Cituji Tecireg: až těsně před

Tak tohle bych řekla, že je ideální, ne? Jak dlouho dopředu bys chtěla, aby ti něco bolelo? 14 dní? Zabolí břicho a vím, že třeba do pár hodin to dostanu - naprosto ideální stav.

arrow
profile_image
Mallory Knox
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Beru antikoncepci skoro 14 let s jednou několikaměsíční pauzou. Zdravotní potíže jsem neměla a nemám.Poslední dobou také uvažuji o vysazení, ale spíš proto, že už si skoro nepamatuju, jaké to je ty prášky nebrat, jestli se třeba něco změní, nebe se otevře a hora pohne.. Tu masáž z médií a knih vnímám spíš opatrně a kriticky (podobně jako někdejší hysterii z parabenů v kosmetice) a po debatě s gynekologem, který mě ujišťoval, že po tak dlouhé době bez sebemenších obtíží není třeba se antikoncepce vzdávat, jsem stále na vážkách..
Možná jako kompromis vidím řešení vysadit až s plánováním rodičovství, a pak už se k užívání HA nevracet.

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, brala jsem asi 8 druhů HA, od nějakých 15ti let do 20 let, tj. pět let užívání, brala jsem to také hodně kvůli pohodlí, určovala jsem si menstruaci, měla jsem ji i hodně slabou tj. dva dny. Jenže cítila jsem se neustále hodně napnutá, bolela mě hlava, měla jsem hrozné migrény. Pak naše známá dostala mrtvičku a diskutovalo se hodně,že to bylo z HA (je jí 29 let). Nějak jsem se zalekla a ze dne na den prášky přestala brát. 4 měsíce jsem měla cyklus rozházený, poté se mi ustálil, mám to teď normálně a 4 dny, což si myslím, že je OK, necítím se nafouklá. Nebolí mě hlava, nemusím každé tři měsíce k doktorce a nemusím se bát, že si znehodnocuji játra. Pro mě je to vysvobození.

Do mobilu jsem si stáhla baby planner a píši si, kdy jsem měla měsíčky, kdy mi vychází plodné dny atd., když mám pochybnosti použiji ochranu. Prostě chlapi nemůžou být bezohlední a ženská se kvůli tomu ládovat prášky a pomalu se odrovnávat to je můj úsudek.

Takhle to praktikuji již tři roky a jsem fakt klidnější.

Držím ti palce, ať se ti podaří prášky vysadit, vrátit se můžeš vždycky. Ale doopravdy jde o překlenutí té zlé doby a pak to bude fajn, je to stejný proces jako u hubnutí, člověk se musí odhodlat, překlenout nepříjemnou dobu, kdy nevidí výsledky a pak je to úžasný.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sophia: baby planner

To mě zajímá...jmenuje se takhle přesně? Odkud jsi stáhla?

Já jsem HAK vysadila loni v srpnu po 5 letech a nesmírně se mi ulevilo... sice to má pár vedlejších účinků, jako mastnější vlasy, pár "jebáčků", vypadávání vlasů, ale to se určitě zase srovná. Nemůžu si pomoct, ale po vysazení jsem si začala připadat jako "žena", uvědomila jsem si, že teď mé tělo dělá to, co má - přirozeně, bez jakékoliv úpravy. Sledovala jsem jeden čas i bazální teplotu, abych zjistila, že funguji správně a každá menstruace mi přináší "radost", protože je to DOOPRAVDICKÁ menses (HAK jsem brala od 14 let, takže jsem ani pomalu pořádně nemenstruovala nikdy). Je to však ale subjektivní pocit. Na úpravu menstruace jsem zezačátku pila kontryhelový čaj a užívala Femigard a teď ji mám téměř na den přesnou...
Co se týče ochrany, tak přítele mám, a chráníme se pomocí vaginálních globulí Pharmatex a sexujeme "naplno" (bez žádné jiné ochrany - žádný kondom, přerušovaná atd.) a všechno je OK, mimino nečekáme a je to prostě a jednoduše super...

Takže určitě se odhodlej k tomu vysazení, třeba se ti uleví tak, jako mně...

Cituji Sophia: planner

Já mám něco podobného, jmenuje se to My Days. Je to ale na Androida, ale fakt super, vypočítá ti to příští měsíčky, ovulaci, můžeš se koukat na graf teploty, váhy apod.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Sophia: Prostě chlapi nemůžou být bezohlední a ženská se kvůli tomu ládovat prášky a pomalu se odrovnávat to je můj úsudek

Já s tebou souhlasím. HA teda jak jsem psala výše zatím beru, ale s přítelem jsem už o vysazení mluvila a souhlasil se mnou, prý hlavně abych já byla zdravá a cítila se dobře. Jen je škoda, že někteří chlapi myslí spíš na své pohodlí. Takže já bych se určitě řídila hlavně sama sebou

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jennynka001: jmenuje se to My Days. Je to ale na Androida, ale fakt super, vypočítá ti to příští měsíčky, ovulaci, můžeš se koukat na graf teploty, váhy apod.

A neukazuje to nic na hlavní stránce? V nejakých komentech jsem četla, že to někde piše !4 dny do ovulace - nerada bych měla něco takove - kolegove by se asi složili smíchy.

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sophia: Reaguji na jennynka001:

úplně s vámi souhlasím! Antikoncepci jsem brala 9let v kuse a před půl rokem jsem ji vysadila...Je to každého věc a podle mě je ale antikoncepce svinstvo...uměle regulovaný cyklus, ztráta chuti na sex, zadržování vody, náchylnost k trombóze, podrážděné ledviny, játra...a takhle bych mohla pokračovat dál a dál.. Dávky hormonů jsou sice v dnešní době velmi nízké ale pořád to jsou uměle dodávané hormony a je to dlouhodobý zásah do organismu kterým si huntujeme tělo jen kvůli vlastní lenosti, odmítání zodpovědnosti a pochybné "nadvlády" nad vlastním tělem...přitom to chce jenom trošku přemýšlet...

Já se cítím po vysazení HA naprosto skvěle..přestaly mi otékat nohy, mám pravidelný cyklus, velkou chuť na sex (ne že by před tím nebyla ale teď je ještě větší ), navíc vím, že jsem pro své tělo udělala to nejlepší co jsem mohla a ono mi to dává hezky najevo...

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji princezna.consuela: Jinak nebereme jí jen tak. Máme sex.

No o tobě taky nemluvím, princezno, takže klid.

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Siiri:
Ahojky, je to apl. pro Iphone - Period Planner (já tomu říkám baby planner). Stáhla jsem to na Itunies. Je to orientační, ale zapisuji si to tam a lepší aspoň toto než nic. Takže máš o všem přehled a po ruce

Reaguji na ChoccoShake:
Přesně tak. Prášky jsou určitě super věc, když je holka mladá, potřebuje si urovnat měsíčky atd., ale já jsem na sobě fakt cítila, že to není to pravé ořechové, že játrům dávám zabrat a že chemie okolo sebe mám dost. Takže to beru jako očistu svého těla.

Reaguji na dahilla:
Souhlasím:-ú Mně se při braní prášku líbila má prsa, byla úplně plná, krásná a měla super tvar. Měla jsem i dobrou pleť.

Nikoho od braní prášku nechci odrazovat, je to každého volba. Určitě je to vhodné pro dívky, které si potřebují nějakým způsobem urovnat menstruaci, mají první vztahy, první lásky, první sex. 100 x lepší než nechtěné děti, ale není to na dlouhodobé užívání. Protože všechno se dá zkorigovat a vše je o domluvě s partnerem.

Většina doktorů tvrdí, že HA není škodlivá, ale musíte to brát i z té druhé stránky, že pro ně je HA forma výdělku a reklamy určité značky.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sophia: první lásky, první sex.

Tak na tohle je lepší kondom...kvuli nemocem.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sophia: Většina doktorů tvrdí, že HA není škodlivá, ale musíte to brát i z té druhé stránky, že pro ně je HA forma výdělku a reklamy určité značky.

Udržovat tělo pomocí hormonu ve stavu těhotenství několik let proste není zdrave. Doktoři z toho mají peníze....

Reaguji na Siiri:
Ne neukazuje to nic, a můžeš si to i zaheslovat, aby ses do té aplikace dostala jen ty

arrow
profile_image
HankaCake
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám úplně ale úplně stejný problém! Jen s tím rozdílem, že já na sobě pociťuji asi tak půl roku nepříjemné změny a to že jsem pořád podrážděná, chuť na sex nemám skoro vůbec a mám často bolesti hlavy... navíc ( a to nevím jestli je k tomu) je mi v noci hrozné horko, a to může být v místnosti 16 stupňů. Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být a po pročtení diskuzí mi došlo že HA beru 5 let a už ani nevím jaké to bylo před. Začalo mi to hodně lézt na nervy a chci vysadit. Ale ten příšerný ZVYK a závislost po pěti letech je šílená! Navíc jsem brala vždy 2, 3 platíčka v kuse nebo si posouvala krvácení jak se mi chtělo... Teď když si představím jak to zase bude... Přesto vím, že jsem rozhodnutá a vysadím a začnu Pharmatexem.
Sice si budu muset zvyknout na tu ztracenou pohodlnost...ale doufám, že se aspoň něco zlepší

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené