Cituji Pythagoras: Ps doprava k zubařce může stát i vícnež 1200 ale to je jiná kapitola

Ano. Pokud mě veze taxi na zubní pohotovost proto, že jsem místo pravidelné návštěvy zubaře, spoléhala na pastu Amway-jak nabádáš.
K tomu zbytku no comment..

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ACZ: jsou zde větve, které jsou samospotřebitelské

Znamená to, že pokud si výrobky budu kupovat jen pro svou vlastní spotřebu, zbohatnu? Obchodníci Amway totiž obvykle s oblibou argumentují tím, že rozhodně nemusím nikomu nic vnucovat, nikomu nic prodávat, ani nikoho nikam lanařit. Pak je to ovšem geniální, nemusím nic dělat, jen si občas koupím Glister nebo LOC a penízky se jen pohrnou, je to tak?
Mě to tak ovšem nefungovalo, pokud jsem nakupovala jen pro svou spotřebu, nedostala jsem se ani přes 3 % (podotýkám, že před 10 - 15 lety těch výrobků bylo hodně málo).

arrow
profile_image
x7nina
od 9. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Maaya

Naprosto s tebou souhlasím ve všem, co jsi napsala.

Cituji lcl: nechcete si přiznat, že také patříte k těm 93%

Není nic špatného na tom, patřit mezi 93% průměru ! Je to každého volba!
Mně osobně ještě není 30let, ale nemám daleko k tomu stát se finančně nezávislou. Je to ale výsledek tvrdé dřiny, disciplíny a cílevědomosti. Opravdu je důležité vědět PROČ, ale pokud někomu stačí to, co má, není to přece hlupák nebo někdo špatný! Každý svého štěstí strůjce, vaše názory mají nádech arogance a pohrdání.
A i když budu patřit mezi těch 7%, neznamená to, že najednou bude Amway jednička. Znám filosofii firmy, znám 80% výrobků a "znám" znamená MÁM VYZKOUŠENO sama na sobě! Což právě většina prodejců vůbec nemá. Neví, jak to funguje, jak to vypadá, jak to voní atd. Možná jen z testovacích prezentací či výrobků z registrace. Znám mnoho obchodníků Amway, kteří vydělávají, jsou úspěšní, ale výrobky oni sami nepoužívají. Je to každého volba!!

Cituji ACZ: Běžnému rozumnému člověku naštěstí stačí prostě vyzkoušet a rozhodnout se.

U některých výrobků ale pouhé vyzkoušení nestačí! Proto, abyste zjistili, jestli jsou opravdu takové, jaké je všichni prodejci vychvalují, je třeba je používat dlouho, tudíž do nich vrazit peníze, které třeba už neuvidíte. A pro někoho je taková suma prostě moc velkou investicí. Viz. Nutrilite. U doplňků stravy poznáte účinek po 3-6 měsících, nesním 7 pilulek a budu hned odolnější proti vnějším vlivům.

Cituji ACZ: Když dnes uděláte to, co většina lidí neudělá, tak zítra můžete žít tak, jak většina lidí žít nikdy nebude

A taky můžu jít zmydlit nějakýho politika a pak mě strčí do basy. Tyhle fráze ale nejsou z vaší hlavy... Ty už jsem slyšela i někde jinde. Že by Kyiosaki? Ano vím, v Amway je to něco jako povinná literatura. Taky jsem ho četla. Doporučuji.
Jinak ale musím říct, že s některými vašimi názory souhlasím, protože se dají velmi obecně aplikovat na jakýkoli byznys. Všechno je jen o lidech. Špatné je, že pokud někdo "vnucuje", tak kazí jméno sobě, ale především firmy. Pepu Nováka z Horní Dolní zná pár lidí, firmu Amway, kterou zastupoval, pak několik milionů lidí. Nebudou se bavit o Pepovi, ale o Amway. Proto by firma měla dbát na to, koho si nabírá. A hlídat to a kontrolovat. Což za doby, kdy jsem u Amway byla já, se nedělalo ani náhodou. Všechno to byly mega nábory a kdo vydrží, ten vydrží. Pak se nedivte, že je situace taková, jaká je.

Cituji lcl: S lidmi, kteří mají ve svém slovníku jen negativní myšlenky těžko najdete společnou řeč.

Jak jste přišel na to, že má JEN negativní myšlenky?
Tím, že nesympatizuje s Amway, je vaším úhlavním nepřítelem či co? Je to k smíchu...

Cituji lcl: A svými penězmi zaplatíte nejen všechny zaměstnance, ale i reklamy a ještě majitelům zbude v kapse dost peněz.

A nebo vás, vašeho sponzora, atd.

arrow
profile_image
lcl
od 30. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saluska: Znám několik lidí, co mi nabízeli spolupráci nebo zboží, ani jeden mě nepřesvědčil, sami by potřebovali pomoc. Spíš se ztrapňují, než vydělávají. Myšlenka, zda si vybrali správnou komoditu se tedy nabízí sama.. Takže za mě: dělejte si co chcete, hlavně už mě s tím neotravujte. (mám na mysli telefonáty jak si mohu změnit život atd., nevím, podle čeho usuzují, že něco změnit chci

Tato diskuze není k ničemu, ale než skončím tak jeden příklad.
Důchod po 40letech zaměstnání 8000,-Kč
Přivýdělek s Amway - 12000 -15tisíc Kč.
Můžete i nemusíte se mnou souhlasit, ale realita je taková.

arrow
profile_image
x7nina
od 9. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lcl: Důchod po 40letech zaměstnání 8000,-Kč
Přivýdělek s Amway - 12000 -15tisíc Kč.
Můžete i nemusíte se mnou souhlasit, ale realita je taková.

Realita je taková, že někdo má důchod vyšší, někdo nižší. Přivýdělek s čímkoli může být více či méně. Na rodinný život, důchod a pohodové stáří se dá připravit i jinak, než se vrhnout do podnikání. Ale ne každý to tak chce, ne každý na to má a ne každý si to uvědomuje. To je realita.

Vždycky jsem obdivovala, jak to má AMWAY zmáknuté... jak dokáže svým lidem vnuknout představu, že oni vlastně nekšeftaří, nepřeprodávají, nejsou pouhými dealery tu lepší, tu horších výrobků - naopak: oni si budují kariéru, oni se konečně odpoutali od toho nekonsolidovaného stáda a uchopili osud do svých rukou... ve jménu spravedlivě rozložené marže se stávají lepšími jedinci!

Jasně, že se v tomto obdivu projevuje můj sklon k lehké dekadenci... ono to vlastně chce jen ztratit soudnost, protože věřit, že nejde o kšeft, ale o plánování svého života a života svých blízkých, je podle mě projevem dost velkého zoufalství... Ale jak se říká: každému jeho nebe!

Posloucháte se trošku vy co tak obhajujete Amway? Vždyť jste jak stádo. Kdysi dávno mě na nějakou přednášku či co to bylo vytáhl bývalý přítel a bylo to opravdu jak v sektě. Proti výrobkům nemám nic, navíc jsem je ani nezkoušela, právě z důvodu, že mi vadí přístup těch ochodníků.

Cituji lcl: A co se týče 93% nebo 7%, možná, že posezení u šálku kávy nebo čaje by bylo také řešení. To ale záleží na vás.

Ježišmarjá, takže když půjdu dělat Amway, tak se přiřadím do těch 7%? Možná ten člověk o tisíc pozic přede mnou, ať žije letadlo. Navíc pochybuju, že kdo teď s Amway začne, tak má šanci výdělku, bude rá, když mu to maximálně pokryje jeho nákupy, jelikož doba je taková, že lidi si dávají setsakra pozor do čeho teď dají peníze.

Cituji Maaya: Znamená to, že pokud si výrobky budu kupovat jen pro svou vlastní spotřebu, zbohatnu? Obchodníci Amway totiž obvykle s oblibou argumentují tím, že rozhodně nemusím nikomu nic vnucovat, nikomu nic prodávat, ani nikoho nikam lanařit. Pak je to ovšem geniální, nemusím nic dělat, jen si občas koupím Glister nebo LOC a penízky se jen pohrnou, je to tak?
Mě to tak ovšem nefungovalo, pokud jsem nakupovala jen pro svou spotřebu, nedostala jsem se ani přes 3 % (podotýkám, že před 10 - 15 lety těch výrobků bylo hodně málo).

Ne milá Maayo, nic takového jsem nenapsal, tak nechápu, kdes k tomu přišla. Vytváříš si vlastní představy o tom, jak to funguje bez toho, abys měla sebemenší snahu vůbec zjistit, jak to funguje. Jako by ses sama něčeho bála. Diskuse tímto směrem je samozřejmě zcela zbytečná.

Cituji kanka: avíc pochybuju, že kdo teď s Amway začne, tak má šanci výdělku, bude rá, když mu to maximálně pokryje jeho nákupy, jelikož doba je taková, že lidi si dávají setsakra pozor do čeho teď dají peníze.

Pořád hovoříte v jakýchsi hypotézách, představách a předsudcích, nemaje nejmenší tušení jak Amway systém funguje. Amway systémy nikdy nebudou fungovat každému, jen některým, stejně jako všechny další podnikatelské možnosti světa. Chyba ale není v těch systémech, ty jsou léty prověřené. Chyba je pouze v lidech, kteří ty systémy různými způsoby používají. Amway systém, stejně jako každá jiní podnikatelská realizace, je jako vysoká škola. Špičková chirurgie si sáhne jen na malé procento těch nejzapálenějších, stejně jako v jakémkoliv jiném lidském konání. Řidičák má také každý, ale Formule 1 jezdí jen pár vyvolených. A kritizuje snad někdo motoristický sport, že je podvodem na lidi, jak to zgruntu činíte o Amway? Měli byste se stydět za takové pokrytectví. Amway nabízí jediný rozdíl, že s ní může začít bez milionových investic každý, ale jen začít. Dokáží to jen Ti nejschopnější, nejcílevědomější a nejsilnější. A to platí v čemkoliv co člověk dělá. Proto nekritizujte Amway ani jiné systémy, ale jen a pouze konkrétní neúspěšné lidi, protože jiní jsou úspěšní a velmi a rozdíl nedělá Amway, ani jiný systém, ale oni, Ti jednotlivci. Dokud nepochopíte tyto základní zásady lidského úspěchu, nemůžete pochopit nejen Amway příležitost, ale ani žádnou jinou. Amway není žádný recept na zbohatnutí, je to jen příležitost, jako mnoho jiných, pro mnohé jiné.

Cituji kanka: Posloucháte se trošku vy co tak obhajujete Amway? Vždyť jste jak stádo. Kdysi dávno mě na nějakou přednášku či co to bylo vytáhl bývalý přítel a bylo to opravdu jak v sektě. Proti výrobkům nemám nic, navíc jsem je ani nezkoušela, právě z důvodu, že mi vadí přístup těch ochodníků.

To jsou krásné fráze. Děkuji. Stádo ale spatřuji v něčem jiném. 90% lidí chodí do zaměstnání, ale vlastní 10% majetku světa. Kdo je tedy stádo? Vadí Vám rozumy, výroky a myšlenky lidí, kteří ve světě byly jsou a vždy budou pojmem, ale stavíte se za názory na forech lidí, které ani neznáte. Pokud Vám něco Vadí, není na tom nic nenormálního a špatného. Mě vadí ledasco, např. nesmyslná kritika a házení špíny na věci, o kterých nic nevíte.

Cituji x7nina: A taky můžu jít zmydlit nějakýho politika a pak mě strčí do basy. Tyhle fráze ale nejsou z vaší hlavy... Ty už jsem slyšela i někde jinde. Že by Kyiosaki? Ano vím, v Amway je to něco jako povinná literatura. Taky jsem ho četla. Doporučuji.

Můžete. Jak kdo naloží se skvělou myšlenkou je jeho zodpovědnost. Pořád Vám to uniká. Ty nejlepší myšlenky světa, ale vlastně i celá řada skvělých, už byly dávno vysloveny, není třeba vymýšlet nové. Nikdo se s nimi nenarodil ani já ani Vy. Jaké myšlenky si kdo vpustí do hlavy je znovu na každém z nás, stejně jako to, jak s nimi kdo naloží. Tím se ale podstata myšlenky nemění. Z mé hlavy je to, co přijmu za své, svobodně a dobrovolně, protože to tak chci. Povinného není v Amway vůbec nic. Ani četba. Důvody proč kdo chce dělat Amway jsou různé a podle těch důvodů dělá každý jedinec to, co je potřeba, aby své důvody naplnil. Co je na tom proboha tak nepochopitelného?

Vždyť to nedělejte, stejně jako neděláte milion jiných podnikatelských činností. Nenadávejte ale na Amway, nejsou pro to žádné smysluplné důvody. Ekonomické výsledky Amway za 50 let hovoří naprosto jasnou a srozumitelnou řečí. Je jedním z pilířů světového byznysu s trvale vzrůstajícím obratem bez ohledu na krize a ekonomické situace. Až vybudujete byznys, jako Amway, kritizujte firmy, jako Amway. Do té doby buďte féroví a kritizujte maximálně sami sebe za to, co jste ještě neudělali, ale měli už dávno udělat.

Cituji x7nina: Není nic špatného na tom, patřit mezi 93% průměru ! Je to každého volba!
Mně osobně ještě není 30let, ale nemám daleko k tomu stát se finančně nezávislou. Je to ale výsledek tvrdé dřiny, disciplíny a cílevědomosti. Opravdu je důležité vědět PROČ, ale pokud někomu stačí to, co má, není to přece hlupák nebo někdo špatný! Každý svého štěstí strůjce, vaše názory mají nádech arogance a pohrdání.

Nic není špatného, pokud se nejedná přímo o zločin. Je to každého volba, jak píšete. Amway podnikatelé ale hledají takové lidi, kteří být 93% nechtějí. Jelikož to ale každý nemá napsáno na čele, tak je jaksi nutné se zeptat. A to je celá filozofie systému. Jak těžké k pochopení, že? Nicméně u té skupiny 93% funguje docela silné pokrytectví, protože když se každého z této skupiny zeptám, jestli by chtěl být bohatý, tak téměř každý odpoví ANO. Udělat ale pro to něco, to už je jiná kapitola. V Amway lze dosáhnout finanční nezávislost také jen a pouze dřinou, disciplínou a cílevědomostí a nikdy to nefungovalo jinak. V čem je tedy vlastně ten problém? Že se někdo odváží položit otázku: " nechcete makat, abyste měl finanční nezávislost?" ... to je nějaká urážka? Řada lidí by totiž velmi ráda makala, až by jim kosti praštěly, ale nevědí kde, jak, s kým a na čem. A pro takové lidi je tu Amway se svojí příležitostí.

Cituji ACZ: Stádo ale spatřuji v něčem jiném. 90% lidí chodí do zaměstnání, ale vlastní 10% majetku světa. Kdo je tedy stádo?

milé ACZ, možná jsi jen dosud nepochopilo, že existuje řada lidí, kteří mají jiné životní priority než kšeftaření a to i za tu cenu, že nedosáhnou blaženosti, kterou pro tebe představuje materiální bohatství... to není pokrytectví a s Amway to přece nemusí vůbec souviset - prostě je těší něco úplně jiného než být soukolím dobře nastartovaného businessu a konzumního života... tak jim to odpusť

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ACZ: nic takového jsem nenapsal, tak nechápu, kdes k tomu přišla.

Tady jsem na to přišla, jsou to tvá slova:

Cituji ACZ: Je založen na samospotřebě, nikdy nemusíte nikomu prodat jediný výrobek

Ifka to přesně vystihla:

Cituji ifka: Vždycky jsem obdivovala, jak to má AMWAY zmáknuté... jak dokáže svým lidem vnuknout představu, že oni vlastně nekšeftaří, nepřeprodávají, nejsou pouhými dealery tu lepší, tu horších výrobků - naopak: oni si budují kariéru, oni se konečně odpoutali od toho nekonsolidovaného stáda a uchopili osud do svých rukou... ve jménu spravedlivě rozložené marže se stávají lepšími jedinci!

Nedáno jsem byla s maminkou na jedné předváděcí akci, na kterou byla pozvána telefonicky s tím, že vyhrála nějaké poukazy. Šla jsem s ní, aby jí tam nevnutili nějaké předražené nádobí. Ač je maminka člověk racionální, prodejci to svými naučenými psychologickými postupy s lidmi prostě umí. Dokud se předvádělo, bylo vše v pohodě, pán byl velmi zdvořilý a milý. Jakmile ale došlo na to, že bychom si měli něco koupit, nastal velký a nepříjemný psychologický nátlak. Padaly otázky dost nepříjemným tónem a způsobem typu: a jaký máte důvod, že si tento úžasný hrnec (za 12 tisíc) nechcete koupit? Víte, že se zabíjíte, že brzy onemocníte, protože nevaříte v našem nádobí? A neustálým tvrdým nátlakem se nás snažil přesvědčit, že když jsme dostali večeři a on se tam 2 hodiny honí a přetvařuje, měli bychom mu udělat kšeft. Samozřejmě jsme si nekoupili nic, docílil jen toho, že jsme naštvaně odešli.

Určitě mi na to řeknete, že ten dotyčný to dělal špatně, vůbec nepochopil tento business a že u Amwaye se to stát nemůže. Protože u vás jdou všichni bohatí, úspěšní a happy, tak jak o tom po americkém způsobu, nadšeně a jásavě přesvědčujete na svých meetincích, vy přece nemáte zapotřebí někomu něco vnucovat.
Víte, nesnáším, když se mnou někdo manipuluje a toto manipulace prostě je. Vy tomu říkáte cesta k bohatství, já zase manipulace a psychologický nátlak. V tom jste velmi, velmi dobře proškolení.

arrow
profile_image
Martina11
od 11. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ACZ, zajímalo by mě, jak dlouho už jsi v Amway a kolik máš procent. Amway dělám již dost dlouho a sleduji hodně diskuzí, ale začal jsi se objevovat teprve nedávno. Tak by mě zajímalo, zda máš všechny ty moudra z vlastní zkušenosti nebo naučené jen ze školení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené