak přes 24 h a žádná parádička to není
Jinak taky jsem studentka, tak nemám na dovolenou královskej rozpočet a peníze hlídám, ale před pár rokama jsem byla např. v Řecku se stravováním v místích restauracích a vypočítali jsme si, že nás to vyšlo cenově zhruba nastejno jako sr.ačky z pytlíku a každej den jsme se královsky nadlábli, občas si jen nakoupili pečivo, zeleninu a udělali salát, jeden den zas třeba těstoviny...ale fakt už nežijem v socialismu a není třeba přehnaně paštikařit

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Do Bulharska je blbo.st tahat jídlo. Sýry a jiné pochutiny jsou tam mnohem levnější, než u nás. Jo a dárečky jsou tam zrovna *****, samá šmelina, pokud tedy nepočítám škeblové náramky a spol. Jediný argument, který bych pochopila je, že si prostě nechcete vařit A těch 7600 je doufám za oba, protože jestli za jednoho, tak to mi hlava nebere. To se dá sehnat kráásná dovolená, ne zrovna Sluneční pobřeží..to je takové horší Chorvatsko a je to daleko.

arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dasule: a tady je ten rozdíl v dopravě opravdu znát

Já vím! Muj nápad to nebyl, ale co jsem s ním měla dělat?
Prostě řekl, že buď jedem někam autobusem, že letecky nechce tak co jsem měla dělat Do Chorvatska ani do Itálie jsem zase nechtěla já,ale to je OT

Cituji deniisek19: Ale určitě dám míň za to, když si ho tady uvařím, než když budu tam každej den chodit na obědy a večeře..

Nechci se s tebou hádat,ale neušetříš....tam si dáš něco dle chuti a tak draho tam být nemůže,rozhodně bych nejedla na dovolené Vitanu a konzervy z domova i kdybych měla být o rohlíku a o jogurtu z místního obchodu.

Já nepíšu, aby jsi chodila každý den do restaurace, ale prostě si tam koupila normální věci, na tom týden přežiješ. Jako ve Francii to tam drahé být nemůže, to mi neříkej V čechách asi taky něco jíš, ne? Ve vedru se přes den stejně moc nejí, my na skoro všech dovolených žijem na ovoci a večer pořádá véča.

A ten článek jsem nepsala já, je to převzaté z té stránky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené